Három góllal ütötte ki a Zalaegerszeg a súlytalan Újpestet

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.02.20. 14:31
Favorov tizenegyesből lőtt góljával megszerezte a vezetést a ZTE FC a két kulcsembere, Simon Krisztián és Junior Tallo nélkül pályára lépő Újpest FC ellen az NB I 22. fordulójának első félidejében, majd a folytatásban még két góllal megerősítette előnyét, otthon tartva a három pontot. 3–0
Artem Favorov lőtte a ZTE első gólját (Fotó: Pezzetta Umberto)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Artem Favorov lőtte a ZTE első gólját (Fotó: Pezzetta Umberto) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

ZTE FC–Újpest FC 3–0 (1–0)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Vad II
Gólszerzők: Favorov (34. – 11-esből), Szánthó (61.), Koszta (81.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Majdhogynem napra pontosan egy évvel korábban, 2020. február 15-én a ZTE FC hazai pályán legyőzte 2–1-re az Újpestet a 21. fordulóban, de a siker ellenére sorozatban a tizenegyedik játéknapon is maradt a kiesést jelentő 11. helyen. A lila-fehérek elleni bajnoki előtt a hazaiak sorozatban négy mérkőzésen maradtak nyeretlenek, s egyre reménytelenebbnek tetszett a bent maradás. Jelen esetben mellékes, hogy két héttel később egy kilenc mérkőzéses veretlenségi sorozatba kezdett a Zalaegerszeg, s végül meghosszabbította élvonalbeli tagságát.

Szombat kora délután a ZTE Arénában ismét az Újpestet fogadta, de nyeretlenségi sorozata a mérkőzés előtt már hatmérkőzésesre hízott, igaz, az előző idénnyel ellentétben, ebben a kiírásban még egyszer sem állt kieső helyen. S bár a héten a klub részéről Boér Gábor vezetőedző és Tajti Mátyás középpályás is elsősorban a pozitív hozzáállást emelte ki, amellyel a csapat kikecmereghetne a gödörből, de az elmúlt hetek sikertelensége következtében az első harminc percben érezhetően megtört a kék-fehérek lendülete. Támadtak ugyan, de az átadások pontatlanok voltak, lövéseknél a labda az újpesti védőkről vágódtak le, s olykor az oldalvonal mellett vagy a kezdőkörben követtek el felesleges szabálytalanságokat, amellyel szintén nem alakulhatott ki folyamatos játék. Mindeközben az Újpest is próbált támadni, de inkább kevesebb, mint több sikerrel.

Pedig a hazai játékosok bizonytalanságait Nikola Mitrovics és Stieber Zoltán is kihasználhatta volna, mivel a zömét mindketten jól ismerik, elvégre a korábban említett egy évvel ezelőtti bajnokin még mindketten a ZTE-ben futballoztak. Bár a győzelmek elmaradásánál nem törvényszerű, ha egy csapat ellen rendszeresen tizenegyest ítélnek, mindenesetre a kék-fehérek – jogosan vagy sem, de – szintén nehezményezték, hogy az előző öt mérkőzésen összesen négy büntetőt is kaptak az aktuális ellenfelek. Nos, az Újpest ellen a 33. percben aztán kaptak is egyet, amelyet Artem Favorov értékesített is. A vezetés ellenére maradt a hazaiak akadozó játéka, s igaz, hogy egyre többször jutottak el az ellenfél tizenhatosáig, ott azonban lövések helyett felesleges cselezgetéssel próbálták átgyömöszölni a labdát a védősoron – sikertelenül. A tötymörgést Boér Gábor vezetőedző is egyre ingerültebben kérte számon játékosain, különösen azért, mert az olykor a hazai kapu közelébe kerülő Újpest játékosai nem tétlenkedtek, s Branko Pauljevics, Csongvai Áron és Lirim Kastrati is távolról próbálta bevenni Demjén Patrik kapuját – szintén sikertelenül.

A második félidő elején az Újpest többet tartózkodott a hazaiak térfelén, de érezhetően hiányzott az ötmérkőzéses eltiltását megkezdő Junior Tallo, aki három gólja mellett négy gólpasszal is segítette eddig csapatát. Zalaegerszegen azonban – kényszerből – a keret legidősebb tagja, a 34 esztendős Szakály Péter játszott centerposzton, de sok veszélyt nem jelentett a vendégtámadásoknál. A második és harmadik gól mindenesetre hűen tükrözte az Újpest egész éves teljesítményét is. A koszovói Lirim Kastrati a tizenhatoson kívülről, jóformán hasmagasságig lehajolva próbálta hazafejelni a labdát, majd az elrontott próbálkozást követően széttárt karokkal vonta kérdőre Banai Dávidot, mert nem ért ki idejében a kapujából. Később az északmacedón válogatott Kire Risztevszki saját tizenhatosán belül adott „gólpasszt” Koszta Márknak.

Az egy évvel ezelőtti mérkőzéshez hasonlóan a ZTE FC megszakította nyeretlenségi sorozatát, s ezúttal kizárólag ennek, no meg a három pontnak örülhetett – nem mellékesen pedig a győzelmével visszaelőzte az Újpestet.