Rangadót nyert a Fradi – máris eldőlt a bajnoki cím sorsa?

BORBOLA BENCE (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (videó), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (videó), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.02.07. 18:25
A Ferencváros nyerte meg a forduló rangadóját a Mol Fehérvár ellen, a címvédő odahaza 2–0-ra győzött. A fehérváriak rengeteg hibával és egy piros lappal segítették a zöld-fehéreket, akik már 16 pontos előnnyel vezetik a tabellát. A Puskás Akadémia előtt – a felcsútiakkal azonos pontszámmal álló Fehérvár visszacsúszott a harmadik helyre.
Rangadót nyert a Fradi – máris eldőlt a bajnoki cím sorsa? (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Rangadót nyert a Fradi – máris eldőlt a bajnoki cím sorsa? (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

Ferencvárosi TC–Mol Fehérvár FC 2–0 (Uzuni 11., Nguen 61.)
Budapest, Groupama Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Berke
Kiállítva: Rus (Mol Fehérvár, 69.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Eldőlni látszik az aranyérem sorsa!

A Ferencváros vasárnap este tizenhat pontra növelte előnyét a tabellán, és ha hivatalosan nem is jelenthető ki, hogy ismét a zöld-fehérek lesznek a bajnokok, immár kisebb csoda kellene ahhoz, hogy ne így történjen. Az FTC olyannyira lerázta magáról a rivális fehérváriakat, hogy immár nem is a Márton Gábor edzette csapat, hanem a Puskás Akadémia áll a második helyen.

A zöld-fehérek magabiztosan hozták a vasárnap esti rangadót, amelyen picit meg kellett fékezni a nagy lelkesedést: Berke Balázs játékvezető nyomban az első szabálytalanságot sárga lappal büntette, Fiola Attila mérgében az ég felé nézett, hogyan is lehet ennyire peches, míg néhány perccel később már a földet verte dühében, Myrto Uzuni ugyanis mellőle szerezte meg a vezetést (1–0). Az albán támadó sorozatban ötödik bajnokiján volt eredményes, beállítva Nyilasi Tibor 1982-es vonatkozó gólszériáját, s ha a zöld-fehérek légiósa lendületben marad, legközelebb Albert Flórián 1964-es bravúrját ismételhetné meg, amikor is az aranylabdás egymás után hat bajnokin szerzett gólt.

Ha nem is volt túl izgalmas a két nagy csapat csatája, az iram a magyar átlag feletti volt, ami abból volt leginkább leszűrhető, hogy ha valamelyik játékos a labdával csak egy másodperccel többet gondolkodott a megengedettnél, az ellenfél máris ott termett, és elvette. Míg a közelmúltban volt olyan találkozó, amikor „csontzene” folyt a pályán, ezúttal „csupán” kemény összecsapások voltak, durva, alattomos belemenések nem – sőt, a játékosok általában elnézést kértek a másiktól.

Szerhij Rebrov az ilyen meccsekre szeret valami váratlannal kirukkolni, ezúttal Ihor Haratinnak adott szokatlan feladatot. Az ukrán középpályásnak szinte az összes támadásépítésnél a két belső védő mellé kellett visszazárnia, így ekkor öt hátvéddel építkezett a hazai együttes, ennek alighanem a labdabirtoklásban volt jelentősége. A hazaiak nemegyszer hosszú ideig járatták a labdát, és többször is előfordult, hogy a támadóharmadból visszajutott a labda a saját tizenhatosukig – azaz egészen Haratinig.

Márton Gábor hatvan percig volt türelmes kezdőcsapatával, balszerencséjére, amikor csereként pályára küldte a vérbeli támadó Nikolics Nemanját, első támadásából újabb gólt szerzett a hazai együttes, eldöntve a találkozót. Tokmac Nguen a tőle régen látható higgadtsággal használta ki a ziccerét, a szélső szívéről alighanem nagy kő esett lesz, hiszen a bajnokságban nyolc mérkőzés után volt ismét eredményes – tekintve, hogy az egyik legveszélyesebb futballistáról van szó, hosszúra nyúlt a szünet. 2–0

A hajrában Adrian Rus (felesleges) piros lapja végérvényesen lezárta a lényegi kérdést, és bár a fehérváriak próbálkoztak becsülettel, a szépítés sem jött össze. Pedig Funsho Bamgboye lábában ott volt a szépítés lehetősége, a támadó azonban kapu fölé lőtte a labdát, elszalasztva így annak a lehetőségét, hogy az utolsó tíz perc izgalmas legyen.

A bajnoki cím eldőlni látszik: a Ferencváros magabiztos győzelmével immár aligha adja ki a kezéből az elsőséget, a hátralévő tizenhárom fordulóban legalábbis meglepő lenne, ha tizenhat pontot eltékozolna... A fehérváriak vereségükkel lecsúsztak a második helyről, és a bajnokság végéig immár egy céljuk lehet, visszaküzdeni magukat a dobogó második fokára.