Nem szerzett gólt a Fehérvár, egy pontot elvitt tőle a Mezőkövesd

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2021.02.02. 19:44
Bár otthon játszott a Fehérvár, Rockovnak akadt több dolga a mérkőzésen (Fotó: Dömötör Csaba)
A Mol Fehérvár küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Mezőkövesddel a labdarúgó NB I 19. fordulójában. Márton Gábor csapata sorozatban a harmadik mérkőzésén nem tudott győzni, a borsodi együttes pedig immár hat forduló óta őrzi veretlenségét.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Mol Fehérvár–Mezőkövesd 0–0
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó,zárt kapuk mögött.Vezette:Erdős

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

Amióta Márton Gábor a Mol Fehérvár FC vezetőedzője, egyszer sem veszített el egymás után két mérkőzést a csapat – egészen az elmúlt hétig. Az együttes négy nap alatt a Kisvárda Mastergood (1–2) és a Budapest Honvéd (1–2) elleni bajnokiján is pont nélkül maradt, így hátránya tizenegy pontra nőtt a listavezető Ferencvárossal szemben, és ha nem talál magára, lassan a második helye is veszélybe kerül. A Mol Fehérvárnak már az ősze sem volt az igazi, lemaradása már akkor is szinte behozhatatlannak tűnt, „tavasszal” azonbanhárom találkozón éppen annyiszor kapott ki, mint tavaly tizenhat meccsen, és képtelen élni azzal a lehetőséggel, hogy legnagyobb riválisa sem emlékeztet egyelőre az őszi önmagára.

Esztendővel ezelőtt az akkor már Juan Carrillo által irányított fehérvári együttesnek öttel több pontja volt, mint most van, ám éppúgy nem volt reális esélye az aranyérem megszerzésére, mint ahogy most sincs – de biztos, hogy ez csakis az aktuális vezetőedző felelőssége?

A hétközi fordulóban a bajnokság egyik legjobb formát mutató klubja, a Mezőkövesd Zsóry volt a vendége (Berecz Zsomborék a legutóbbi öt meccsük közül négyet megnyertek, egyszer döntetlent játszottak), vagyis a talpra állás nem ígérkezett egyszerű feladatnak. És ha már a kövesdiek egyszeres válogatott középpályását megemlítettük: tartja magát a hír, hogy a Vasas nem mondott le a megszerzéséről, és bizony nem lenne meglepő, ha a futballista még a téli átigazolási időszakban visszatérne Angyalföldre (természetesen ki kell vásárolni a szerződéséből). Nem vagyunk biztosak benne, hogy csakis a rotációnak köszönhetően, mindenesetre Márton Gábor hat helyen is változtatott a Honvéd elleni kezdő tizenegyen, így többek között Lyes Houri is a kispadra került, pedig az idényben addig valamennyi bajnokin kezdett. Az első nagyobb lehetőség a vendégek előtt adódott a 12. percben, amikor is Martin Chrien remekül ment el a jobb szélen, és ha pontosan centerez, ziccerlabdát adhatott volna Marin Jurinának, ám kicsit mögé passzolt, így társa az átvétel után csak a kapu fölé tudott lőni. A hazai labdarúgók megpróbálták már a vendégek tizenhatosánál letámadni, megfojtani a mezőkövesdiek támadásépítéseit, de Berecz Zsomborék nem jöttek zavarba, szűk területen is biztosan passzoltak, nem arra rúgták a labdát, amerre álltak. A játékrész közepén szemre is tetszetős bal oldali támadás végén Dino Besirovic lőhetett, majd Jurina próbálkozásánál már Emil Rockovnak is védenie kellett. A hazaiak nem igazán tudtak mit kezdeni a vendégek fegyelmezett, sok futáson alapuló futballjával, ráadásul úgy tűnt, ebben a felállásban keveset tudnak profitálni a labdával keveset találkozó Ivan Petrjak játékából.

Nem lett volna meglepetés, ha Márton Gábor változtat a szünetben, ám nem tette, Pintér Attila ugyanakkor két cserével próbálta tovább erősíteni csapatát. Az 50. percben Vajda Sándor centiméterekkel késett le Jurina beadásáról, majd Antonio Vutov fejese jelentett veszélyt a fehérvári kapura. Szappanos Péternek semmi védenivalója nem volt, az égvilágon semmi sem utalt arra, hogy a Mol Fehérvár mivel tudna esetleg a riválisa fölé kerekedni. Houri és Funsho Bamgboye pályára küldésével gyorsabb, kreatívabb Mol Fehérvárra lehetett számítani, igaz, a gödörből csak ritkán sikerül varázsütésre kijönni. Nem sikerült a házigazdának sem, és bár az elmúlt heti két vereség után ezúttal legalább nem szenvedett vereséget, a hazai döntetlen aligha számít sikernek. A Mezőkövesd Zsóry többet tett a győzelemért, közelebb állt a három pont megszerzéséhez, a Mol Fehérvár viszont újra csalódást okozott a futballjával. 0–0