A Ferencváros legyőzte idegenben a Budapest Honvédot

2020.11.21. 19:20
A labdarúgó NB I 11. fordulójának nagy rangadóján a Ferencváros 1–0-ra legyőzte idegenben a Budapest Honvédot, ezzel megerősítette első helyét a tabellán.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Ferencváros 0–1 (Heister 27.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Solymosi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Némileg erősödött a kispesti csapat a válogatott szünetben, igaz, a Bp. Honvéd nem szerződtetett senkit, hanem a korábban koronavírus-fertőzés miatt kieső futballisták közül néhányan visszatértek, s pályára léphettek a Ferencváros ellen. Így kapott a kezdőcsapatban szerepet Mohamed Mezgrani, Ugrai Roland és Gazdag Dániel is, de hiába kerestük például Zsótér Donát és Szendrei Norbert nevét a jegyzőkönyvben, a hírek szerint most ők dőltek ki néhány hétre a sorból.

Úgyhogy a helyzet jobb, de cseppet sem rózsás Kispesten. Ilyen előjelekkel készült a XIX. kerületi csapat a Ferencváros elleni rangadóra – amely a tabella alapján jelenleg csak az elnevezésében az, hiszen a két együttes között eddig ég és föld volt a különbség. De nemcsak a hazaiak vezetőedzőjének, Bódog Tamásnak, hanem Szerhij Rebrovnak is főhetett a feje, összesen tíz futballistája segített valamelyik válogatottnak az utóbbi napokban, s az erőltetett menet még csak most kezdődik: szűk egy hónap alatt kilenc mérkőzést játszanak a zöld-fehérek.

S ebben rengeteget segíthet Tokmac Nguen, aki, bár a hét elején sérülés miatt nem kapott helyet a norvég válogatott Ausztria elleni Nemzetek Ligája-összecsapására készülő keretében, úgy tűnik, felépült – az orvosi stáb remek munkát végzett: a légiós az első perctől lehetőséget kapott.

De nem a norvég, hanem Myrto Uzuni szerezhetett volna vezetést a Ferencvárosnak, szabadrúgása után azonban Tomás Tujvel magabiztosan védett. A labdát a vendégek birtokolták többet, de a kispestiek előtt is adódott lehetőség, igaz, két alkalommal is rosszul és lassan döntött Ugrai Roland. A vendégek védői olykor bizonytalankodtak, ritkán látható hibákat követtek el, így kerültek helyzetbe a hazaiak.

Várható volt, hogy előbb-utóbb betalálnak a vendégek, sorra rúgták ugyanis a szögleteket, s ennek meg is lett az eredménye, Marcel Heister lőtt nagy gólt a 27. percben. A játék képe nem változott, a zöld-fehérek próbáltak irányítani, alig adtak területet a Honvédnak – összességében sikeresen tették a feladatukat, Bódog Tamás együttese csak elvétve tudott mit kezdeni a labdával.

A fordulás után helyzet nélkül teltek a percek, amikor Ugrai helyrehozhatta volna az addigi összes technikai hibáját, elrontott ziccerét és felesleges műesését, de lövése után Dibusz Dénes óriásit védett. A kispestiek próbálkoztak, mentek előre az egyenlítésért, ám képtelenek voltak betalálni, így a Honvéd már a legutóbbi négy Ferencváros elleni bajnokiján (0–0, 0–0, 0–2, 0–1) nem szerzett gólt.

Az FTC nem futballozott jól, de újabb három pontot gyűjtött be, s továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát – Kispesten pedig aggódhatnak, hiszen továbbra is kiesést érő helyen áll a csapat. 0–1

1. Ferencvárosi TC 9 7 2 19–4 +15 23
2. Kisvárda 10 6 1 3 16–14 +2 19
3. MTK Budapest 11 5 3 3 18–14 +4 18
4. Paksi FC 11 5 2 4 22–19 +3 17
5. Mol Fehérvár 9 4 4 1 22–14 +8 16
6. Puskás Akadémia 11 5 6 16–21 –5 15
7. Budafoki MTE 9 4 1 4 13–16 –3 13
8. Zalaegerszegi TE 10 3 2 5 18–20 –2 11