Négy gól, egy kiállítás és döntetlen a Budafok és az MTK összecsapásán

BORBOLA BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.01.24. 13:20
Dimitrov (balra) és Medgyes harca a labdáért (Fotó: Tumbász Hédi)
Budafokon találkozott egymással a két újonc a labdarúgó NB I 17. fordulójában, de amíg az MTK az élbolyban tartózkodik, a Budafok a tabella alján. A remek első félidőben az MTK szerzett előnyt, de megtartani nem tudta, így döntetlennel ért véget a találkozó.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Budafoki MTE–MTK Budapest 2–2(Skribek 6., Csonka 52., ill. Schön 2., Varga R. 27.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A Promontor utca környéke vasárnap délután olyan kihalt volt, mintha már akkor életbe lépett volna a kijárási tilalom. A környékbeliek a húsleves után alighanem szunyókáltak egyet, a futball iránt érdeklődők pedig a televízió előtt elhelyezkedve várták a találkozót. Néhány lelkes helyi drukker aztán megjelent a kezdésre, a kerítésen túlról pipiskedtek, hátha látnak valamit a meccsből.

Megérte lábujjhegyre állni, a két újonc lendületes futballal, gyors gólváltással kezdett. Egy perc tíz másodpercet mutatott az óra, amikor Schön Szabolcs kilőtte a budafoki kapu bal oldalát, három perccel és ötvennyolc másodperccel később viszont már 1–1 volt az állás. A vendégeknél a középpálya jobb oldalán kapott szerepet a télen a Ferencvárostól érkező Varga Roland, a szélső gólpasszal kezdte MTK-s időszakát, a hazaiaknál pedig Zsóri Dániel villant, a remekül sikerült felkészülés után (három meccs, három gól) a kapufát találta telibe, a kipattanóból született meg az egyenlítés. Érdekes volt látni, hogy a kapott gyors gól egyik felet sem zavarta meg, ugyanolyan elánnal mentek előre tovább. A budafokiak próbálták átvenni a játék irányítását, néhányszor kézilabdások módjára adogatták körbe a vendégeket saját tizenhatosuk előterében, ám a labdavesztések többször bajba sodorták őket. Az első gól előtt Csonka András adta el a labdát, a második MTK-s gólnál pedig Skribek Alen, a kék-fehérek átrobogtak rajtuk, kontratámadásból verték meg a hazaiakat. Varga Roland gólpassza után gólt is lőtt, két lépésről az üres kapuba passzolta a labdát, nem véletlenül ugráltak társai a nyakába.

A gyors gól a szünet után sem maradt el.

A labda jobbára az MTK térfelén pattogott, és hamar jött is az (újabb) egyenlítés. Lendületben maradt a Budafok, a piros mezesek rövid idő alatt három-négy lehetőséget is kialakítottak, ám a kezdeti lendület alábbhagyott, és kiegyenlítettebb lett a játék. Hektikus volt a találkozó, hol a hazaiaknak, hol a vendégeknek akadtak jobb periódusai, és az idő előrehaladtával a két vezetőedző próbált belenyúlni a mérkőzésbe. Csizmadia Csaba és Michael Boris egyaránt frissített együttesén, abban bízva, hogy a pályára küldöttek között lesz olyan, aki villanásával eldönti a meccset. Nos, nem így történt.

A mérkőzés még véletlenül sem fulladt unalomba, a csapatok bátran mentek előre, csak időnként kerültek hullámvölgybe. Íveléssel, átlövéssel, laposan középre lőtt labdával is próbálkoztak a csapatok, ám ahogy fogyott az idő, a szufla is… A találkozó utolsó negyedórájában érezhető volt, egyik együttes sem akarja vereséggel kezdeni a tavaszt, így ekkor már kevésbé nyíltak ki hátul, nehogy átrobogjanak rajtuk, Marko Nikolics támadás megakadályozásáért piros lapot is kapott. Sok szabálytalanság és számos csere tördelte a játékot, így amilyen élvezetesen kezdődött az összecsapás, olyan langyosan ért véget.

Akét újonc nem bírt egymással, és összességében élvezetes, jó mérkőzést játszott egymással. 2–2

12. Diósgyőri VTK17411220–33–1313
Az 5. fordulóból – a Fehérvár és az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztottKisvárda–Mol FehérvárésBudafoki MTE–Ferencvárosmeccset 2021. január 27-én játsszák le.