Újabb győzelmével dobogóra lépett a Paks!

2020.11.01. 13:55
A Budafok kétszer is vezetést szerzett az első félidőben odahaza a Paks ellen, amely még a szünet előtt fordított, és 3–2-re meg is nyerte a találkozót a labdarúgó NB I 9. fordulójában.
Micsoda mérkőzés volt! (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Micsoda mérkőzés volt! (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Budafok–Paks 2–3 (Ihrig-Farkas 7., Kovács D. 27. – 11-esből, ill. Sajbán M. 25., Hahn 29., Bognár I. 41.)
Budapest, Budafoki MTE Sporttelep, 1250 néző. Vezette: Erdős

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Budafokon mindenre odafigyelnek. Ha az új rendelet értelmében a szabadtéri sportrendezvényeken is szájmaszkot kell viselni, akkor a klubnál gondoskodnak arról, a helyszínre érkező drukkerek BMTE-címerrel ellátott darabot is vásárolhassanak. A kézzel varrott portéka ára stílszerűen 1912 forint volt, miután az egyesületet abban az esztendőben alapították. A XXII. kerületben ismét szép számmal érkeztek a drukkerek a mérkőzésre, a változékony időjárásra való tekintettel fontos információ volt a stadion irányába ballagóknak, hogy a Promontor utcai létesítménybe csak összecsukható nyelű, úgynevezett sportesernyőt lehetett bevinni, így többen is a szomszédos házak kerítésének támasztották méretes ernyőjüket.

Szerencséjükre nem eredt el az eső, két kezüket pedig az esernyő markolászása helyett másra használhatták – volt minek tapsolni!

A két remek formában lévő együttes fordulatos, izgalmas találkozót játszott, hol az egyik csapat, hol a másik vezetett. Az első negyvenöt percben a helyszínen lévő drukkerek öt gólt is láthattak, kettőt a budafokiak, hármat azonban a vendégek szereztek, a hazaiak legnagyobb bánatára. A szünetre paksi előnnyel vonulhattak a csapatok, láthattunk potya gólt, fejes gólt, tizenegyesből értékesített lövést, közelről betalpalt találatot, valamint egy távoli – mesterlövészekre hajazó – gólt is.

A hátrány tudatában Csizmadia Csaba a félidőben támadókat vezényelt pályára, Zsóri Dániel és Skribek Alen személyében fürge játékosokat állított csapatába, gondolván, hátha futóversenyre bírják a védelem közepén futballozó Böde Dánielt. Nos, Bognár György, a paksiak vezetőedzője remekül reagált kollégája lépésére, nem sokat várt, a fordulás után nem sokkal ő is cserélt, és a korábbi középcsatárt védekező középpályássá tolta előrébb. Ekkor már igazi taktikai csata folyt a pályán, nemcsak a vezetőedzők, a játékosok is próbáltak egymás eszén túljárni – ekkor már kevesebb sikerrel.

Míg az első félidőben öt gól esett, a fordulás után egy sem, aminek érthetően a paksiak örültek, ez ugyanis az jelentette, a zöld-fehérek remek sorozata tovább tart, Bognár György irányítása mellett megtáltosodott a csapat, és budafoki győzelmével a Ferencváros és a Mol Fehérvár mögött a bajnoki tabella harmadik helyén áll. Az újonc Budafok ezúttal sem okozott csalódást, bátran, támadólag lépett fel, ám három győztes mérkőzés után ezúttal fejet kellett hajtania a Paks előtt. 2–3