Három góllal kikapott a Diósgyőr Fehérváron

2020.11.22. 16:50
A Mol Fehérvár FC odahaza 3–0-ra legyőzte a kiesés ellen harcoló Diósgyőrt a labdarúgó NB I 11. fordulójában.
Nikolics Nemanja góljával került előnybe a Fehérvár (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nikolics Nemanja góljával került előnybe a Fehérvár (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
Mol Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 3–0 (Nikolics 35., Zivzivadze 80., Petrjak 90+1. – 11-esből)
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó, zárt kapuk mögött. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ahol máskor rendőrök és biztonságiak posztolnak, most teremtett lélek sem volt... A stadion felé tartva a Szárcsa utca felől már kisebb dugó szokott kialakulni, ezen a vasárnapon azonban mindössze két-három autós tekerte a kormányt. Miután ekkor már sötétedett, az utcán sem igen sétált senki, hiába volt meccsnap, a Mol Aréna Sóstó környéke leginkább külvárosi részhez hasonlított. Hiába a zárt kapus találkozó, a fehérvári futballisták nem foglalkozhattak a körülményekkel, ahhoz, hogy tartsák a lépést a riválisokkal, vasárnap le kellett győzniük a diósgyőrieket.

Elnézve az első félidőt, különösebben meg sem kellett erőltetniük magukat. A vendég DVTK nem sok veszélyt jelentett, ha a találkozó előtt Feczkó Tamás vezetőedző azt mondta, öngyilkosság lenne behúzódni saját kapujuk előterébe a fehérváriak otthonában, kérdés, a miskolciak miért nem jöttek bátrabban előre az első negyvenöt percben. A játék képét elnézve idő kérdése volt, mikor szerzi meg a vezetést a hazai csapat, eleinte remek szabadrúgásig, majd kapufáig jutottak, végül Nikolics Nemanja révén a vezető gól is megszületett. A fehérváriak mindkét oldalon próbálkoztak becsülettel, középen pedig az apró termetű francia Lyes Houri tette-vette a labdát, alig akadt támadás, amelyben ne lett volna benne. A védőknek hátul nem sok dolguk volt, így Fiola Attiláéknak arra is jutott ereje, hogy olykor belépjenek az akciókhoz, és adott esetben felérjenek a befejezésekhez is. A miskolciak talán előretolt két támadójukban bíztak, hátha faképnél tudják hagyni a védőjüket egy-egy előrevágott labdával, ám az első játékrészben a legveszélyesebb lehetőségük akkor adódott, amikor oldalról érkező lapos szabadrúgás után a kapu felé tartó labdát blokkolták a hazai hátvédek.

A hátrány tudatában a félidőben váltania kellett a Diósgyőrnek, de a legnagyobb gondot sokáig továbbra is az jelentette a játékában, hogy az elöl futballozók gyakorlatilag pillanatokra tudták megtartani a labdát. Ha érkezett is egy-egy jó indítás, könnyedén elválasztották őket a labdától, és indulhatott is az újabb fehérvári támadás. Hiába vannak jó futballisták a DVTK-ban, az idénybeli mutatók sokat elárulnak, Gheorghe Grozav hét bajnokin két gólt szerzett, míg Sztefan Drazsics nyolcon hármat, Mirko Ivanovszki pedig hét meccsen mindössze egyszer talált a kapuba.

Csakhogy a Fehérvár sokáig sem tudta bevinni a végső döfést, hiába volt meg rá többször is a lehetősége. Budu Zivzivadze többször is a földet ütötte mérgében. Negyedórával a vége előtt könnyedén egyenlíthetett volna a Diósgyőr, a helyzet kimaradt, nem sokkal később a grúz csatár végül csak lezárta a mérkőzést, ekkor már közelről, nagyjából két lépésről kellett az üres kapuba passzolnia a labdát. A lefújás előtt a csereként beálló Ivan Petrjak lőtt a saját maga által kiharcolt büntetőből a kapuba, így mondhatjuk, a fehérváriak könnyedén hozták a kötelező hazai győzelmet. 3–0