Gond nélkül győzte le hazai pályán a PAFC a gyengélkedő DVTK-t

BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.02.03. 15:43
A Puskás Akadémia meggyőző teljesítménnyel győzte le 2–0-ra az egyre nehezebb helyzetbe kerülő Diósgyőrt a labdarúgó NB I 19. fordulójában, és fellépett a tabella harmadik helyére.
Kétszer ünnepelhettek gólt a felcsútiak (Fotó: Dömötör Csaba) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Diósgyőri VTK 2–0 (Kiss T. 24., Plsek 53. – 11-esből)
Felcsút,
Pancho Aréna, zárt kapuk mögött.Vezette:Zierkelbach

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ellentétes hangulatban várta a mérkőzést a két csapat, a Puskás Akadémia a hétvégén a 95. percben szerzett góllal győzte le idegenben az MTK Budapestet, a Diósgyőr kezéből pedig a 96. percben csúszott ki a győzelem a Budafok ellen. Mint kiderült, ennek személyi következménye is lett, a gól előtt nagyot hibázó portugál Rui Pedro kikerült a DVTK első csapatának keretéből, s átadólistára tették.

Meglepetésként hatott, hogy a Hungária körúton elért győzelem után hét helyen is változtatott kezdőcsapatán Hornyák Zsolt vezetőedző, aminek nyilván az lehet az oka, hogy hétközi meccs lévén rotálja a keretét – a szakvezető nyilván úgy gondolta, erre jobb alkalom aligha adódhat hazai pályán a sereghajtó ellen.

Az viszont nem volt meglepő, hogy az MTK ellen csereként beállva győztes gólt szerző Géresi Krisztián bekerült a felcsúti kezdőcsapatba. Az első meccs első felében azonban kevés labda jutott el hozzá, mert lendületesebben, elszántabban kezdett a diósgyőri együttes, amely többször is veszélyeztetett azzal, hogy a jobbhátvéd, Szerhij Sesztakov rendre felfutott, és középre adásai többször veszélyt okoztak. Negyedóra múltán azonban felvette a kesztyűt a Puskás Akadémia, és átvette a mérkőzés irányítását. Különösen a jobbról támadó Kiss Tamás volt elemében, előbb gyönyörű szólóval vétette magát észre, majd két párharcot is megnyert egy az egy elleni szituációban, valósággal ficánkolt a diósgyőri védők között. Ezekben az esetekben még passzolni próbált, amikor viszont a 24. percben Géresi Krisztián kiugratta, nem volt más hátra, maga fejezte be az akciót – góllal.

A félidő második felében szinte semmit sem tudott mutatni a Diósgyőr. Vezetése tudatában a Puskás Akadémia kissé vissza is állt, a terület beszűkülése miatt a vendégcsapat végképp tanácstalanná vált. A szünet előtt Kiss Tamás fejjel betalált, ám les miatt – jogosan – a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

Mit lehet ilyenkor kitalálni? Zoran Zekic vezetőedző kettős cserére határozta el magát a szünetben, Iszlai Bence és Asmir Suljic is lehetőséget kapott a bizonyításra. Azonban a második félidő is nagy felcsúti helyzettel kezdődött, Géresi lövését bravúrral védte Antal Botond. Amit ekkor még sikerült elhárítani, az 53. percben már nem: egyértelmű kezezés miatt tizenegyeshez jutott a Puskás Akadémia, s Jakub Plsek elegánsan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát.

Nehezen lehetett elképzelni, hogy innen vissza tud kapaszkodni a Tóth Balázs kapuját régen nem veszélyeztető Diósgyőr, amely két újabb cserével kereste a megoldást – így az utolsó 35 percre már csak egy lehetősége volt a változtatásra Zoran Zekicnek.

A piros-fehérek próbálták felpörgetni a játékot, a két volt felcsúti, David Vanecek és Márkvárt Dávid is helyzetbe került, de mindketten pontatlanok voltak a befejezéssel. S közben jöttek a hazai kontrák, az egyikből Nagy Zsolt kevés híján növelte az előnyt.

Valójában semmi esélye sem volt a Diósgyőrnek a pontszerzésre a Pancho Arénában, és nagyon nehéz hetek elé néznek a borsodiak, mert ez a télen sokat változó csapat még nem állt össze. 2–0