Budafok–ZTE: Zsóri-gól, Kovács Dávid-dupla, sima hazai győzelem

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.02.03. 19:52
A Budafok az első félidő végén Zsóri lesgyanús góljával megszerezte a vezetést a ZTE ellen az NB I 19. fordulójában, majd a folytatásban előbb egy büntetőből, majd egy távoli lövésből is betalált Kovács Dávid. A végén Lesjak csak szépíteni tudott (3–1).
A Budafok hosszú idő után ismét nyerni tudott (Fotó: Árvai Károly) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Budafoki MTE–Zalaegerszegi TE FC 3–1 (1–0)
Budapest,
Budafoki MTE Sporttelep,zárt kapuk mögött.Vezette:Andó-Szabó
Gólszerző:Zsóri (40.), Kovács Dávid (49., 51. – az elsőt 11-esből), ill. Lesjak (80.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Amiként a mérkőzés beharangozójában elemeztük, az újabb döntetlennel a kieső helyen szerénykedő Budafoki MTE, illetve a nyolcadik helyen tanyázó ZTE FC sem menne sokra, mivel a hazaiak a forduló többi eredményétől függetlenül maradnának a tizenegyedik helyen, míg a kék-fehérek csak minimálisan zárkózhatnának fel a középmezőnyhöz. Nos, szerda késő estére a már lejátszott mérkőzések eredményének ismeretében a felvetés a vendégeknél még inkább helytállóvá vált, mivel az MTK Budapest győzelemmel, míg a Paksi FC és a Mezőkövesd egyaránt egy-egy ponttal távolodott el.

A Budafok be is kezdett, a harmadik percben Szabó Máté, az ötödikben Jagodics Márk szerezhetett volna vezetést, de előbbi helyzetnél Bedi Bence blokkolt, míg utóbbi fejesnél Bobál Dávid a gólvonalon állva szabadított fel. Olybá tetszett, a ZTE FC csapatkapitánya túltette magát vasárnapi bakiján, amikor a Paksi FC elleni bajnoki (4–4) első félidejében saját tizenhatosán belül egyszerűen odapasszolta a labdát az ellenfélnek, amely az ő hibájából gólt is szerzett. Boér Gábor vezetőedző azonban jelezte, nem hisz a büntetésben, sokkal inkább a bizalomban, s Bobál Dávid a Promontor utcában is tagja volt a kezdőcsapatnak. Közben a kék-fehérek is „felébredtek”, és az előrehúzódó Zoran Lesjak kétszer is gólt szerezhetett volna, de Póser Dániel mindkétszer védett – s ekkor még negyedóra sem telt el a mérkőzésből.

A vendégek átvették az irányítást, amit híven tükrözött, hogy az első félidő végéig a Budafok kapusa további négy védést mutatott be, amelyek hiányában csapata gólt kapott volna, egy szabadrúgást követően mégis a hazaiak szereztek vezetést, igaz, Zsóri Dániel lesről talált a kapuba.

A második félidő eleje csaknem hasonló forgatókönyv szerint alakult, mint a mérkőzés eleje, annyi különbséggel, hogy a Budafok ezúttal két percen belül mindkét lehetőségét gólra váltotta. A csapatkapitány, Kovács Dávid előbb a jogosan megítélt tizenegyesből növelte csapata előnyét, majd a tizenhatoson kívülről is betalált, s a vendégek ekkor vélhetően már mégiscsak elégedettek lettek volna a döntetlennel. A fővárosi együttes azonban felbátorodott, több veszélyes támadást vezetett, mint az első félidőben összesen, a vendégek szakmai stábja pedig nem tehetett mást, a hat percen belül végrehajtott öt cserével a fél kezdőcsapatot lecserélte.

Az első félidőhöz hasonlóan a hazaiak térfelére korlátozódott a játék, mivel a vendégek öt (!) támadóval (Futács Márkó, Koszta Márk, Könyves Norbert, Szánthó Regő és Vass Patrik) rohamoztak. A szépítő gólt mégis a belső védő, Zoran Lesjak révén szerezték meg, s bár ekkor még bő tíz perc hátravolt, az eredmény már nem változott.

A bajnoki előtt a Budafoki MTE október 25-én nyert legutóbb a bajnokságban, éppen a ZTE Arénában 3–1-re, az időközben lejátszott 11 mérkőzésen csupán négy döntetlennel szerzett pontokat. A kiböjtölt győzelem azért is jelentős, mert az Újpest újabb vereségével a piros-feketék elmozdultak a kieső helyről.3–1