MTK–Mezőkövesd: abszolúte igazságos döntetlen!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.02.19. 19:50
Nem kímélték egymást a felek, néha magukat sem (Fotó: Árvai Károly)
Pénteken elkezdődött a labdarúgó NB I 22. fordulója, az MTK gól nélküli döntetlent játszott odahaza a Mezőkövesddel.

NB I
22. FORDULÓ
MTK Budapest–Mezőkövesd Zsóry FC 0–0
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A tizenkét csapatos bajnokság sajátosságainak megfelelően három hely, ám csak három pont választotta el egymástól a két csapatot a forduló előtt, így a Mezőkövesd egy győzelemmel utol is érhette a találkozó előtt negyedik helyen álló ellenfelét.

Az irányítóját, Berecz Zsombort ugyebár elveszítette a héten a Mezőkövesd (a játékos visszatért nevelőegyesületéhez, a Vasashoz), így a korábbi csapatkapitány feladatait elsősorban az osztrák Manuel Marticnak kellett ellátnia a mezőnyben, míg az új csapatkapitány Cseri Tamás lett.

Kísérteties hasonlóság mutatkozott a taktikai felállásban, mindkét csapat 4–1–4–1-es alakzatban kezdett, és bizony ki is oltották egymás játékát a felek, mert főleg a két tizenhatos között zajlott a játék, és nagyon sokáig nem alakult ki gólhelyzet. A nyolcadik perc eseményét azonban muszáj megemlíteni, mert ritkán látható jelenet volt: mezőkövesdi kontraakció során Cseri Tamás balról remekül tálalt a túloldalon érkező Aljakszandr Karnyicki elé, aki 18 méterről szabadon lőhetett volna futtából, ám ki tudja, milyen gondolattól vezérelve, inkább átlépte a labdát a mögötte érkező és rosszabb helyzetben lévő (!) Farkas Dániel kedvéért, és ezzel oda is lett a lehetőség…

A helyzetek hiánya ellenére tempós meccset játszottak a csapatok, különösen feltűnő volt, milyen jól váltott sebességet a vendégcsapat labdaszerzés után. A mérkőzés első helyzete is a kövesdieké volt, a 31. percben, Dino Besirovic balról középre lőtt szabadrúgása után az ötös sarkán Manuel Martic szép mozdulattal belekapott a labdába, Milan Mijatovicsnak szüksége volt a jó reflexeire, hogy hárítani tudjon. Négy perccel később pedig újabb Besirovic-szabadrúgás után Matija Katanec fejesénél nagyot kellett védenie a montenegrói válogatott kapusnak.

Az első félidő utolsó percében aztán eljött a hazaiak első helyzete is, egyben a mérkőzés első gólszerzési lehetősége akcióból: Schön Szabolcs szépen játszotta magát üresre a tizenhatoson belül, de ballábas lövését védte Szappanos Péter.

Lendületesebben, vehemensebben kezdte a második félidőt Pintér Attila csapata, állandó hiánycikk volt azonban ezen a mérkőzésen a gólhelyzet, a második félidő első negyedórájában sem láthattunk ilyet. A Mezőkövesd játszott agresszívabban és jobban is, de a tizenhatos előtt általában elfogyott a tudomány, ha netán sikerült a sárga-kékeknek az MTK-védősor mögé jutniuk, vagy rossz döntéseket hoztak, vagy pontatlanul passzoltak.

Gyötörték, gyötörték egymást keményen a felek. Az első félidő tempós mezőnyjátéka átalakult erőteljes küzdelemmé, rengeteg volt a játékmegszakítás, nem tudott folyamatos futballozás kialakulni, megszaporodtak a lapok is.

Az utolsó húsz percre fordulva az volt az ember érzése, hogy itt aligha teszi zsebre mindhárom pontot bármelyik csapat is. És nem az akaraton vagy az elszántságon múlott, minden jel arra mutatott, hogy ez két teljesen egyenlő erősségű csapat.

A gól nélküli döntetlen teljesen igazságos eredménynek mondható, és alapvetően egyik csapatnak sem kell emiatt elkeserednie. Legalábbis a mezőnyben mutatott játéka miatt, mert ilyen kevés helyzet kidolgozása mellett egyik fél sem reménykedhetett a győzelemben. 0–0