Újra döntetlen a Ferencváros felcsúti fellépésén a PAFC ellen

BABJÁK BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BABJÁK BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.01.23. 16:44
Hiába játszott óriási fölényben a Ferencváros a Puskás Akadémia ellen idegenben is a labdarúgó NB I 17. fordulójában, a hazaiak egy szép kontrával vezetést szereztek az első félidő végén, és a zöld-fehéreknek csak a találkozó hajrájában sikerült egyenlíteniük. Így hosszú idő után megint két egymást követő meccsen nem tudott nyerni a Ferencváros.
Mance (középen) Laidouni (jobbra) szorításában (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Mance (középen) Laidouni (jobbra) szorításában (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Ferencvárosi TC 1–1(Slagveer 43., ill. Uzuni 81.)

Felcsút,Pancho Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Antal

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Fő a bizalom!

Vélhetően ez járhatott Szerhij Rebrov fejében a Puskás Akadémia elleni bajnoki előtt, a Ferencváros vezetőedzője ugyanis mindössze egy helyen változtatott a szerdai, DVTK elleni meccset elveszítő kezdőcsapaton, Ihor Haratin helyett ezúttal Isael kapott bizalmat. Az első tavaszi meccset 1–0-ra elveszítő címvédő nem sokat vacakolt Felcsúton, az első perctől igyekezett letámadni a vetélytársat, próbálta megakadályozni a labdakihozatalt, így a hazai együttest 50. bajnokiján irányító Hornyák Zsolt a stabil védekezésben és a gyors kontrákban bízhatott. Bár a Ferencváros birtokolta többet a labdát, az első lehetőség mégis a hazaiak előtt adódott, Urblík József lövése azonban a kapu fölé szállt. Ezt követően viszont az első játékrészben végig meddő fölényben futballozó zöld-fehérek szerezhettek volna vezetést, ám hiába kapott remek indítást az ősszel többször nyerőemberré előlépő Tokmac Nguen, ezúttal kicsit hosszan vette át a labdát, így a kapujából remek ütemben kimozduló Tóth Balázs lábbal hárított. A norvég támadó és a felcsúti kapus második párbaját is a magyar játékos nyerte meg, amikor pedig Marcel Heister beadása után már ő is verve volt, a Fradi támadója a lécet találta el a labdával.

A télen több klub által is csábított, Kenyában született támadó ezúttal a szokásosnál nagyobb mozgásteret és szabadságot kapott, gyakran a felezővonalig visszalépve kérte a labdát, ám az áttörés így sem jött össze. Hiába adogatta körbe a hazai védősort a listavezető, a gyorsaság és a dinamika hiányzott az ellenfél kapuja előtt, a kis területen folytatott gyors passzos játékba pedig rendre hiba csúszott. A Puskás Akadémia védelme állta a sarat, az első játékrész végén pedig rátett még egy lapáttal. Lasa Dvali suta mozdulata után Dibusz Dénes még védte Antonio Mance ziccerét, ám nem sokkal később az újabb védelmi kihagyást már góllal büntette meg a Fejér megyei csapat. Sőt, ha az első félidő végén a Fradi kapusa nem véd bravúrral, kétgólos hátrányba is kerülhetett volna a Fradi (1–0).

A fordulás utáni percek sem kezdődtek jól a vendégek számára, a több kemény belépőt elszenvedő Somália a meccs folyamán harmadszor maradt lent a földön, és nem is tudta folytatni a játékot. A kényszerű csere után Kiss Tamás került nagy helyzetbe, ám hiába volt üres a kapu, Miha Blazic tankönyvbe illő becsúszással mentett. A szlovén hátvéd a másik kapunál is feltűnt, azt a mozdulatot viszont nem oktatják majd: hiába feledkeztek meg róla a szögletnél, hatalmas helyzetben néhány lépésről a bal sarok mellé fejelt. Ezzel együtt érett a fővárosiak gólja, a 60. percben Isael szép csele után Tóth Balázs nagyot védett, a kipattanót Tokmac Nguennek az üres kapuba kellett volna berúgnia, ám ezen a meccsen semmi sem akart neki összejönni – az egyenlítés is elmaradt.

Nem sokkal később következett az újabb csapás, az Antonio Mancéval összefejelő Botka Endrét is le kellett cserélni – az ápolás után a jobbhátvéd vissza akart menni a pályára, ám az orvosok nem engedték –, a játékot gyakran tördelő hazai együttes ellen pedig egyre nehezebben jutott el a kapuig a Ferencváros. Az utolsó negyedórára az első NB I-es meccsén pályára lépő, tizenhét esztendős Redzic Damir is érkezett, s néhány másodperccel becserélése után már társaival örülhetett, Myrto Uzuni szabadrúgására ugyanis moccanni sem tudott az addig remekül védő felcsúti kapus.1–1

A szép tekerés egy pontot ért a Ferencvárosnak, a nagyot küzdő Puskás Akadémia a hátralévő időben megóvta kapuját az újabb góltól, és kiharcolta a döntetlent.

JANUÁR 24., VASÁRNAP
13.30: Budafoki MTE–MTK Budapest (Tv: M4 Sport+)
Budapest, Budafoki MTE SporttelepBogár Gergő
15.45: Paks–DVTK (Tv: M4 Sport+)Paks, Paksi FC StadionKarakó Ferenc
18.00: Budapest Honvéd–ZTE (Tv: M4 Spor+)Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
12. Diósgyőri VTK 16 4 1 11 19–31 –12 13

Az 5. fordulóból – a Fehérvár és az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztottKisvárda–Mol FehérvárésBudafoki MTE–Ferencvárosmeccset 2021. január 27-én játsszák le.