R. B. 2020.07.14 12:39 Frissítve: 2020.12.04 22:20

NB I 2020–2021, MENETREND, EREDMÉNYEK, TABELLA

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) július 14-én nyilvánosságra hozta a 2020–2021-es NB I-es idény párosítását. Az őszi idény december 16-ig tart, a tavaszi 2021. január 23-án kezdődik és május 15-én végződik.

 

Az mlsz.hu tájékoztatása szerint pénteken, szombaton vagy vasárnap lehet mérkőzést rendezni az NB I-ben a nemzetközi kupameccsek, valamint annak érdekében, hogy az M4 Sport minél több találkozót élőben tudjon közvetíteni.

Változott a versenykiírás a pályaválasztói jog kapcsán: a következő idényben a korábbi évekkel ellentétben nem élvez előnyt az a csapat, amelyik az előző kiírásban az NB I-ben az első hat hely valamelyikén végzett. Sorsolással dőlt el, mely csapatok játszanak többször hazai pályán, mint idegenben. A Puskás Akadémia, a Honvéd, a Budafok, a Paks, a Diósgyőr és a Zalaegerszeg lesz 17-szer pályaválasztó, a többi együttes 16-szor szerepel hazai környezetben.

AZ ÁLLÁS
1. Ferencvárosi TC 10 8 2 21–4 +17  26
2. Mol Fehérvár 11 6 4 1 27–14 +13  22
3. Kisvárda 11 6 2 3 16–14 +2  20
4. Puskás Akadémia 12 6 6 17–21 –4  18
5. Paksi FC 12 5 3 4 23–20 +3  18
6. MTK Budapest 12 5 3 4 18–16 +2  18
7. Budafoki MTE 11 4 3 4 14–17 –3  15
8. Újpest FC 12 3 3 6 13–26 –13  12
9. Zalaegerszegi TE 11 3 2 6 18–22 –4  11
10. Mezőkövesd 12 3 2 7 10–16 –6  11
11. Diósgyőri VTK 11 3 1 7 15–19 –4  10
12. Budapest Honvéd 11 2 3 6 14–17 –3  9


NB I, 2020–2021
1. FORDULÓ
Augusztus 14., péntek
MTK Budapest–Ferencváros 1–1
Augusztus 15., szombat
Paksi FC–Újpest FC 1–2
Zalaegerszegi TE FC–Mol Fehérvár FC 3–3
Augusztus 16., vasárnap
Diósgyőri VTK–Mezőkövesd 2–1
Augusztus 17., hétfő
Budafoki MTE–Kisvárda 2–1
November 4., szerda
Puskás Akadémia–Budapest Honvéd 1–0

2. FORDULÓ
Augusztus 21., péntek

Mezőkövesd–Zalaegerszegi TE FC 1–1
MTK Budapest–Budapest Honvéd 3–1
Augusztus 22., szombat
Mol Fehérvár FC–Paksi FC 1–1
Augusztus 23., vasárnap
Újpest FC–Budafoki MTE 1–1
Szeptember 4., péntek
Kisvárda–Puskás Akadémia 0–3
Később kijelölendő időpontban
Ferencváros–Diósgyőri VTK

3. FORDULÓ
Augusztus 28., péntek

Diósgyőri VTK–MTK Budapest 1–1
Augusztus 29., szombat
Paksi FC–Mezőkövesd 1–2
Augusztus 30., vasárnap
Zalaegerszegi TE FC–Ferencváros 1–2
Budafoki MTE–Mol Fehérvár FC 1–4
Budapest Honvéd–Kisvárda 1–2
Puskás Akadémia–Újpest FC 3–2

4. FORDULÓ
Szeptember 11., péntek
Ferencváros–Paksi FC 5–0
Szeptember 12., szombat
Mezőkövesd–Budafoki MTE 1–0
Diósgyőri VTK–Budapest Honvéd 2–4
Mol Fehérvár FC–Puskás Akadémia 3–1
Szeptember 13., vasárnap

Újpest FC–Kisvárda 2–4
MTK Budapest–Zalaegerszegi TE FC 0–3

5. FORDULÓ
Szeptember 25., péntek
Puskás Akadémia–Mezőkövesd 1–0
Szeptember 26., szombat
Paksi FC–MTK Budapest 4–0
Zalaegerszegi TE FC–Diósgyőri VTK 3–1
Szeptember 27., vasárnap
Budapest Honvéd–Újpest FC 1–2
Január 27., szerda
17.00: Budafoki MTE–Ferencváros
17.00: Kisvárda–Mol Fehérvár FC

6. FORDULÓ
Október 2., péntek
MTK Budapest–Budafoki MTE 1–2
Október 3., szombat
Mezőkövesd–Kisvárda 1–2
Diósgyőri VTK–Paksi FC 1–2
Október 4., vasárnap
Zalaegerszegi TE FC–Budapest Honvéd 2–4
Ferencváros–Puskás Akadémia 2–1
Mol Fehérvár FC–Újpest FC 5–1

7. FORDULÓ
Október 16., péntek
Kisvárda–Ferencváros 0–2
Október 17., szombat
Budafoki MTE–Diósgyőri VTK 2–1
Újpest FC–Mezőkövesd 1–0
Puskás Akadémia–MTK Budapest 0–3
Október 18., vasárnap
Paksi FC–Zalaegerszegi TE FC 3–1
Budapest Honvéd–Mol Fehérvár FC 2–2

8. FORDULÓ
Október 24., szombat
MTK Budapest–Kisvárda 1–1
Paksi FC–Budapest Honvéd 0–0
Ferencváros–Újpest FC 2–0
Október 25., vasárnap
Zalaegerszegi TE FC–Budafoki MTE 1–3
Mezőkövesd–Mol Fehérvár FC 1–2
Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia 3–0

9. FORDULÓ
Október 31., szombat
Puskás Akadémia–Zalaegerszegi TE FC 1–2
Budapest Honvéd–Mezőkövesd 1–1
Mol Fehérvár FC–Ferencváros 1–1
November 1., vasárnap
Budafoki MTE–Paksi FC 2–3
Újpest FC–MTK Budapest 0–4
Kisvárda–Diósgyőri VTK 1–0

10. FORDULÓ
November 6., péntek
Diósgyőri VTK–Újpest FC 3–0 – megállapított eredmény
November 7., szombat
Paksi FC–Puskás Akadémia 6–2
MTK Budapest–Mol Fehérvár FC 3–1
November 8., vasárnap
Zalaegerszegi TE FC–Kisvárda 1–2
Ferencváros–Mezőkövesd 3–0
December 23., szerda
20.15: Budafoki MTE–Budapest Honvéd

11. FORDULÓ
November 20., péntek
Kisvárda–Paksi FC 3–1
November 21., szombat
Puskás Akadémia–Budafoki MTE 3–0
Mezőkövesd–MTK Budapest 0–1
Budapest Honvéd–Ferencváros 0–1
November 22., vasárnap
Mol Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 3–0
December 23., szerda
18.00: Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC

12. FORDULÓ
November 27., péntek
Újpest FC–Paksi FC 1–1
November 28., szombat
Kisvárda–Budafoki MTE 0–0
Mol Fehérvár FC–Zalaegerszegi TE FC 2–0
Ferencváros–MTK Budapest 2–0
November 29., vasárnap
Mezőkövesd–Diósgyőri VTK 2–1
Budapest Honvéd–Puskás Akadémia 0–1

13. FORDULÓ
December 4., péntek
Budafoki MTE–Újpest FC 1–1
December 5., szombat
14.45:
Zalaegerszegi TE FC–Mezőkövesd
17.00: Diósgyőri VTK–Ferencváros
19.30: Puskás Akadémia–Kisvárda
December 6., vasárnap
15.15: Budapest Honvéd–MTK Budapest
17.30: Paksi FC–Mol Fehérvár FC

14. FORDULÓ
December 11., péntek
20.00: Újpest FC–Puskás Akadémia
December 12., szombat
14.45:
Kisvárda–Budapest Honvéd
17.00: Ferencváros–Zalaegerszegi TE FC
19.30: Mol Fehérvár FC–Budafoki MTE
December 13., vasárnap
14.30: Mezőkövesd–Paksi FC
17.00: MTK Budapest–Diósgyőri VTK

15. FORDULÓ
December 15., kedd
18.00:
Kisvárda–Újpest FC
20.15: Mol Fehérvár FC–Puskás Akadémia
December 16., szerda
18.00: Budapest Honvéd–Diósgyőri VTK
18.00: Zalaegerszegi TE FC–MTK Budapest
20.15: Paksi FC–Ferencváros
20.15: Budafoki MTE–Mezőkövesd

16. FORDULÓ
December 18., péntek
20.00:
Mol Fehérvár FC–Kisvárda
December 19., szombat
14.45: MTK Budapest–Paksi FC
17.00: Diósgyőri VTK–Zalaegerszegi TE FC
19.30: Ferencváros–Budafoki MTE
December 20., vasárnap
14.30: Mezőkövesd–Puskás Akadémia
17.00: Újpest FC–Budapest Honvéd

17. FORDULÓ, január 23.
Budapest Honvéd–Zalaegerszegi TE FC
Paksi FC–Diósgyőri VTK
Budafoki MTE–MTK Budapest
Puskás Akadémia–Ferencváros
Kisvárda–Mezőkövesd
Újpest FC–Mol Fehérvár FC

18. FORDULÓ, január 30.
MTK Budapest–Puskás Akadémia
Diósgyőri VTK–Budafoki MTE
Zalaegerszegi TE FC–Paksi FC
Mezőkövesd–Újpest FC
Ferencváros–Kisvárda
Mol Fehérvár FC–Budapest Honvéd

19. FORDULÓ, február 3.
Budapest Honvéd–Paksi FC
Budafoki MTE–Zalaegerszegi TE FC
Puskás Akadémia–Diósgyőri VTK
Kisvárda–MTK Budapest
Újpest FC–Ferencváros
Mol Fehérvár FC–Mezőkövesd

20. FORDULÓ, február 6.
Zalaegerszegi TE FC–Puskás Akadémia
Paksi FC–Budafoki MTE
Ferencváros–Mol Fehérvár FC
MTK Budapest–Újpest FC
Diósgyőri VTK–Kisvárda
Mezőkövesd–Budapest Honvéd

21. FORDULÓ, február 13.
Budapest Honvéd–Budafoki MTE
Puskás Akadémia–Paksi FC
Kisvárda–Zalaegerszegi TE FC
Újpest FC–Diósgyőri VTK
Mol Fehérvár FC–MTK Budapest
Mezőkövesd–Ferencváros

22. FORDULÓ, február 20.
Budafoki MTE–Puskás Akadémia
MTK Budapest–Mezőkövesd
Diósgyőri VTK–Mol Fehérvár FC
Zalaegerszegi TE FC–Újpest FC
Paksi FC–Kisvárda
Ferencváros–Budapest Honvéd

23. FORDULÓ, február 27.
Puskás Akadémia–Budapest Honvéd
Budafoki MTE–Kisvárda
Paksi FC–Újpest FC
Diósgyőri VTK–Mezőkövesd
Zalaegerszegi TE FC–Mol Fehérvár FC
MTK Budapest–Ferencváros

24. FORDULÓ, március 6.
Ferencváros–Diósgyőri VTK
Mezőkövesd–Zalaegerszegi TE FC
Mol Fehérvár FC–Paksi FC
Újpest FC–Budafoki MTE
Kisvárda–Puskás Akadémia
Budapest Honvéd–MTK Budapest

25. FORDULÓ, március 13.
Puskás Akadémia–Újpest FC
Budafoki MTE–Mol Fehérvár FC
Paksi FC–Mezőkövesd
Zalaegerszegi TE FC–Ferencváros
Diósgyőri VTK–MTK Budapest
Budapest Honvéd–Kisvárda

26. FORDULÓ, március 20.
Diósgyőri VTK–Budapest Honvéd
MTK Budapest–Zalaegerszegi TE FC
Ferencváros–Paksi FC
Mezőkövesd–Budafoki MTE
Puskás Akadémia–Mol Fehérvár FC
Újpest FC–Kisvárda

27. FORDULÓ, április 3.
Puskás Akadémia–Mezőkövesd
Budafoki MTE–Ferencváros
Paksi FC–MTK Budapest
Zalaegerszegi TE FC–Diósgyőri VTK
Kisvárda–Mol Fehérvár FC
Budapest Honvéd–Újpest FC

28. FORDULÓ, április 10.
Zalaegerszegi TE FC–Budapest Honvéd
Diósgyőri VTK–Paksi FC
MTK Budapest–Budafoki MTE
Ferencváros–Puskás Akadémia
Mezőkövesd–Kisvárda
Mol Fehérvár FC–Újpest FC

29. FORDULÓ, április 17.
Puskás Akadémia–MTK Budapest
Budafoki MTE–Diósgyőri VTK
Paksi FC–Zalaegerszegi TE FC
Újpest FC–Mezőkövesd
Kisvárda–Ferencváros
Budapest Honvéd–Mol Fehérvár FC

30. FORDULÓ, április 24.
Paksi FC–Budapest Honvéd
Zalaegerszegi TE FC–Budafoki MTE
Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia
MTK Budapest–Kisvárda
Ferencváros–Újpest FC
Mezőkövesd–Mol Fehérvár FC

31. FORDULÓ, május 1.
Puskás Akadémia–Zalaegerszegi TE FC
Budafoki MTE–Paksi FC
Mol Fehérvár FC–Ferencváros
Újpest FC–MTK Budapest
Kisvárda–Diósgyőri VTK
Budapest Honvéd–Mezőkövesd

32. FORDULÓ, május 8.
Budafoki MTE–Budapest Honvéd
Paksi FC–Puskás Akadémia
Zalaegerszegi TE FC–Kisvárda
Diósgyőri VTK–Újpest FC
MTK Budapest–Mol Fehérvár FC
Ferencváros–Mezőkövesd

33. FORDULÓ, május 15.
Puskás Akadémia–Budafoki MTE
Mezőkövesd–MTK Budapest
Mol Fehérvár FC–Diósgyőri VTK
Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC
Kisvárda–Paksi FC
Budapest Honvéd–Ferencváros

AZ ELŐZŐ IDÉNY ADATBANKJA ITT!

2020.12.04 19:45:24

Labdarúgó NB I CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Igaz, a vendég Újpest meg ajándékozott egy tizenegyest az újoncnak, ismét 1–1-re végeztek egymással a felek.

2020.12.03 15:44:37

Labdarúgó NB I M. G.

A DVTK 1982 óta csak kétszer győzte le hazai pályán az FTC-t, s zsinórban 7 vereségnél tart ellene.

2020.12.01 15:36:00

Labdarúgó NB I P. K.

Fókuszban a PAFC–Honvéd meccs, a forduló visszatérője, Polgár Kristóf és a Budafok kapusa, Póser Dániel.

2020.11.29 18:23:40

Labdarúgó NB I ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)

Folytatja a mélyrepülést Bódog Tamás csapata, amely maradt a tabella végén.