Grozav gólja döntött a Kisvárda–Diósgyőr bajnokin

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.04.24. 16:50
Egy gól döntött (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB I 31. fordulójának keleti rangadóján a Diósgyőr nagyon fontos három pontot szerzett Kisvárdán, a mérkőzés egyetlen gólját a várdaiak volt játékosa, Gheorghe Grozav szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Diósgyőri VTK 0–1
(Grozav 63.)

Kisvárda,Várkerti Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem tudni, hogy a diósgyőri játékosok érzékeltek-e abból valamit, hogy a kiesés elleni harcban legfőbb riválisuknak tartott Zalaegerszeg az előtt néhány másodperccel szerzett 2–1-es vezetést Felcsúton, amikor ők kivonultak melegíteni Kisvárdán. Edzőjük, Zoran Zekic nagyot fújt, amikor már 3–1-re vezetett a ZTE, mire pedig véget ért a bemelegítés, meg is nyerték a zalaiak a meccset 4–1-re.

Így aztán egy csapásra a vasárnap, a Mezőkövesd ellen pályára lépő Honvéd vált a DVTK legnagyobb riválisává...

A diósgyőri összeállítás nem változott a szerdaihoz képest, a kisvárdai több helyen is – Supka Attila a játékosok állapotát, a terhelést is figyelembe vette, amikor kijelölte a kezdő tizenegyet. Talán az ebből adódó frissességnek köszönhette a házigazda, hogy többször volt nála a labda, és a kaput is többször veszélyeztette, mint ellenfele.

A kialakult helyzetben nagyobb elszántságot és több kockázatot várt volna az ember a kieséstől fenyegetett csapattól, de meglehet, úgy voltak vele a Diósgyőrnél, elég, ha újfent a ráadásban szerzik meg a győztes gólt, mint tették azt szerdán a Puskás Akadémia ellen. Ugyan egyszer becenevéhez, a Rakétához méltó gyorsasággal megindult a bal oldalon Odise Roshi, de az első félidő hajrájában már érezhető fölényben játszott a Kisvárda. Ennek – három percen belül – Kovácsréti Márk védőkről levágódó lövése, Anton Kravcsenko a jobb sarkot csak centikkel elkerülő fejese, valamint Bohdan Melnik hatalmas, lécen csattanó lövése adott hangot – az utóbbi szó szerint is, akkorát csattant a labda az alumíniumon.

Hét perc telt el a második félidőből, amikor Zoran Zekic odaszólt a Márkvárt Dávid, Sztefan Drazsics, Molnár Gábor trió tagjainak, hogy öt perc múlva beállnak. Mivel kisvártatva két középpályás labdaszerzést követően veszélyes akciókat vezettek a hazaiak, a horvát edző nyomban végre is hajtotta a változtatásokat. Közben Alen Grgicnek is volt egy veszélyes lövése, de a vezető gólt nem ő szerezte, hanem a korábbi kisvárdai játékos, Gheorghe Grozav, aki kihasználta a kisvárdai védelem bizonytalanságát.

Ebben a bajnokságban nem volt olyan mérkőzés, amelyet hátrányból akár döntetlenre is mentett volna a Kisvárda (mind a tíz olyan meccsét elvesztette, amikor az ellenfél jutott előnyhöz), így ezzel akár lezártnak tekinthettük a meccset. Az egyenlítés azonban most összejöhetett volna, de Marko Malenica javította hibáját, és az általa kiejtett labda után testtel védte Claudiu Bumba közeli lövését. A lényegen ez már nem változtatott (miként Sztefan Drazsics szép cselsorozata és Matheus Leoni veszélyes lövése sem), nyert a Diósgyőr, így még nem vált matematikailag is biztossá a ZTE FC bennmaradása. Ugyanakkor a diósgyőrieknek maradt még egy feladatuk a hétvégére: vasárnapi kiszurkolni a megyei rivális Mezőkövesd győzelmét a Bp. Honvéd otthonában. 0–1