Paprikás hangulat, két gól a Diósgyőr–MTK bajnokin

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.08.28. 19:50
Molnár Gábor gyönyörű gólt szerzett (Fotó: Török Attila)
Pénteken rajtolt az NB I 3. fordulója, a Diósgyőr hazai pályán 1–1-re végzett az MTK ellen.

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–MTK Budapest 1–1 (Molnár G. 29., ill. Schön 55.)
Miskolc,
DVTK Stadion, 4353 néző. Vezette:Berke Balázs

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hasonló felállásban a két csapat legutóbbi kilenc bajnokija közül heten legalább három, de inkább négy-öt gól született, sőt egyszer még hét is, tehát igazán eseménydús csatára számíthattunk Diósgyőrben, ahol a listavezető MTK Budapest vendégeskedett. Igaz, a sokgólos mérkőzések gyakran nem a borsodiaknak kedveztek, mert bár legutóbb, 2018 novemberében nyertek (3–2), összességében az elmúlt 28 esztendőben hazai pályán csupán háromszor győzték le ellenfelüket.

Sőt a péntek esti összecsapáson is inkább az MTK akarata érvényesült, a kék-fehérek az első perctől átvették az irányítást, jobbára a hazaiak térfelén járatták a labdát, amelyet a miskolciak csak elvétve tartottak meg. Michael Boris vezetőedző együttese gyorsan és ötletesen futballozott, legnagyobb helyzetét mégis szögletvariációt követően alakította ki, de Sebastián Herrera közeli fejesénél Antal Botond bravúrral védett.

A béklyóba szorított diósgyőriek az első félidőben csupán kétszer kerültek az MTK-kapu közelébe, mégis megszerezték a vezetést – Molnár Gábor ritkán látható szép gólt szerzett. 1–0

Security Check Required

A teljességhez hozzátartozik, hogy gól nélküli állásnál Sztefan Drazsics egyedül törhetett kapura, de a gólvonalon álló Milan Mijatovicsba rúgta a labdát. A vezetést követően a diósgyőri szakmai stáb nem nyugodhatott meg, mivel négy percen belül a bal oldali védő, Hysen Memolla és a középső középpályás, Márkvárt Dávid egyaránt sérülés miatt hagyta el a pályát.

A fordulás után semmit sem változott a játék képe, a kék-fehérek folyamatosan a diósgyőriek között passzolgattak, s ha időnként elveszítették a labdát, máris szabálytalansággal előzték meg, hogy az ellenfél kibontakozzon. Mivel Florent Hasani rendre visszahúzódott Szerhij Sesztakov mellé a védelem jobb oldalába, a DVTK olykor öt védővel próbálta megállítani az ellenfél próbálkozását, az egyenlítő gólt Schön Szabolcs mégis a bal oldalról érte el. 1–1

A felállásból olybá tetszett, mintha az MTK az egész mérkőzésen emberelőnyben futballozna, a Diósgyőr pedig félidőnként egy-egy kontratámadásból próbálna eredményes lenni. A második félidőre is maradt ugyanis egy diósgyőri helyzet, de Gheorghe Grozav lövésénél az MTK kapusa ismét védett. Ennél többre ezúttal nem futotta a hazaiaktól, de a vendégektől sem a győztes gól megszerzése érdekében – miközben Rui Pedro buktatásáért a hajrában járt volna a tizenegyes a hazaiak javára.