Böde a hátán vitte a Paksot, de végül a PAFC győzött

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.02.13. 14:39
Az első félidőben két perc alatt két gólt szerzett a Puskás Akadémia a Paks ellen az NB I 21. fordulójában, majd a szünet után Böde Dániel bombagóljával és Hahn János tizenegyesből szerzett góljával egyenlítettek a vendégek – végül mégis a Puskás Akadémia győzött.
Felcsúti gólöröm (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Felcsúti gólöröm (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NB I
21. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Paksi FC 3–2 (2–0)

Felcsút, Pancho Aréna, zárt kapuk mögött.Vezette: Káprály M.
Gólszerzők: Mance (22.), Kiss T. (24.), Plsek (81.), ill. Böde (68.), Hahn (75. – 11-esből)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Miből érdemes kiindulni?

Netán abból, hogy a Puskás Akadémia az előző idényben háromszor is legyőzte (4–2, 2–0, 3–1) a riválisát?

Esetleg az jelentsen kapaszkodót, hogy a két csapat őszi első körös meccsén a Paksi FC gálázva nyert 6–2-re?

Nem járunk messze az igazságtól, amikor azt írjuk, hogy a közelmúlt eredményeit elraktározták ugyan a labdarúgók, ám ők is tisztában voltak vele, hogy talán minden korábbinál jobban meg kell feszülni az újabb győzelemért. A formára egyik oldalon sem lehetett panasz, a Puskás Akadémia éppúgy tavaszi veretlenséggel állt, mint a Paks, és mert mindkét vezetőedző, Hornyák Zsolt és Bognár György is a támadófutballra esküszik, számítani lehetett rá, hogy a kapusok egyik oldalon sem unatkoznak majd.

A hazaiak mestere ugyanannak a kezdő tizenegynek szavazott bizalmat, mint az előző fordulóban Zalaegerszegen, Bognár György ugyanakkor két helyen is változtatott, Ádám Martin és Nagy Richárd kimaradt, Haraszti Zsolt és az eltiltását letöltő Papp Kristóf pedig kezdett. Két és fél perce sem zajlott a találkozó, máris megvolt az első lehetőség, Osváth Attila jobboldali beadása Haraszti Zsoltot találta meg a hosszú oldalon, a támadó kapásból lőtt, Tóth Balázs azonban magabiztosan védett. Nem sokkal később már bravúrt kellett bemutatnia a hazaiak kapusának, Bognár István szögletét követően Böde Dániel robbant be nagyszerű ütemben, megcsúsztatta a labdát, a felcsútiak egyese azonban remek érzékkel hárított. Ahogy azt korábban megszokhattuk, a Paks még az ellenfél saját kapujának előterében támadott le, szó sem volt arról, hogy a csak gólt nem kapni elv vezérelte volna a játékosokat. Nem sokon múlott, hogy Szolnoki Roland nem igazán szerencsés labdalevétele után ziccerbe kerüljön Szabó János, ám elesett a kapu előterében, Káprály Mihály játékvezető pedig sárga lappal büntette.

A játékrész feléhez közeledve a Puskás Akadémia az első valamire való lehetőségét gólra váltotta. Az átadást Josip Knezevic jegyezte, a gólt Antonio Mance rúgta, a kulcspassz azonban Ulbrik Józsefé, aki remek mélységi indítással teremtett helyzetet. A paksiaknak kis túlzással mérgelődni sem volt idejük, máris kétgólos hátrányba kerültek Kiss Tamás remek lövése után. Hiába kezdett tehát jobban a vendégegyüttes, hátul túlzottan fellazult, a Puskás Akadémia pedig büntetett. Tegyük hozzá, a Paks ezután is a támadásra helyezte a hangsúlyt, újabb ziccer azonban Antonio Mance előtt adódott, majd a játékrész hajrájában Hahn János lövésénél kellett Tóth Balázsnak nagyot védenie, mi több, Lenzsér Bence fejese is magában hordozta a gólszerzés lehetőségét, ám az eredmény nem változott.

Felcsúti helyzettel folytatódott a második félidő, de a Paks érthetően ment előre a szépítés érdekében, s a látottak alapján borítékolni lehetett, helyzetig eljut majd, csak az volt a kérdés, él-e vele. A vendégek jóideig a saját térfelére kényszerítették a Puskás Akadémiát, mégis Josip Knezevic lövése adott munkát Hegedüs Lajosnak. Ádám Martin becserélésével még inkább támadóbb lett a Paks felállása, s bár a hazai csapatnak is voltak lehetőségei, Böde Dániel nagyszerű megmozdulás végén faragott a hátrányból, mi több, a paksiak kapitánya ezután büntetőt harcolt ki, Hahn János egyenlített – és még nem volt vége... Egy szabadrúgás kombináció végén a Puskás Akadémia ismét betalált és erre a Paksnak már nem volt válasza.