Nem kapott ki a tartalékos ZTE a Ferencvárostól

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2021.03.07. 17:50
Hazai pályán döntetlenre végzett a kiesés ellen harcoló, erősen tartalékos Zalaegerszeg a Ferencvárossal a labdarúgó NB I 25. fordulójában.
Franck Bolinak nagyon ment a szünet után (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

ZTE FC–Ferencváros 2–2 (Koszta M. 7., Futács 68. – 11-esből, ill. F. Boli 51., 66.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem mindennapi esetnek lehettek szemtanúi, akik figyelemmel követték a ZTE–Ferencváros bajnoki mérkőzést.

Már a 7. percben Dibusz Dénes hálójába került a labda, amely ugyan nem számítana meglepetésnek, ám hasonlóan gyors gólt legutóbb október 4-én kapott a Ferencváros, akkor ugyanis Joao Nunes, a Puskás Akadémia védője már a 4. percben betalált. A mérkőzés végén aztán az FTC-játékosok örülhettek, miután 2–1-re megnyerték a találkozót.

A kiesés rémétől fenyegetett, betegségek és sérülések miatt megtizedelt egerszegiek úgy örültek a korai gólnak, mint kisgyermek az ajándéknak, ugyanakkor pontosan tudták, nehéz percek várnak még rájuk. Persze nem estek kétségbe, sőt végig támadó felfogásban futballoztak, megpróbáltak a védekezőharmadban labdát szerezni, hogy aztán a lehető leggyorsabban jussanak az FTC kapujának közelébe.

A listavezető sok oldalpasszal játszott, ezzel némileg megkönnyítette a védekező csapat helyzetét – míg a ZTE kontrákkal, a Ferencváros csupán szögletekkel és szabadrúgásokkal veszélyeztetett. A félidő hajrájára valamivel gyorsabban futballozott a bajnok, s játékosai úgy vélhették, ha már nem sikerül a betömörülő hazai védelem mögé kerülniük, távoli lövésekkel kell próbálkozniuk. Nos, a lefújás előtti pillanatban Olekszandr Zubkov nekidurálta magát, és hatalmas lövése nyomán a lécen csattant a labda.

A szünet után alaposan bekezdett az FTC, hat percen át szinte csak a vendégek birtokolták a labdát, a hazai játékosok csak elvétve érhettek hozzá, s a nagy nyomás az 51. percben egyenlítést eredményezett: Eldar Civic remek beadása után a center Franck Boli belsőzte a labdát a ZTE kapujába.

Innentől csupán az volt a kérdés meddig bírják Bedi Bencéék az iszonyatos nyomást, mert a labda nélküli játék nem is feltétlenül fizikailag, hanem mentálisan fárasztotta el a hazai játékosokat. Cserére pedig gondolni sem nagyon merhetett Boér Gábor vezetőedző, hiszen a kispadon főleg rutintalan, fiatal labdarúgók vártak bevetésre.

Az egyenlítés után már kizárólag a védekezésre, az eredmény tartására figyelt a ZTE, úgy tűnt, az első félidei bátorság az öltözőben maradt. Ritkaságszámba mentek a hazai pontos passzok, alig-alig merészkedtek át Tajti Mátyásék a felezővonalon. Nem is keltett meglepetést az újabb ferencvárosi gól. A fővárosiak ezúttal a jobb oldalon bontották meg a hazai védelmet, ismét Franck Boli érkezett, s megszerezte hetedik bajnoki gólját. Sokáig azonban nem örülhettek a vendégek: két perccel később a játékvezető meglepetésre tizenegyest ítélt, amelyet Futács Márkó értékesített.

A 31 éves csatár első bajnoki gólját szerezte a ZTE színeiben. Az egyenlítés után ismét erőre kapott a zalaegerszegi együttes, az utolsó erőtartalékaikat mozgósította, ami elég volt ahhoz, hogy döntetlent érjen el a neki létfontosságú találkozón.