Nem talált be a Kisvárda, így egy ponttal gazdagodott a Budafok

BODNÁR TIBOR (ÖSSZEFOGLALÓ), PÓSFAI GYULA (PERCRŐL PERCRE)BODNÁR TIBOR (ÖSSZEFOGLALÓ), PÓSFAI GYULA (PERCRŐL PERCRE)
2020.11.28. 14:32
Hiába játszott végig fölényben a Kisvárda, a szervezetten védekező Budafok egy pontot elvitt a nyírségi városból a labdarúgó NB I 12. fordulójában.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Egy pontot ért a Budafok fegyelmezett és szervezett védekezése (Fotó: Meder István) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Kisvárda Master Good–Budafoki MTE 0–0
Kisvárda,Várkerti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Zierkelbach Péter

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Minden arra a bizonyos augusztus 17-i mérkőzésre vezethető vissza. Mármint az ügyben, hogy a bajnokság második körének első fordulójában a sorozat eddigi két meglepetéscsapata találkozott egymással. Az újonc Budafoknak kétségtelenül lendületet adott a Kisvárda elleni nyári győzelem (2–1), a szabolcsiaknak pedig jókor jött a pofon, amelytől lendületet vettek. Arra pedig aligha gondoltak Kisvárdán, hogy a bajnokság első körének hat idegenbeli meccséből csak egyet veszítenek el – Budafokon.

Azt is leszögezhetjük, hogy a két csapat meccseit extrém időjárás övezi. A nyitányon, a Promontor utcában a második félidőben már alig lehetett látni az özönvízszerű esőzéstől, most pedig a bajnokság első olyan meccsét játszották, amelyen hószállingózás nehezítette a körülményeket. A kispadok tetején ugyan megmaradt a hó, de a pályán – köszönhetően az időben beindított talajfűtésnek – nem volt nyoma.

A Budafok a meccs elején igazolta jó hírét, hiszen az első negyedórában felülmúlta labdabirtoklásban a hazaiakat. Ez az időszak aztán úgy zárult le, hogy csaknem vezetést szerzett a Kisvárda, ám Póser Dániel Driton Camaj takarásból leadott lövését, majd Claudiu Bumba ismétlését is védte. A budafokiak az ezúttal nem centert, hanem jobb oldali támadót játszó Kovács Dávid révén veszélyeztettek, de a gyorsan elvégzett szabadrúgás és a szép testcsel után a lövése nem találta el a kaput, mert Hej Viktor blokkolta a labdát. A szünetig hátralévő időben már ellenfele fölé kerekedett a Kisvárda, el is jutott helyzetekig, de míg Sztavrosz Cukalasz középre tartó lövését védte Póser, addig Bumba és Camaj nem találta el a kaput.

A szünetig túlságosan „egyoldalas”, többnyire a jobb szárnyon próbálkozó Kisvárda a második félidő első két akcióját is a jobb szélen játszó Jaroslav Navrátil révén vezette, majd amikor a másik oldalra is átkerült a labda, Sassá és Hej helycserés akciója révén alakult ki veszélyes helyzet, de a hazaiak vezető gólja ebből sem akart megszületni. A Budafok átvészelte a második félidő neki veszélyes első perceit, majd felbátorodott, és megint egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után teremtett gólszerzési lehetőséget, csakhogy Zsóri Dániel lövése hiába csorgott már át Dombón, Rubus Tamás az öt és felesnél utolérte a labdát és felszabadított.

Ment előre és nyomott a Kisvárda, igaz, a mindent elsöprő lendületet hiányolni lehetett hazai oldalon. A Budafok érezhetően becsben tartotta az egyre inkább zsebben érzett egy pontot, de mivel Csizmadia Csaba vezetőedző mindkét veszélyes támadóját, Kovács Dávidot és Zsóri Dánielt is pályán tartotta, ez arról árulkodott, hogy nem mondott le a gólszerzésről. Hazai oldalon jött Fernando Viana, aki az eltiltása után nem tudott visszakerülni a kezdőbe, de Supka Attila nyilván azzal a kéréssel küldte be, hogy döntse el a meccset.

A villanás, vagyis a show a végéről is hiányzott, mert bár Fernando Vianának ott volt a helyzete a meccs hajrájában, a szöglet után elé kerülő labdát a kapu mellé lőtte. Maradt a gól nélküli döntetlen, amely már csak azért sem volt jellemző eddig a két csapatra, mert a bajnokságban a Budafoknak az első, a Kisvárdának a második olyan mérkőzése volt, amikor nem rezdült a hálója. Úgyhogy bele kellett törődni: ezen a meccsen csak hó volt – abból sem túl sok –, gól nem.