nemzetisport.hu 2019.06.27 15:24 Frissítve: 2020.06.27 23:37

AZ NB I 2019–2020-AS IDÉNYÉNEK TELJES MENETRENDJE ÉS EREDMÉNYEI

A Magyar Labdarúgó-szövetség elkészítette a labdarúgó NB I 2019–2020-as kiírásának menetrendjét. Az új idény is 33 fordulóból áll, augusztus 3-án kezdődött, az utolsó fordulót május 16-án rendezték volna meg, ám a koronavírus-járvány miatt az MLSZ március 16-án felfüggesztette a bajnokságot. A csapatok május 23-tól folytathatták a küzdelmeket. Az NB I-ben pontegyenlőség esetén továbbra is a győzelmek száma rangsorolt. A 12 csapatból a 11. és a 12. helyezett esik ki az NB II-be.

A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 
  1. Ferencvárosi TC 33 23 7 3 58–24 +34 76
  2. Mol Fehérvár FC 33 18 9 6 56–29 +27 63
  3. Puskás Akadémia FC 33 14 12 7 52–41 +11 54
  4. Mezőkövesd Zsóry FC 33 14 8 11 42–31 +11 50
  5. Budapest Honvéd 33 12 8 13 36–44   –8 44
  6. Újpest FC 33 12 7 14 45–45     0 43
  7. Zalaegerszegi TE FC 33 11 10 12 51–44   +7 43
  8. Kisvárda 33 12 6 15 42–43   –1 42
  9. Diósgyőri VTK 33 12 5 16 40–52 –12 41
10. Paksi FC 33 11 8 14 46–53   –7 41
11. Debreceni VSC 33 11 6 16 48–57   –9 39
12. Kaposvári Rákóczi FC 33 4 2 27 27–80 –53 14

 A LEGFONTOSABB TÉNYEK

– Bajnok, így a Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhat a Ferencváros.
– A második helyen végzett, ezzel az Európa-liga selejtezőjében indulhat a Mol Fehérvár.
– A harmadik helyen végzett,
ezzel az Európa-liga selejtezőjében indulhat a Puskás Akadémia FC.
– Kupagyőztes,
ezzel az Európa-liga selejtezőjében indulhat a Budapest Honvéd.
– Kiesők:
Debreceni VSC (11.), Kaposvári Rákóczi (12.).
– Feljutók: MTK Budapest, Budafoki MTE.
– Gólkirály: Radó András, 13 góllal.


NB I, 2019–2020

1. FORDULÓ
Augusztus 3., szombat

Kisvárda–Paks 1–0
Mezőkövesd–Zalaegerszeg 1–0
Újpest–Puskás Akadémia 1–3
Augusztus 4., vasárnap
Diósgyőri VTK–Bp. Honvéd 2–1
Mol Fehérvár FC–Kaposvári Rákóczi FC 4–2
Május 23., szombat
Ferencvárosi TC–Debreceni VSC 2–1

2. FORDULÓ
Augusztus 10., szombat

Kaposvár–Mezőkövesd 1–2
Diósgyőri VTK–Újpest FC 1–2
Augusztus 11., vasárnap
Debreceni VSC–Kisvárda 4–1
Paksi FC–Bp. Honvéd 3–1
Puskás Akadémia–Mol Fehérvár FC 0–2
Szeptember 22., vasárnap
ZTE FC–Ferencváros 1–2

3. FORDULÓ
Augusztus 17., szombat

Debreceni VSC–ZTE FC 3–2
Ferencváros–Kaposvár 1–0
Mezőkövesd–Puskás Akadémia 1–0
Mol Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 5–1
Újpest FC–Paksi FC 1–1
Bp. Honvéd–Kisvárda 1–3

4. FORDULÓ
Augusztus 24., szombat

Kisvárda–Újpest FC 2–0
Paksi FC–Mol Fehérvár FC 0–2
Diósgyőri VTK–Mezőkövesd 0–3
Bp. Honvéd–Debreceni VSC 2–3
Kaposvár–ZTE FC 0–4
Augusztus 25., vasárnap
Puskás Akadémia–Ferencváros 4–1

5. FORDULÓ
Augusztus 31., szombat

Mezőkövesd–Paksi FC 0–2
Mol Fehérvár FC–Kisvárda 3–0
Újpest FC–Bp. Honvéd 2–3
ZTE FC–Puskás Akadémia 1–1
Debreceni VSC–Kaposvár 0–1
Szeptember 1., vasárnap
Ferencváros–Diósgyőri VTK 1–0

6. FORDULÓ
Szeptember 14., szombat

Újpest FC–Debreceni VSC 3–2
Bp. Honvéd–Mol Fehérvár FC 0–1
Kisvárda–Mezőkövesd 1–2
Diósgyőri VTK–ZTE FC 1–0
Puskás Akadémia–Kaposvár 2–0
Paksi FC–Ferencváros 0–4

7. FORDULÓ
Szeptember 28., szombat

Mezőkövesd–Bp. Honvéd 1–2
Kaposvár–Diósgyőri VTK 2–0
ZTE FC–Paksi FC 3–1
Debreceni VSC–Puskás Akadémia 1–2
Mol Fehérvár FC–Újpest FC 0–2
Szeptember 29., vasárnap
Ferencváros–Kisvárda 1–0

8. FORDULÓ
Október 5., szombat

Újpest FC–Mezőkövesd 1–2
Kisvárda–ZTE 3–3
Paksi FC–Kaposvár 2–1
DVTK–Puskás Akadémia 1–1
Mol Fehérvár–DVSC 2–1
Október 6., vasárnap
Bp. Honvéd–Ferencváros 0–0

9. FORDULÓ
Október 19., szombat

Mezőkövesd–Mol Fehérvár FC 0–0
Puskás Akadémia–Paksi FC 4–2
Kaposvár–Kisvárda 0–2
ZTE FC–Bp. Honvéd 0–1
Debreceni VSC–Diósgyőri VTK 2–1
Ferencváros–Újpest FC 1–0

10. FORDULÓ
Október 26., szombat

Mezőkövesd–Debreceni VSC 3–1
Újpest FC–ZTE FC 0–0
Bp. Honvéd–Kaposvár 2–0
Kisvárda–Puskás Akadémia 0–1
Paksi FC–Diósgyőri VTK 1–2
Október 27., vasárnap
Mol Fehérvár FC–Ferencváros 1–2

11. FORDULÓ
November 2., szombat

Puskás Akadémia–Bp. Honvéd 1–2
Ferencváros–Mezőkövesd 1–1
Diósgyőri VTK–Kisvárda 3–1
Kaposvár–Újpest FC 2–3
ZTE FC–Mol Fehérvár FC 3–3
Debreceni VSC–Paksi FC 3–1

12. FORDULÓ
November 9., szombat

ZTE FC–Mezőkövesd 1–1
Kaposvár–Mol Fehérvár 0–2
Puskás Akadémia–Újpest 1–3
Paksi FC–Kisvárda 1–1
Bp. Honvéd–Diósgyőri VTK 1–0
November 10., vasárnap
Debreceni VSC–Ferencváros 1–6

13. FORDULÓ
November 23., szombat

Bp. Honvéd–Paksi FC 2–1
Mol Fehérvár FC–Puskás Akadémia 1–3
Mezőkövesd–Kaposvár 2–0
Kisvárda–Debreceni VSC 1–0
Újpest FC–Diósgyőri VTK 0–2
November 24., vasárnap
Ferencváros–ZTE FC 3–2

14. FORDULÓ
November 30., szombat
ZTE FC–Debreceni VSC 0–2
Puskás Akadémia–Mezőkövesd 1–1
Paksi FC–Újpest FC 2–4
Kisvárda–Bp. Honvéd 2–0
Diósgyőri VTK–Mol Fehérvár FC 1–3
December 1., vasárnap
Kaposvár–Ferencváros 2–3

15. FORDULÓ
December 7., szombat

Mezőkövesd–Diósgyőr 0–1
Debrecen–Bp. Honvéd 1–1
Újpest–Kisvárda 1–0
Fehérvár–Paks 0–2
Zalaegerszeg–Kaposvár 2–0
December 8., vasárnap
Ferencváros–Puskás Akadémia 2–2

16. FORDULÓ
December 14., szombat

Paksi FC–Mezőkövesd 1–0
Kisvárda–Mol Fehérvár FC 0–2
Puskás Akadémia–ZTE FC 0–1
Kaposvár–Debreceni VSC 4–1
Bp. Honvéd–Újpest FC 0–0
December 15., vasárnap
Diósgyőri VTK–Ferencváros 0–1

17. FORDULÓ
2020. január 25., szombat

Ferencváros–Paksi FC 4–0
Mol Fehérvár FC–Bp. Honvéd 0–0
Mezőkövesd–Kisvárda 1–0
ZTE FC–Diósgyőri VTK 1–3
Kaposvár–Puskás Akadémia 1–1
Debreceni VSC–Újpest FC 4–0

18. FORDULÓ
Február 1., szombat

Kisvárda–Ferencváros 1–2
Bp. Honvéd–Mezőkövesd 1–2
Diósgyőri VTK–Kaposvár 2–0
Paksi FC–ZTE FC 2–0
Puskás Akadémia–Debreceni VSC 0–0
Újpest FC–Mol Fehérvár FC 0–1

19. FORDULÓ
Február 4., kedd

Mezőkövesd–Újpest FC 2–2
Február 5., szerda
Debreceni VSC–Mol Fehérvár FC 1–1
ZTE FC–Kisvárda 1–1
Kaposvár–Paksi FC 0–3
Puskás Akadémia–Diósgyőri VTK 2–2
Ferencváros–Bp. Honvéd 0–0

20. FORDULÓ
Február 8., szombat

Mol Fehérvár FC–Mezőkövesd 2–1
Paksi FC–Puskás Akadémia 0–2
Kisvárda–Kaposvár 5–3
Bp. Honvéd–ZTE FC 2–0
Diósgyőri VTK–Debreceni VSC 1–2
Május 27., szerda
Újpest–Ferencváros 0–1

21. FORDULÓ
Február 15., szombat

DVSC–Mezőkövesd 1–3
ZTE–Újpest 2–1
Kaposvár–Bp. Honvéd 0–1
Puskás Akadémia–Kisvárda 3–1
DVTK–Paksi 2–0
Ferencváros–Mol Fehérvár FC 1–0

22. FORDULÓ
Február 22., szombat

Kisvárda–Diósgyőri VTK 2–2
Bp. Honvéd–Puskás Akadémia 1–1
Kaposvár–Újpest FC 0–1
Mol Fehérvár FC–ZTE FC 4–1
Paksi FC–Debreceni VSC 4–2
Mezőkövesd–Ferencváros 3–0

23. FORDULÓ
Február 29., szombat

Mezőkövesd–ZTE FC 1–2
Mol Fehérvár FC–Kaposvár 3–0
Újpest FC–Puskás Akadémia 2–3
Bp. Honvéd–Diósgyőri VTK 0–4
Kisvárda–Paksi FC 2–0
Ferencváros–Debreceni VSC 2–0

24. FORDULÓ
Március 7., szombat

Paksi FC–Bp. Honvéd 0–0
Diósgyőri VTK–Újpest FC 2–1
Puskás Akadémia–Mol Fehérvár FC 1–4
Kaposvár–Mezőkövesd 0–4
Debreceni VSC–Kisvárda 1–0
ZTE FC–Ferencváros 1–1

25. FORDULÓ
Március 14., szombat

FTC–Kaposvár 5–0
Mezőkövesd–Puskás Akadémia 0–0
Újpest FC–Paksi FC 1–1
Honvéd–Kisvárda 1–5
DVSC–ZTE FC 0–3
Mol Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 1–1

A koronavírus-járvány miatt a Magyar Labdarúgó-szövetség 2020. március 16-án az NB I küzdelmeit felfüggesztette. Az MLSZ elnökségének május 4-i döntése értelmében a bajnokság május végén folytatódott.

26. FORDULÓ
Május 29., péntek

Kaposvár–ZTE FC 0–6
Május 30., szombat
Kisvárda–Újpest 1–0
Diósgyőr–Mezőkövesd 1–0
Paks–Mol Fehérvár 0–0
Május 31., vasárnap
Bp. Honvéd–Debrecen 3–1
Puskás Akadémia–Ferencváros 1–1

27. FORDULÓ
Június 5., péntek
Debrecen–Kaposvár 1–1
Június 6., szombat
Mezőkövesd–Paks 0–2
Fehérvár–Kisvárda 2–0
Újpest–Bp. Honvéd 1–0
Június 7., vasárnap
ZTE FC–Puskás Akadémia 2–0
Ferencváros–Diósgyőr 3–0

28. FORDULÓ
Június 9., kedd
Kisvárda–Mezőkövesd 1–1
Újpest–Debrecen 3–1
Bp. Honvéd–Mol Fehérvár 1–1
Június 10., szerda
Diósgyőr–ZTE FC 1–1
Puskás Akadémia–Kaposvár 2–1
Paks–Ferencváros 2–2

29. FORDULÓ
Június 12., péntek
Mezőkövesd–Bp. Honvéd 1–2
Június 13., szombat
Ferencváros–Kisvárda 1–0
Debrecen–Puskás Akadémia 2–2
ZTE FC–Paks 3–3
Június 14., vasárnap
Kaposvár–Diósgyőr 3–0
Mol Fehérvár–Újpest 2–2

30. FORDULÓ
Június 16., kedd

Kisvárda–ZTE FC 0–1
Bp. Honvéd–Ferencváros 0–2
Június 17., szerda
Paks–Kaposvár 3–0
Diósgyőr–Puskás Akadémia 1–2
Mol Fehérvár–Debrecen 1–0
Újpest–Mezőkövesd 1–1

31. FORDULÓ
Június 19., péntek
ZTE FC–Bp. Honvéd 2–0
Június 20., szombat
Mezőkövesd–Mol Fehérvár 2–1
Puskás Akadémia–Paks 3–1
Ferencváros–Újpest 1–0
Június 21., vasárnap
Kaposvár–Kisvárda 1–2
Debrecen–Diósgyőr 4–0

32. FORDULÓ
Június 23., kedd
Mol Fehérvár FC–Ferencváros 1–0
Újpest FC–ZTE FC 2–1
Június 24., szerda
Mezőkövesd–Debreceni VSC 0–1
Bp. Honvéd–Kaposvári Rákóczi 4–2
Kisvárda–Puskás Akadémia 1–1
Paksi FC–Diósgyőri VTK 4–2

33. FORDULÓ
Június 27., szombat
ZTE FC–Mol Fehérvár FC 1–1
Diósgyőri VTK–Kisvárda 1–2
Újpest FC–Kaposvári Rákóczi 5–0

Debreceni VSC–Paksi FC 1–1
Ferencváros–Mezőkövesd 1–0
Puskás Akadémia–Bp. Honvéd 2–1

2020.08.14 18:23:47

Labdarúgó NB I PIETSCH TIBOR

Játékosként világsztár volt, edzőként a játékosai kényszerítették ki a maradását Kijevben, egymás után két bajnoki címmel kezdett a Ferencvárosnál.

2020.08.14 20:30:49

Labdarúgó NB I N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Szemléleti infantilizmus bizony az is, ha az 1953. november 25-én Londonban játszott angol–magyart egy semmit sem érő – mert ma „tét nélkülinek” tetsző – barátságos mérkőzésnek látja valaki csupán.

2020.08.14 13:02:11

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Gera góljával szerzett vezetést az újonc, de Nguen egy pontot megmentett a címvédőnek.

2020.08.12 17:48:30

Labdarúgó NB I M. G.

Második élvonalbeli idényét kezdi a Budafoki MTE – az elsőn a bemutatkozásról elkésett a bíró.

2020.08.13 22:21:39

Labdarúgó NB I VINCZE ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. Anno nem a közösségi média, hanem a foci révén és egyenesen a lelátóról volt tízezer ismerőse valakinek.