ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre) 2020.12.18 19:50 Frissítve: 2020.12.18 23:33

Zsinórban negyedszer is sima volt: a Vidi legyőzte a Kisvárdát

A Mol Fehérvár hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Kisvárdát a labdarúgó NB I 16. fordulójában. 3–0, 2–0, 2–0 és most egy újabb 3–0, így fest a fehérváriak mérlege a két csapat legutóbbi négy találkozóján.

Fehérvári gólöröm (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NB I
16. FORDULÓ
Mol Fehérvár–Kisvárda 3–0 (Bamgboye 8., 87., Petrjak 46.)
Fehérvár, Mol Aréna Sóstó, zárt kapuk mögött. Vezette: Káprály Mihály

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Azt már a 16. forduló nyitó meccse előtt tudni lehetett, hogy ha a Mol Fehérvár–Kisvárda Master Good mérkőzés hazai győzelemmel végződik, a fehérváriaknak akkor is hiányérzetük lesz az idény miatt, míg a vendégek az esetleges vereség után is büszkék lehetnek a maguk mögött hagyott szezonra. Hogy miért?

Nos, mert Székesfehérváron nem titkoltan azt remélték, a nyáron a kispadra érkező Márton Gábor irányításával lesz esélyük a bajnoki cím megszerzésére, és bár még fél távnál sem járunk, látni kell, a remények aligha válnak valóra. A játéknap előtt a Mol Fehérvár a vesztett pontok tekintetében tizenkét ponttal volt elmaradva a Ferencvárostól, és ha nem kapja össze magát, meglehet, a második helyért is küzdenie kell majd.

Ami aktuális ellenfelét, a Kisvárdát illeti, Supka Attila nyári kinevezése telitalálatnak bizonyult: az együttes stílusos futballt játszik, védelme a második leghatékonyabb a mezőnyben, és elérte, hogy a riválisok sokszor a pontszerzést is bravúrnak tekintik ellene. Az előző bajnokságban a Mol Fehérvár háromszor is kapott gól nélkül győzte le a Kisvárdát (3–0, 2–0, 2–0), az első körös meccsüket viszont elhalasztották a fehérváriak Európa-liga-kötelezettsége miatt. Márton Gábor a mérkőzés előtt arról beszélt, helyzeteik biztosan lesznek, minden azon múlik, milyen százalékban használják ki őket. Erre mi történik? Már a 16. másodpercben betalálhatott volna Budu Zivzivadze, de lövését védeni tudta a várdaiak kapusa. A hazai együttes az első pillanattól nyomást helyezett riválisára, és a sakk-mattra kijátszott támadás végén már a nyolcadik percben jött a vezető találat. Jó húszpercnyi futballt követően meglehetett volna a második fehérvári gól is, amikor Sztavrosz Cukalasz labdát veszített a kezdőkörben, villámgyors hazai támadás végén Bolla Bendegúz remekül adott középre, de Funsho Bambgoye mintha nem tudta volna eldönteni, fejelje vagy kapura rúgja a labdát – a fejelést választotta, ám a kivitelezés gyatrára sikerült. Ivan Petrjakék hozták azt a jó futballt, amit hat nappal korábban a Budafok elleni mérkőzés első félidejében bemutattak, ám a kapu előtt többször hibáztak, így az előnyük csak egygólos volt.

S hogy a Kisvárda mit mutatott a korábbi hetek futballjából?

Az látszott, hogy fizikailag jó állapotban vannak a labdarúgók, de a megszokottnál pontatlanabbak voltak, így esélyük sem volt a hazai kapu előterébe kerülni.

Az első negyvenöt percben látottak alapján egyértelműnek tűnt, a Kisvárdának változtatnia kell addigi játékán, ha zsinórban a kilencedik bajnokiját is vereség nélkül akarja letudni, a kérdés csak az volt, van-e benne ennyi. Mindenesetre Supka Attila a szünetben cserélt, ám az aligha fordult meg a fejében, hogy a Mol Fehérvár tizenhat másodperc alatt megint eljut gólhelyzetig, mi több, ki is használja. Adrian Rus mélységi indítását Hej Viktor alaposan elnézte, hiába szállt a labda vagy negyven métert, a védő lemaradt Ivan Petrjakról, aki kapura húzott, és könyörtelenül kihasználta a lehetőséget. Ha korábban azt állítottuk, fordulatra lenne szükség a vendégegyüttes játékában ahhoz, hogy esetleg kérdéses legyen a párharc kimenetele, innentől ez hatványozottan igaz volt. A vendégek szakmai stábja két újabb cserével próbálta hatékonyabbá tenni a csapatot, ám ezen a napon nem volt több benne, ráadásul a 70. perctől emberhátrányban kellett játszania Hej Viktor kiállítása miatt. A Mol Fehérvár a hajrában újabb ziccereket hibázott el, ám nem sokkal a lefújás előtt Bamgboye belőtte csapata harmadik gólját is: a fehérvári gárda mindenben felülmúlta ellenfelét, magabiztos sikert aratott. 3–0

DECEMBER 19., SZOMBAT
14.45: MTK Budapest–Paksi FC (Tv: M4 Sport+)Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionFarkas Ádám
17.00: Diósgyőri VTK–Zalaegerszegi TE FC (Tv: M4 Sport)Miskolc, DVTK StadionBogár Gergő
19.30: Ferencváros–Budafoki MTE (Tv: M4 Sport)Budapest, Groupama ArénaSolymosi Péter

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A finálét 2022. május 11-én rendezik meg a Puskás Arénában • Párosítás, időpontok, eredmények.

2021.09.13 19:05:15

Labdarúgó NB I BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A lila-fehérek kétszer is vezettek odahaza, emberhátrányban sem adták fel, de továbbra is nyeretlenek.

2021.09.12 13:12:49

Labdarúgó NB I NAGY ZSOLT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Claudiu Bumba kapásgólja döntött, újabb győzelmével a Várda megerősítette listavezetői pozícióját.

2021.09.11 13:15:31

Labdarúgó NB I DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A hazaiak szerezték a mérkőzés első és utolsó gólját is, mégis csak egy pontot ért ez a Pintér-csapatnak.

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)

Háromgólos hátrányból támadt fel az MTK, de nem tudott egyenlíteni.