A DVTK is lőtt kapufát, de a Kisvárda nyerte a keleti rangadót

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)
2020.11.01. 18:14
Eseménytelen első félidőt követően a folytatásban megszerezte a vezetést a Kisvárda a DVTK ellen az NB I 9. fordulójában, és bár rengeteg helyzete volt a vendégeknek, több kapufát is lőttek, nem tudtak egyenlíteni (1–0).
A Kisvárda nagy csatában legyőzte a Diósgyőrt (Fotó: Szabó Miklós)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Kisvárda nagy csatában legyőzte a Diósgyőrt (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ
Kisvárda–DVTK 1–0 (0–0)
Kisvárda,Kisvárdai Várkerti Stadion,1723néző.Vezette:Bogár
Gólszerző:Sassá (61.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Egy meccs legtöbbször a végén dől el – vagy az elején...

A Kisvárda bajnokságbeli három győzelmét (a Honvéd, az Újpest és a Mezőkövesd otthonában) úgy aratta, hogy legkésőbb a 24. percben már 2–0-ra vezetett, a diósgyőriek két sikere pedig úgy született meg, hogy a Mezőkövesd (2–1) és legutóbb a Puskás Akadémia (3–0) ellen is kétgólos előnyt mutatott az eredményjelző már a 18. percben. Úgyhogy különösen érdemes volt figyelni arra, hogy mi történik a meccs elején. Csakhogy amíg a kisvárdaiak hazai pályán botladoznak (május 30. és hat meccs óta voltak nyeretlenek), addig a DVTK legutóbb február 29-én győzött idegenben (Honvéd, 4–0). Utóbbi dátum kapcsán minden diósgyőri érzelmű szurkoló abban bízott, hogy nem szökőévente lesz példa hasonlóra.

Szóval, a meccs eleje. Fogáskeresés, kisvárdai labdabirtoklási fölény jellemezte az első negyedórát, de nemhogy gólig, gólszerzési lehetőségig sem jutottak el a csapatok. Aztán hazai részről a 21 lehetett volna a nyerő szám, hiszen ezt a percet ütötte el az óra, amikor Dejan Karan nagy hibájából (elcsúszott a tizenhatos előterében) Fernando Viana került ziccerbe, az ívelést választotta befejezésnek, de elvétette a célt, a kapufát találta el. Válaszként Sztefan Drazsics és Mirko Ivanovszki vezetett ígéretes ellentámadást, de utóbbi középre lőtt labdája nem talált társat. A félidő védése Braniszlav Danilovicsé volt, aki Sassá közeli próbálkozását hárította, majd Claudiu Bumba éles szögből leadott lövésénél is a helyén volt.

Hiába az öt cserelehetőség, egyik edző sem nyúlt bele a csapatába, Feczkó Tamás bízhatott abban, hogy a pályán lévők kihúzzák a döntetlent, Supka Attila pedig a kezdő tizenegy tagjaira bízta, hogy a fölény góllal, győzelemmel is párosuljon. Megérte kivárnia a megfelelő időt, hiszen amikor Viana az előkészítést választotta, meg is született a bajnokságban hazai pályán első kisvárdai gól, amelyet Sassá ért el. Kénytelen volt feljebb tolnia állásait a Diósgyőr, amely egy, a tizenhatoson belüli a kicsi a rakás, nagyobbat kíván szituáció után Augusto Max távoli lövésével adott először munkát Dombó Dávidnak. A nagyobb esély a másik oldalon adódott, amikor Sassá a kapufára fejelte az ellenfél játékosától, Hegedűs Jánostól kapott „forintos” labdát.

A helyzet kimaradt, így ekkor már biztos volt, a lényegi kérdések a végére maradnak. Mirko Ivanovszki gondoskodhatott volna róla, hogy a két csapat negyedik, kisvárdai mérkőzése is döntetlennel érjen véget, de nagy helyzetből mellé lőtt. Az izgalmaknak még nem volt vége, hiszen a csereként beálló Florent Hasani néhány centit tévedve a bal oldali kapufát találta el, majd ugyanígy tett Rui Pedro is. A kapufák számát tekintve a DVTK ki tudott egyenlíteni, a gólok számát nézve nem. 1–0

Úgyhogy ezúttal kiderült: győztes gól a meccs derekán is születhet.