Az Újpest ötgólos meccsen verte a ZTE-t, majd edzője elköszönt

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.12.23. 17:44
Tallo duplázott a második félidőben (Fotó: Árvai Károly)
Az Újpest hazai pályán 3–2-re legyőzte a Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 11. fordulójából bepótolt mérkőzésen. Hiába a győzelem, a találkozót követően Pedrag Rogan, a lila-fehérek vezetőedzője bejelentette, ez volt az utolsó találkozója a csapat kispadján, távozik a vezetőedzői posztról.

A 11. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉS
Újpest FC–Zalaegerszeg 3–2 (Csongvai 35., Tallo 62., 66., ill. Könyves 41., Favorov 64.)

ÉLŐ, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Hogy 2020 sok szempontból nem szokványos esztendő, jó ideje tudjuk. A koronavírusjárvány a sportvilág, így a futball eseményeit is átrendezte, ezért fordulhatott elő többek között az is, hogy december 23-án bajnoki meccset rendeztek az élvonalban. Ha valaki nem emlékezne, az Újpest–ZTE meccset eredetileg a 11. fordulóban játszották volna, de a járvány akkor tombolt a leginkább a fővárosi klubnál. Simon Krisztiánék az előző fordulóban el sem utaztak Diósgyőrbe, így a DVTK játék nélkül kapta meg a három pontot (az előző játéknapon pedig több fiatallal kiállva 4–0-s vereséget szenvedtek hazai pályán az MTK-tól), kérték a mérkőzés elhalasztását, az egerszegiek pedig partnerek voltak ebben. Vasárnap az Újpest hét bajnokiból álló nyeretlenségi sorozatot zárt le a Budapest Honvéd 2–1-es legyőzésével, így ellépett a kieső helyről, és az újabb siker lehetőséget adott az idény további kozmetikázására. Persze az előző négy meccséből hármat megnyerő ZTE FC legyőzése nem ígérkezett könnyű feladatnak, ráadásul Könyves Norberték is tisztában voltak vele: a három pont megszerzése egészen a 4. helyig repíthetné őket.

A vendégek ezúttal is a három belső védős felállást alkalmazták, így a jobb oldalon Szánthó Regőnek, a balon Gergényi Bencének kellett visszazárnia, ám mert közülük Szánthónak nem a védekezés a legfőbb erénye, adta magát a kérdés, az Újpest ráérez-e arra, hogy a ferencvárosi kölcsönjátékos oldalán érdemes többet próbálkozni. Mindenesetre az első nagyobb lehetőség a vendégek előtt adódott, csakhogy Gergényi Bence hiába adott jól középre balról, Zimonyi Dávid a kaputól kilenc méterre lyukat rúgott. Az Újpest futballja kimerült abban, hogy mélységből Tallóra ívelte fel a labdát, és bár ő rendre megtartotta és meg is játszotta, a folytatásba szinte mindig hiba csúszott. Egyáltalán nem úgy tűnt, hogy a Honvéd legyőzése önbizalmat adott a játékosoknak, ugyanakkor bő félóra játékot követően jött két veszélyes hazai szöglet, és a második után Csongvai Áron megszerezte a vezetést. Ezt követően Artem Favorov bal oldali szabadrúgása után egyenlíthetett volna a ZTE, nem sokkal később viszont Könyves Norbert gyönyörű megindulás és befejezés után már eltüntette csapata hátrányát.

A második játékrész elején Szánthó Regő és Artem Favorov összjátéka jelentett először veszélyt Banai Dávid kapujára, majd Zoran Lesjak mélységi indítása után Könyves Norbert kiugrása hordozta magában a második egerszegi gól lehetőségét. Junior Tallo váratlan, éles szögből leadott lövése adott munkát Demjén Patriknak – érezhetően mindkét együttes győzelemre játszott. Ekkor még nem lehetett sejteni, hogy kinyílik a gólzsák, pedig ez történt. Az Újpest ezúttal nem szöglet, hanem szabadrúgás után jutott ismét előnyhöz, és bár Artem Favorov szép fejessel hamar egyenlített, Junior Tallo újabb bólintása utat talált az egerszegiek kapujába. A hajrában még mindkét oldalon adódott lehetőség, az eredmény nem változott: így az Újpest győzelemmel, a ZTE vereséggel búcsúzott 2020-tól.

A meccs után a lilákat irányító Predrag Rogan az M4 Sportnak elmondta: ez volt az utolsó mérkőzése a csapat vezetőedzőjeként.