Az Újpest nyerte a Honvéd elleni (kiesési) rangadót

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.12.20. 16:50
Az Újpest 2–1-re megverte odahaza a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 16. fordulójának nagy rangadóján és záró mérkőzésén.
Ivan Lovric joggal lehet bosszús, a Honvéd pont nélkül távozott a Szusza Ferenc Stadionból (Fotó: Török Attila) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ
Újpest–Budapest Honvéd 2–1
(Beridze 64., Perosevic 77., ill. Balogh N. 67.)
Budapest,Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Antal P.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Mintha csak tegnap történt volna... Napra pontosan két hete, hogy még Bódog Tamás irányította a Honvédot az MTK Budapest elleni bajnokin (2–2) az újpesti albérletben, a Szusza Ferenc Stadionban, s mint kiderült, az ötvenéves tréner akkor ült utoljára a kispesti kispadon, a lefújás után ugyanis menesztették.

A XIX. kerületiek tizennégy nappal később visszatértek a Megyeri útra, de már nem az MTK, hanem az Újpest volt az ellenfél, s már nem Bódog Tamás, hanem a megbízott vezetőedző, Pisont István gardírozta a csapatot.

Mindkét együttes gyenge félévet tudhat maga mögött, egyelőre nem a nemzetközi kupaszereplés elérése, hanem a bentmaradás kiharcolása lehet a reális cél – nem kérdés, a múltjához képest méltatlanul szerepelnek. Ezzel a teherrel vágtak neki a felek a létfontosságú összecsapásnak, s az ötödik percben majdnem meg is szerezte a vezetést a vendégcsapat, miután Jorgosz Kutrumbisz eladta a labdát, Hidi Patrik indította Balogh Norbertet, de a csatár lövését Banai Dávid védte. Predrag Rogan hevesen mutogatott is, nem értette, hogyan lehetett ilyen könnyelmű a görög légiós. S ha már az újpesti edző: információnk szerint igencsak inog a kispad a szerb edző alatt, elképzelhető, hogy már a télen távozik Újpestről. Ebben „segíthette” volna Baráth Botond is, aki a 17. percben tisztán fejelhetett, de a labda elsuhant a jobb oldali kapufa mellett.

„Szenya!”– ordított az újpesti délutánba Pisont István, aki Szendrei Norbertet figyelmeztette, hogy jobban figyeljen. Ha a 31. percben Giorgi Beridze is jobban koncentrál, vezetést szerezhettek volna a hazaiak, de remek lövése után a labda hajszállal elkerülte a kaput. Néhány pillanattal később Tomás Tujvelnek kellett nagyot védenie, Simon Krisztián nem tudta elhúzni a labdát a kispesti kapus mellett. A hazaiak sokkal veszélyesebb támadásokat vezettek, több góllal is vezethettek volna az első félidőben – a Honvéd tompán, enerváltan játszott.

A fordulás után sem változott a helyzet, az újpestiek fölényben futballoztak, Csongvai Áron előnyhöz juttathatta volna őket, de óriási helyzetben, senkitől sem zavartatva a kispesti kapus kezébe fejelte a labdát. A halovány játék láttán Pisont bemutatta az oldalvonal mellett, mit is kellene csinálniuk a fiainak: a szövetkabátban, bőrcipőben végzett mozdulatok láttán csereként be is állhatott volna… Akkor pedig főleg, amikor Giorgi Beridze megszerezte a vezetést az Újpestnek – teljesen megérdemelten. S milyen a futball, a kispestiek szinte azonnal egyenlítettek, Balogh Norbert volt eredményes: legutóbbi három idegenbeli mérkőzésén nem szerzett gólt a Honvéd, így hosszú csendet tört meg a csatár. Azonban a kispesti öröm sem tarthatott sokáig, Antonio Perosevic ugyanis kilőtte a bal alsó sarkot – az Újpest három döntetlen és négy vereség után nyert ismét bajnokin, míg a nagyon gyengén futballozó Honvéd újra a vonal alá került (2–1).

BERIDZE, 1–0

BALOGH, 1–1

PEROSEVIC, 2–1

A két csapatnak még nem ért véget az idény, korábbról elhalasztott egy-egy bajnoki vár még a fővárosiakra: az Újpest a Zalaegerszeget fogadja, míg a Honvéd Budafokra megy.

Bármilyen furcsa leírni, Kispesten és Újpesten is folytatódhat a harc – a kiesés elkerüléséért.