Idegenben vágott négy gólt a Honvéd a Zalaegerszegnek

2020.10.04. 14:44
Feszült mérkőzést játszott egymással a két csapat (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Budapest Honvéd 4–2-es győzelmet aratott a Zalaegerszegi TE otthonában. A vendégek az első három góljukig magabiztosan irányították a mérkőzést. Ezt követően hiába jöttek vissza a meccsbe a hazaiak, már csak szépítő gólokra futotta a végül négy találatot szerző fővárosiak ellen.

Meglepetésekkel szolgált Bódog Tamás, a Honvéd vezetőedzője: ezúttal sem vezényelte a kezdőcsapatba a válogatott Baráth Botondot, helyére az utóbbi időben mellőzött Djordje Kambert állította a védelem tengelyébe. A szakvezető a ZTE elleni bajnokin visszaállt a három belső védős játékrendszerre, amely gyakorlatban a hazaiak támadása esetén öt védőt jelentett, előttük három középpályás futballozott, a támadások befejezését pedig két csatárra, Balogh Norbertre és Gazdag Dánielre bízta.

A vendégek vezető gólját azonban nem támadó, hanem a balhátvéd Tamás Krisztián szerezte. Örömét nem fejezte ki, mert az előző bajnoki idényben a zalaegerszegi együttest erősítette. A Honvéd biztonságra törekvő játéka, a területek lezárása, no meg a kapott gól megzavarta a hazaiakat, a középpályások nem tudtak felgyorsítani, passzaik nem jutottak el a támadókhoz, így Könyves Norbert, Babati Benjamin és Vass Patrik gyorsasága sem érvényesülhetett.

A túlvégen Balogh Norbert és Gazdag Dániel viszont valósággal lubickolt a fellazuló hazai védelem között, a 20. percben már három góllal is vezethettek volna a kispestiek. De a kétgólos előny miatt sem bánkódtak (Szendrei Norbert remek lövéssel talált a kapuba), ráadásul majdnem összejött a 0–3, csak éppen Bognár Tamás nem adta meg Gazdag Dániel gólját, holott jól érzékelhetően a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon. Mindenki látta, csak a bíró és az alapvonali játékvezető nem...

A második félidő elején aztán megszületett a harmadik vendéggól, az angol Hull Citytől hazacsábított Balogh Norbert védhetetlenül lőtt a ZTE hálójába. Tüntetett is a hazai publikum, mert a kék-fehérek teljesítménye meg sem közelítette az MTK (3–0) és a DVTK (3–1) ellen nyújtottat. A vasárnapi mérkőzés előtt még arról beszéltek az egerszegi drukkerek, hogy kedvenceik a tabella élére ugorhatnak, az 50. percre viszont el kellett fogadniuk az elkerülhetetlent: ezt a csatát bizony elbukja a Zalaegerszeg (amely utóbb hiába szerzett két gólt az utolsó húsz percben).

Az öncélú futballt mellőzve, fegyelmezett és okos játékkal 4–2-re nyert a Budapest Honvéd, lám, ilyen felfogással könnyebb eredményt elérni. Négy szerzett gól és három pont idegenben, meg is indult a csapat fölfelé a tabellán.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSUNKAT ITT OLVASHATJA EL!