Az Újpest 26 napnyi kihagyás után jó játékkal, de döntetlennel tért vissza az NB I-be

BABJÁK BENCE (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)BABJÁK BENCE (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.11.27. 19:55
Hiába vezetett egészen a 91. percig, nem tudta megnyerni a Paks elleni bajnokiját a labdarúgó NB I-ben szereplő, a csapatot sújtó koronavírus-fertőzés miatt 26 nap után először pályára lépő Újpest.
Döntetlent hozott a Paks újpesti vendégjátéka (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Döntetlent hozott a Paks újpesti vendégjátéka (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NB I
12. FORDULÓ
Újpest FC–Paksi FC 1–1 (Beridze 68., ill. Ádám M. 90+1.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Csonka B.

Az újpesti műsorközlő számtalanszor ismertette már a lila-fehérek kezdőcsapatát a Szusza Ferenc Stadionban, ám úgy talán még sohasem kezdte a névsorolvasást, mint péntek este, a Paks elleni bajnokit megelőzően:„Az Újpest összeállítsa... Na, ez érdekes történet. A kapuban két kapusunk közül az egészségesebb, Filip Pajovics...”

Az előzményeket alighanem mindenki ismeri, ahogy korábban a Tolna megyei együttest, úgy az utóbbi hetekben a fővárosi csapatot tépázta meg a koronavírus-járvány. A labdarúgók fokozatosan szabadultak a karanténból, és bár a héten már egyre többen jelentkeztek edzésre, az erőnlétükön nyomott hagyott a betegség, valamint a kényszerpihenő, így aztán azt sem lehetett tudni, meddig bírja szuflával a Predrag Rogan által pályára küldött kezdő tizenegy.

Ezek után senkit sem lepett meg, hogy a hazai gárda nem rontott neki ellenfelének – jelenlegi állapotában erre talán nem is lett volna képes –, az viszont már inkább váratlannak számított, hogy az első negyvenöt percben végig egyenrangú partnere volt vetélytársának. Sőt, a 12. percben egy szépen felépített akció végén Simon Krisztián szerezhetett volna vezetést, ám némileg elkapkodta a lehetőséget, és eltévesztette a jobb alsó sarkot. Később a szélső beívelése után Ádám Martin fejelte ki röviden a labdát, Antonio Perosevic kapáslövését követően pedig csak néhány centiméterrel suhant el a bal felső sarok mellett a labda. A két jelenet között a másik oldalon Hahn János lőhetett tizenhat méterről, ám ezúttal még a kaput sem találta el. A támadó pontatlan célzásánál jóval nagyobb gondot jelenthetett Bognár Györgynek, hogy negyvenöt perc alatt ez volt a paksiak legígéretesebb lehetősége (nem csoda, hogy a szakvezető már az első félidő vége előtt cserével próbálta hatékonyabbá tenni a csapat támadójátékát), a korábbi fordulókban látott lendületes, ötletes futballnak ezúttal nyoma sem volt.

Többnyire a pálya közepén gyűrte egymást a pontatlanul játszó két együttes, a mélységi indítások és a szélről érkező beadások egyaránt célt tévesztettek.Az első félidő végéhez közeledve ismét Antonio Perosevic lövése csempészett némi izgalmat a fociba, ám Hegedüs Lajos leért a bal alsó sarokra tartó labdára, így gól nélküli döntetlennel zárult a játékrész.

A fordulás utáni percekben a Paks feljebb tolta a védekezését, próbálta letámadni az Újpestet, igaz, így a terület is megnyílt a fővárosi szélsők előtt. Sajbán Máté beleállt egy lövésbe, s Filip Pajovicsnak első ízben kellett bravúrt bemutatnia a jobb felső sarokba tartó labda védésénél. Nem sokkal később ismét a paksi csatár került helyzetbe, ám Szabó János lapos passza után a kapu torkában nem tudta átpasszírozni a labdát a szerb kapuson.

Ami nem sikerült néhány lépésről, az a másik oldalon összejött a kezdőkörből. A csereként pályára lépő Giorgi Beridze hat perccel a pályára lépése után alighanem a forduló egyik legszebb gólját szerezte, amikor átívelte a labdát a kapujából messze kimozduló Hegedüs Lajos felett. 1–0

Log into Facebook

A szépségdíjas találat támadáskényszerbe hozta a paksiakat, így izgalmas hajrára volt kilátás. Az utolsó tíz percben be is szorította ellenfelét a vendégcsapat, ám a gól szinte az utolsó másodpercekig nem akart összejönni. Filip Pajovics olykor vetődve védett, máskor a gólvonalon állva fogta meg a kapura csavart szabadrúgást, ha pedig már ő sem segíthetett, a gólvonalról szabadított fel valamelyik újpesti védő. A fővárosiak fáradtan is szívósan védekeztek, de az utolsó perceket már nem tudták kibekkelni, a paksiak nyomása Ádám Martin szemfüles gólja révén egyenlítést ért, azaz hiába a szépségdíjas újpesti találat, elmaradt a hazai győzelem. 1–1