A ZTE Zimonyi Dávid duplájára építve idegenben 3–1-re legyőzte a Diósgyőrt a labdarúgó NB I 16. fordulójában.

16. FORDULÓ

DVTK–ZTE FC1–3(Iszlai 78. – 11-esből, ill. Zimonyi 16., 66., Szánthó 43.)
Miskolc,DVTK Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Bogár Gergő

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Már a mérkőzés előtt kellemetlen meglepetés érte Boér Gábort, a ZTE FC vezetőedzőjét. A melegítő játékosok közül Tajti Mátyás egyszer csak a combjához kapott, és orvosi segítséget kért. Sok idő nem kellett hozzá, hogy a szakemberek megállapítsák, nem léphet pályára a Diósgyőri VTK ellen, az első vizsgálatok szerint ugyanis combizomhúzódást szenvedett.

Szó se róla, érzékeny veszteség érte a vendégeket, a 22 éves középpályás legutóbb, az MTK Budapest elleni győztes bajnokin (2–0) átlagon felüli teljesítményt nyújtott, játékával nagy részt vállalt a sikerből. Keseregni persze nem lehetett, s a vendégek szakvezetője gyorsan átszervezte csapatát. Tajti Mátyás helyett Gergényi Bencét nevezte a kezdőbe, így három belső védővel, öt középpályással, valamint két csatárral küldte pályára labdarúgóit.

Számítása bevált, együttese uralta a középpályát: játékosai labdaszerzés után a gyors és erőszakos támadókat hozták játékba. Az egyik ilyen akció végén a harmadik bajnoki mérkőzésén kezdő Zimonyi Dávid megszerezte a zalaiaknak a vezetést. Az ízig-vérig csatár remek csel után magabiztosan lőtt a diósgyőriek hálójába. A 22 éves, az ismeretlenség homályából előlépő labdarúgó már szerdán is remekelt, s szombaton ugyancsak bizonyította, hogy nem véletlenül szerzett két éve 65 gólt a megyei első osztályban, s aztán a Lipót játékosaként 14 gólig jutott az NB III-ban is. Nagy kérdés, hol volt eddig, miért nem figyeltek fel már korábban a gólérzékeny futballistára.

A gól felébresztette a lassan, körülményesen futballozó DVTK-t, ám egyelőre kevés tudatosság fedezhető fel a december 8-án edzőt váltó együttes játékában. Tapasztalható, hogy a Felvidékről érkező Geri Gergely a kispadról igyekszik segíteni labdarúgóinak, hangos szóval irányítja őket. Egyelőre viszont ösztönből, „saját kottából” futballoznak Iszlai Bencéék, ez azonban hatástalan egy olyan szervezetten és tudatosan játszó csapat ellen, mint a ZTE FC. A vendégek persze kihasználták a diósgyőriek tanácstalanságát, s a félidő befejezése előtti percekben vezetett újabb remek akció végén két gólra növelték az előnyüket.

A szünet után sem bízott semmit a véletlenre a ZTE. Agresszívan letámadva, látványos akciókat vezetve uralta az összecsapást, Zimonyi Dávid és a hatszoros válogatott Könyves Norbert egyre-másra dolgozta ki a helyzeteket. Megroppant az amúgy sem acélos DVTK, s aztán a mérkőzésen legjobb teljesítményt nyújtó Zimonyi Dávid a kegyelemdöfést is megadta az egyre nehezebb helyzetbe sodródó Diósgyőrnek. A hajrában ugyan nekiveselkedtek a hazaiak, de csak tizenegyesből sikerült szépíteniük.

A ZTE FC az évvégi remek hajrájának köszönhetően – húsz pontot gyűjtve – viszonylagos nyugalomban várhatja a december 23-án rendezendő, Újpest elleni idei utolsó mérkőzését. A Diósgyőrön láthatóan egyelőre az edzőcsere sem segített. Sok munka, új játékosok és megfelelő alázat kell ahhoz, hogy a csapat megőrizze élvonalbeli tagságát.1–3

1. Ferencvárosi TC 14 12 2 31–7 +24 38
2. Mol Fehérvár 15 8 5 2 35–17 +18 29
3. MTK Budapest 16 7 4 5 24–21 +3 25
4. Puskás Akadémia 15 7 2 6 20–23 –3 23
5. Kisvárda 15 6 5 4 17–18 –1 23
6. Paksi FC 16 6 3 7 29–30 –1 21
7. Zalaegerszegi TE 15 6 2 7 26–25 +1 20
8. Mezőkövesd 15 5 2 8 15–22 –7 17