ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre) 2020.12.11 19:50 Frissítve: 2020.12.12 08:53

Újpest–Puskás Akadémia: mondhatni, papírforma szerint

Továbbra sem megy az Újpestnek, a lila-fehérek a 14. forduló nyitó mérkőzésen kikaptak odahaza a Puskás Akadémiától. A PAFC sorozatban negyedszer verte meg idegenben az Újpestet, a lila-fehérek október 17. óta nyeretlenek.

Ismét a felcsútiak örültek Újpesten (Fotó: Árvai Károly)

A MÉRKŐZÉS LEGJOBB FOTÓI – GALÉRIA

NB I
14. FORDULÓ
Újpest FC–Puskás Akadémia FC 1–2
(Onovo 75., ill. Mance 56., Plsek 71.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Zierkelbach

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Akkor még minden más volt.

A bajnokság a harmadik fordulónál járt, az Újpest FC négy ponttal (2–1-es győzelem Pakson, 1–1 hazai pályán a Budafok ellen), a legjobb csapatával érkezett Felcsútra, a Puskás Akadémia pedig két elhalasztott mérkőzés után az első bajnokija előtt állt. A hazaiak vezetőedzője, Hornyák Zsolt majd' egy csapatra való játékosára nem számíthatott koronavírusos megbetegedés miatt, és a lilák ellen három NB I-es újoncot, Auerbach Martint, Komáromi Györgyöt és Ganbold Ganbajart is a kezdő tizenegybe volt kénytelen nevezni.

A találkozó aztán nem azt hozta, amire a legtöbben számítottak: az öt újoncot avató Puskás Akadémia teljesen megérdemelten 3–2-re legyőzte jóval esélyesebbnek tartott riválisát. Valamivel később aztán az Újpestet is elérte a koronavírus-járvány, így fordulhatott elő, hogy a DVTK elleni meccsre el sem utazott (3–0 lett a megállapított eredmény), a ZTE elleni bajnokiját pedig elhalasztották. Azóta a Pakssal és a Budafokkal is 1–1-et játszott az együttes, és arra készült, hogy öt nyeretlen találkozó után újra három pontot szerez.

Predrag Rogan vezetőedző a 14. forduló nyitó meccsén rég nem látott erősségű csapatot tudott pályára küldeni, igaz, éppen a két klub első körös meccse mutatta meg, a győzelemhez nem elegendő a veretesebb múlt. A kieső helyen álló DVTK-t és Honvédot mindössze két ponttal megelőző Újpest megpróbálta azonnal magához ragadni a kezdeményezést, ugyanakkor jól látszott, a labda taktikus megjáratása nem elegendő a vendégvédelem megbontásához. Nyilván ez türelemjáték: várni arra, hogy valahol „elcsússzon” az ellenfél védekezése, de ha valaki csakis a biztosat hajlandó megjátszani, akkor nem könnyű helyzetet kialakítani.

Az első nagy lehetőség a Puskás Akadémia előtt adódott – Antonio Mance erőszakosságának köszönhetően. A horvát támadó labdaszerzését követően erőből, laposan lőtte középre a labdát jobbról, Luciano Slagveer a kivetődő Banai Dávid elől becsúszva kapura továbbította, Branko Pauljevics pedig közvetlenül a gólvonal elől tudott csak felszabadítani. A vendégek egyébként már a saját térfelén letámadták a riválist, és bizony ennek is volt betudható, hogy a két szélsőhöz, Simon Krisztiánhoz és Giorgi Beridzéhez szinte el sem jutott a labda. Fél órát kellett arra várni, hogy a vendégek kapusának, Tóth Balázsnak védenie kelljen, ami nem azt mutatta, hogy a házigazda irányítaná a mérkőzést.A második félidő elején jött az első nagy hazai lehetőség, és ebben kulcsszerepe volt Giorgi Beridzének.

A grúz szélső rövid idő alatt három megindulással is zavart okozott, harmadjára jól játszotta meg Csongvai Áront, akinek a beadását követően Simon Krisztián kapura lőtte a labdát – Tóth Balázs bravúrral védett. Ezt követően a Puskás Akadémia a jobb oldalon kétszer is a hazai védelem mögé jutott, más kérdés, hogy az emberéről elszakadó Alexandru Baluta beadás helyett inkább visszavette a labdát, Slagveer pedig – nem először a mérkőzésen – az első védőt találta el térdmagasságban...

A holland légiós aztán a kihagyhatatlant is kihagyta, szerencséjére Antonio Mance kisegítette, és máris a Puskás Akadémiánál volt az előny.

A vendégcsapat szinte azonnal megduplázhatta volna előnyét, ám az egyik tizenhatoson belüli labdaszerzést követően Josip Knezevic nagy helyzetben hibázott. A játékrész közepén Thomas Meissner fejesét Banai Dávid a léc segítségével védte, a 71. percben azonban már ő is tehetetlen volt Jakub Plsek fejesénél.

Aki azt gondolta, eldőlt a mérkőzés, tévedett. Vincent Onovo bólintása visszahozta a hazai reményeket, a hajrában azonban már nem változott az eredmény. A Puskás Akadémia több nagy helyzetet dolgozott ki ellenfelénél, és megérdemelten vitte el a három pontot a Szusza Ferenc Stadionból. 1–2

17.00: Ferencváros–Zalaegerszegi TE FC (Tv: M4 Sport)Budapest, Groupama Aréna
19.30: Mol Fehérvár FC–Budafoki MTE (Tv: M4 Sport)Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó
DECEMBER 13., VASÁRNAP
14.30: Mezőkövesd–Paksi FC (Tv: M4 Sport+)Mezőkövesd, Városi Stadion
17.00: MTK Budapest–Diósgyőri VTK (Tv: M4 Sport)Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion
Az összes mérkőzés zárt kapus.
Az NB I állása és a góllövőlista itt!

Az 5. fordulóból – a Fehérvár és az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztott Kisvárda–Mol Fehérvár és Budafoki MTE–Ferencváros meccset 2021. január 27-én játsszák le.

A koronavírusos megbetegedések miatt a 10. fordulóból elhalasztott Budafoki MTE–Bp. Honvéd és a 11. fordulóból elhalasztott Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC találkozót december 23-án rendezik.

A 2. fordulóból – az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztott Ferencváros–Diósgyőri VTK mérkőzés új időpontja még nem ismert.

Négy olyan csapat van (Paks, Puskás Akadémia, MTK, Mezőkövesd), amelynek nincs elhalasztott mérkőzése.

Diósgyőr–Újpest (10. forduló) mérkőzés három pontját játék nélkül, 3–0-s gólkülönbséggel a DVTK kapta meg, mert az Újpest a koronavírus-fertőzések miatt nem tudott kiállni a meccsre (a diósgyőriek nem mentek bele a halasztásba).

2021.01.25 21:41:24

Labdarúgó NB I MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. A játékvezetők magabiztosabbak lettek hátuk mögött a fegyelmezési szándékkal. Kevesebben voltak a kelleténél, ezért volt általános nyűg az idegenben játszó csapatoknál, hogy a helyi partjelzők éppen, hogy csak gólt nem lőttek, annyira lelkesen segítették az övéiket.

2021.01.23 23:15:39

Labdarúgó NB I BACSKAI JÁNOS (szöveg), MIKOLA BENCE (grafika), KUN ATTILA (osztályzatok, álomcsapat)

IDEGENLÉGIÓ. A Fradiban Otten és Klein villogott; nem a Chinchilla, Romeo, Vuk trióra, eközben a nagy Hudson-Odoi a Vasasban…

2021.01.24 13:27:18

Labdarúgó NB I CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)

Hidi bombagóllal szerzett vezetést, a ZTE fordított, Gazdag büntetőből egyenlített.

2021.01.24 13:22:22

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)

Bognár György csapata jól kezdte az évet, és otthon tartotta a három pontot.

2021.01.24 13:15:53

Labdarúgó NB I BORBOLA BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Varga Roland az MTK-ban, Csonka András a Budafokban szerzett gólt az első meccsén.