Ádám a 89. percben szerzett győztes gólt a Mol Fehérvár ellen

2020.12.06. 17:20
A Paksi FC több helyzet kihagyása után a 89. percben szerezte meg a győztes gólt a Mol Fehérvár FC ellen a labdarúgó NB I 13. fordulójának záró mérkőzésén.
Az első félidőben elszórakozta helyzeteit a Paks, a hajrában majdnem meglett a böjtje, de végül nyertek Bognárék (Fotó: Meder István) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ
Paksi FC–Mol Fehérvár FC 1–0
(0–0)
Paks, Paksi FC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Solymosi
Gólszerző: Ádám (89.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Távolról kivilágított űrállomásnak tűnt a Paks futballstadionja, s a környékbeli utcák olyan kihaltak voltak, mintha a városban egyetlen ember sem lakna. A hangulatra jellemző volt, hogy a két csapatkapitány hangos kutyaugatás közepette választott térfelet és kezdőrúgást.

Ehhez képest a gyepen már pezsgett az élet az első néhány percben. Amint útjára indult a labda, ütemes dobhang szólalt meg a hangfalakból. A 7. percben Haraszti Zsolt egyedül vezethette a kapusra a labdát, ilyen dübörgés közepette is illett volna legalább a kaput eltalálnia. Harcosan kezdődött tehát az összecsapás, negyedóra után mindkét csapat megszerezhetett volna a vezetést. Bár nem született gól, kifejezetten élvezetes játékot mutatott be a két együttes, és ez még akkor is igaz, ha a rutinos Nikolics Nemanja két ziccerlabdát is rontott közelről, mind a kétszer a kapu mellé, fölé belsőzött.

A forgatókönyv a szünet után sem változott jelentősen, hol az egyik, hol a másik csapat játszott mezőnyfölényben, mindkettőtől láthattunk formás támadásokat. Míg Márton Gábor egyetlen pillanatra sem ült le a helyére, végig az oldalvonal mellől vezényelte játékosait, a hazai kispadon Bognár György (ahogy megszokhattuk tőle) végig a helyén maradt, és még akkor sem pattant fel, amikor fia, Bognár István kis híján a bal alsóba vágta a szabadrúgást, a paksiakat csak centik választották el a hőn áhított vezető gól megszerzésétől.

A két vezetőedző a hajrára frissített csapatán, sorra küldték pályára a kreatív, gólérzékeny futballistákat, ám mindkét védelem jól állta a sarat. A hazaiak hátvédsorának közepén Böde Dániel nemegyszer engedte ki hangját, sőt, ha a rutinos csapatkapitány jobban céloz, a vezetést is megszerezhette volna. A vendégeknél a csereként beálló Ivan Petrjak volt leginkább aktív, a hajrában a fehérvári kispadról mindenki felugrott, tizenegyest reklamálva, ám Szélpál Norbert szerelése nem büntetőt, szögletet ért – jogosan.

Ahogy közeledett a mérkőzés vége, úgy fogyott a szufla, s a paksiak ekkor már jobbára kontratámadásokkal próbálkoztak. Egyik csapat sem adta fel, de a hazaiak húzása volt a nyerő, ugyanis a csereként beálló Ádám Martin révén sikerült gólt szerezniük: a jó felépítésű csatár mesterien bólintotta a labdát a fehérváriak kapujába. 1–0

Ádám Martin gólja

A mérkőzés előtti tippünkben azt jósoltuk, a találkozó a hajrában dőlhet el, ezúttal nem tévedtünk – a gól a lefújás előtti pillanatokban esett.

12. Budapest Honvéd 12 2 4 6 16–19 –3 10

Az 5. fordulóból – a Fehérvár és az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztottKisvárda–Mol FehérvárésBudafoki MTE–Ferencvárosmeccset 2021. január 27-én játsszák.
A koronavírusos megbetegedések miatt a 10. fordulóból elhalasztottBudafoki MTE–Bp. Honvédés a 11. fordulóból elhalasztottÚjpest FC–Zalaegerszegi TE FCtalálkozót december 23-án rendezik.
A 2. fordulóból – az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztottFerencváros–Diósgyőri VTKmérkőzés új időpontja még nem ismert.

Négy olyan csapat van (Paks, Puskás Akadémia, MTK, Mezőkövesd), amelynek nincs elhalasztott mérkőzése.

ADiósgyőr–Újpest(10. forduló) mérkőzés három pontját játék nélkül, 3–0-s gólkülönbséggel a DVTK kapta meg, mert az Újpest a koronavírus-fertőzések miatt nem tudott kiállni a meccsre (a diósgyőriek nem mentek bele a halasztásba).