Továbbra sem megy odahaza a bajnokságban a Mol Fehérvárnak

BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.03.03. 19:55
Küzdelmes mérkőzés volt (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB I 24. fordulójának záró mérkőzésén a Mol Fehérvár már két góllal is vezetett a Paks ellen odahaza, de a vége 2–2 lett. A fehérváriak idén még nyeretlenek odahaza a bajnokságban.

NB I
24. FORDULÓ
Mol Fehérvár FC–Paksi FC 2–2(Petrjak 11., Zivzivadze 65., ill. Haraszti 78., 85.)

Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó,zárt kapuk mögött. Vezette:Vad II

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Szerda este a Mol Aréna Sóstóban keresztezte egymást a két egykori munkatárs, a fehérváriakat megbízott edzőként irányító Szalai Tamás és a paksiak vezetőedzője, Bognár György útja. A két tréner 2015 februárja és 2017 júliusa között együtt dolgozott a másodosztályú Csákvár sikereiért, igaz, előbbi játékosként, utóbbi pedig szakmai igazgatóként szolgálta a klubot.

Amint várható volt, a Paks felvállalta a nyílt játékot, Szabó János és Kulcsár Dávid is igyekezett felfutásával segíteni a támadásépítést, a házigazda azonban uralta a középpályát, s látszólag könnyen, egy-egy passzal át is játszotta. A negyedik percben Hangya Szilveszter remek labdájával Loic Nego iramodott meg, ígéretes lehetőségét azonban elpuskázta, ám a tizenegyedik percben a védekező középpályás szerepkörébe feltolt Fiola Attila ugyancsak pontos kiugratásábólIvan Petrjak már nem hibázta el a ziccerét, idénybeli kilencedik bajnoki góljával vezetéshez juttatta a Fehérvárt.

Az ezüstéremre hajtó együttes kifejezetten gyorsan, lehetőleg egy-két érintővel járatta a labdát, és ezzel, illetve a gyors ellentámadásaival sok gondot okozott kevésbé összeszedett ellenfelének.

Mindezek ellenére Bognár György nyugodtan, a hűtőládán ücsörögve figyelte az oldalvonal mellől az eseményeket. A 30. perc előtt nem sokkal azonban feltápászkodott, s változtatásra szánta el magát – kényszerből. Lenzsér Bence szúró fájdalmat érzett a térdében, a helyére becserélt Bertus Lajos a középpályára érkezett, míg Tamás Olivér a lecserélt bekk helyére húzódott vissza, belső védőként folytatta. Ezután magabiztosabban járatta a labdát a Paks, többször sikerült beadásig, átlövési lehetőségig jutnia, Bognár István pedig a 44. percben alaposan megtornásztatta Kovács Dánielt, a kapus nagyot védett.

Olybá tűnt, a Fehérvár az első félidő utolsó harmadára kényelmesebben játszik, pedig ha koncentráltabban futballozik, és az utolsó passzok pontosak, a szünetre eldönthette volna a három pont sorsát.

Szerkezetet nem váltott, játékosokat azonban cserélt a Paks a második félidőre. Az első játékrészben olykor lefutott Böde Dániel vélhetően taktikai megfontolás miatt jött le, de Bognár István sem szolgált rá arra, hogy többet játsszon negyvenöt percnél. A játék gyorsítása lehetett a vendégek célja, csakhogy a fehérváriak továbbra is átrohantak a vendégek védelmén, ha lehetőségük nyílt rá. Az 54. percben kizárólag Petrjak könnyelműségén múlt, hogy nem lett kétgólos a különbség, az ukrán szélső a lendületes, oktatófilmbe illő kontraakció végén hat méterrel a kapu fölé lőtte a labdát. A paksi edzői húzás nem hozta meg a kívánt eredményt, csak idő kérdése volt, hogy a hazaiak mikor visznek végig egy olyan ellentámadást, amelyet góllal fejeznek be.

Erre a 64. percig kellett várni,úgy tűnt,Budu Zivzivadzetalálata megpecsételte a találkozó végkimenetelét. A hajrában a kapura veszélyes Nikolics Nemanja és Funsho Bamgboye is beszállt, ám kisebb meglepetésre Haraszti Zsolt gólja révén szépített a Paks a 78. percben, sőt a középpályás hét perc elteltével újfent eredményes volt, szabadrúgásból szerzett nagyszerű gólt.

Hiába a végső rohamok, a Mol Fehérvár veszni hagyta a majdhogynem „agyonnyerhető” mérkőzést, idei ötödik hazai bajnokiján is nyeretlen maradt, míg a Paks sorozatban negyedik összecsapásán őrizte meg veretlenségét a Mol Aréna Sóstóban.2–2

Kisvárda,Várkerti StadionBogár Gergő
Budapest Honvéd–MTK Budapest 3–2 Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionKarakó Ferenc
Ferencvárosi TC–DVTK 1–0