Az FTC után az MTK is elbánt az Újpesttel

BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2021.04.24. 19:16
Az MTK diadala véget vetett az újpestiek négymeccses hazai győzelmi sorozatának(Fotó: Török Attila)
Az MTK, akárcsak ősszel, most is legyőzte idegenben az Újpestet a labdarúgó NB I-ben. A kék-fehérek 3–1-re diadalmaskodtak a 31. forduló meccsén. A szünetben még döntetlenre álltak, a hajrában az exferencvárosi Varga Roland duplája döntötte el a három pont sorsát a 11 sárga és egy piros lapot hozó mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

Újpest FC–MTK Budapest
1–3
Budapest, Szusza Ferenc Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Zierkelbach
Gólszerző:Tallo (35. – 11-esből), ill. Schön (7.), Varga R. (76., 90+2.)
Kiállítva:Kutrumbisz (86.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A forduló legpatinásabb párharcában (43 bajnoki cím találkozott) az Újpest annak ismeretében fogadhatta fővárosi riválisát, hogy már egyetlen ponttal biztosíthatja bennmaradását az NB I-ben. Ezt azonban kissé távolivá tette az, hogy már a 7. percben hátrányba került: Schön Szabolcs remekül eltalált ballábas bombával gólra váltotta a mérkőzés első helyzetét.

Azt remélhettük, hogy a korai gól megágyaz egy jó mérkőzésnek, ám aztán a 33. percig nem akadt újabb gólszerzési lehetőség egyik oldalon sem, unalmas mezőnyjátékkal telt az idő. Az eredmény tudta nélkül, pusztán a játék képe alapján aligha lehetett volna megállapítani, melyik csapatnál van az előny, mert az Újpest nem helyezte nyomás alá ellenfelét, teljesen kiegyenlített játék folyt. Az MTK erre a mérkőzésre három belső védős felállást választott, némi meglepetésre, és az is újszerű volt, hogy a három csatár közül a középütt helyezkedő Varga Roland egy sorral visszább lépett, afféle irányítót játszott a két ék mögött, ami eléggé ritkaság már a mai futballban. Az Újpest taktikai felállásában pedig az volt szembetűnő, hogy a támadók folyton váltogatták a helyüket.

A 33. percben kapott esélyt az egyenlítésre az Újpest, sikerült helyet csinálni Junior Tallónak, aki viszont a kapussal szemben, hét méterről az égbe lőtt. Igaz, hamar bocsánatossá vált a tette, mert két perccel később a meglehetősen könnyű síppal befújt büntetőből ő egyenlített, a bal alsó sarokba bombázva.

A második félidőben sem kényeztették eleinte a szemünket a csapatok, alig volt helyzet, rengeteg rossz megoldást, gyenge technikai kivitelezést láthattunk, csupán a záporozó sárga lapok hoztak színt a mérkőzésbe (jórészt az újpestiek kapták őket, hol jogosan, hol kevésbé).

A 69. percben élénkült meg a játék, amikor egy perc alatt Varju Benedek lövésénél (bravúrral védett Banai Dávid) és Nagy Zsombor csúsztatásánál (néhány centit tévedett csak) is közel járt a gólhoz az MTK, ám mindkét lehetőség kimaradt. Nem úgy a 76. percben, amikor Varga Roland 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. A hosszabbítás perceiben pedig – megint a csereként beálló Palincsár Martin gólpassza után – pontot is tett a mérkőzés végére a válogatott támadó.

Így az Újpest még nem lélegezhet fel, továbbra is a kiesés ellen kell harcolnia – legközelebb éppen a rivális Diósgyőr otthonában. 1–3