Az utolsó pillanatokban mentett pontot a Kisvárda az Újpest ellen

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.12.15. 17:46
Bár a Kisvárda többet támadott és több helyzete is volt az Újpest ellen, sőt még tizenegyest is kihagyott a labdarúgó NB I 15. fordulójában, a végén mégis örülnie kellett a döntetlennek, hiszen Szakály Péter hajrábeli góljára szinte csak az utolsó pillanatban tudott válaszolni Jelena Richárd.
Banai Dávidnak (jobbra) végül mégsem sikerült megúsznia gól nélkül
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)
Banai Dávidnak (jobbra) végül mégsem sikerült megúsznia gól nélkül A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Kisvárda–Újpest FC 1–1 (Jelena 90+1., ill. Szakály P. 85.)
Kisvárda,Várkerti Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette: Farkas Ádám

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ha tavaly vagy tavalyelőtt a Kisvárda–Újpest találkozó előtt ki kellett volna találni, melyik csapat várja hét veretlenül, illetve hat nyeretlenül megvívott meccsel a háta mögött az aktuális fellépést, nem is lett volna kérdés, hogy a szabolcsiaké a negatív, a fővárosiaké a pozitív széria.

A jelek szerint azonban mostanra megváltoztak az erőviszonyok: amíg a kedd esti mérkőzés házigazdája október 16-a nem talált legyőzőre, addig a lilák október 17-e óta állnak győzelem nélkül. Mentségükre szóljon, hogy az extrém vírushelyzet miatt az MTK ellen (0–4) szinte juniorgárdával álltak ki, Diósgyőrbe pedig el sem tudtak utazni (0–3, játék nélkül).

Hogy egyértelmű esélyese lett volna a mérkőzésnek a Kisvárda, azt mégsem gondoltuk volna, hiszen az ország északkeleti csücskében is felütötte fejét a vírus, és talán ezzel összefüggésben meg is torpant az addig remeklő csapat, ám ezt annyival sikerült átvészelnie, hogy három egymást követő bajnokin is gólnélküli döntetlent játszott. Több mint egy hónapja annak, hogy elrendelték a zárt kapus meccseket, de nem lehet megszokni azt a mélységes csendet, ami a játékot övezi, avagy azt hallani, ahogy a fotós exponál a pálya szélén, hogy minden vezényszó felhangzik a lelátóra. Mivel kisvárdai és újpesti oldalon is a légiósok voltak túlsúlyban (nyolcan-nyolcan a kezdő tizenegyben), az angol vezényszavak zengtek, ugyanakkor Erős Gábor, a kisvárdaiak asszisztensedzője a légióskodása során megszerzett görög nyelvtudását csillogtathatta, amikor a hazaiak középpályásának, Sztavrosz Cukalasznak adta az instrukciókat (a futballistának kulcsszerepe volt a labdakihozatalban).

Az első fél óra alapján arra lehetett következtetni, hogy ez is kevés (netán nulla) gólos mérkőzés lesz, még úgy is, hogy a kisvárdaiaknál történt személycsere a legutóbbi fellépések állandó mezőnysorához képest: az eddig valamennyi őszi bajnokin kezdőként lehetőséghez jutott Sassá helyett a visszatérése óta kezdőként bevetett Horváth Zoltán került a csapatba. A centernek a labdajáratásban is volt szerepe, de leginkább a légiveszély kialakítását várták tőle, erre azonban kevés példa volt.

Szünet után a csereként beállt Sassáé volt a Kisvárda első kaput eltaláló lövése a 67. percben, amit követően fokozta a nyomást a házigazda, ám nem tudta a kapuba préselni a labdát. Sőt, a hajrára fordulva az Újpest három a kettőben vezetett támadást, de akkor Szakály Péter kissé hosszan tolta társához a labdát, egy perc múlva viszont jó döntést hozott, amikor 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. A meccs azonban még tartogatott fordulatot – nem is egyet. Újabb cserejátékosok kerültek főszerepbe, amikor előbb Fernando Viana fölé ágyúzta a tizenegyest, majd amikor Jelena Richárd első labdaérintéséből kiegyenlített.

Zsinórban negyedszer is döntetlent játszott a Kisvárda, most ellenben nem gól nélkülit, így aztán mindkét együttes életben tartotta a két hónapja megkezdett sorozatát.

A nagy csata sokáig nem hozott gólt (Fotó: Dömötör Csaba)