Pintér sem segített, a Mezőkövesd simán kikapott Zalaegerszegen

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2020.12.05. 14:32
Zimonyi (fekete mezben) juttatta előnyhöz a zalaiakat (Fotó: Szabó Miklós)<br />
A labdarúgó NB 13. fordulójában a Zalaegerszeg fölényesen, 3–0-ra legyőzte a Pintér Attila által idegenbeli mérkőzésen először irányított Mezőkövesdet. A zalaiak Zimonyi révén jutottak vezetéshez az első játékrész közepén, majd közvetlenül  a szünet előtt szabadrúgást követően Szépe növelte az előnyt. A második játékrészben többet támadott a Kövesd, ám egy kontrából Szánthó berúgta a zalaiak harmadik gólját is.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

Zalaegerszegi TE–Mezőkövesd 3–0 (Zimonyi 19., Szépe 44., Szánthó 80.)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Bogár

ONLINE TUDÓSÍTÁS ITT!

Az idény eddigi legfontosabb meccse. Ezekkel a szavakkal vezette fel a ZTE FC-t irányító Boér Gábor az egyesület honlapján a Mezőkövesd Zsóry elleni hazai bajnokit. Kétségtelen, a legutóbbi öt bajnokijából négyet elveszítő zalai együttesnek úgy kellett a három pont, mint egy falat kenyér. Az viszont hamar kiderült, hogy a győzelmet nem elsöprő támadójátékkal próbálja kicsikarni a három belső védővel felálló hazai együttes, amely meglehetősen óvatos futballal kezdett, és úgy tűnt, a meccset inkább 1–0-ra szeretné megnyerni, mint 3–2-re.

Az előző idény őszén látott Mezőkövesd azonnal magához ragadta volna a kezdeményezést, csakhogy a sárga mezesek mostani formája egyelőre meg sem közelíti az egy esztendővel ezelőttit. A csapat Pintér Attilával keresi a kiutat, az előző fordulóban első győzelmét is megszerezte (2–1 a Diósgyőri VTK ellen), ám a biztonság neki is fontosabb volt, mint a bátor támadójáték – néhány perc után a kövesdiek is átálltak a három belső védős felállásra, ekkor Farkas Dániel lépett egy sorral feljebb –, így többnyire a középpályán gyűrték egymást a felek, és meglehetősen eseménytelenül csordogált a mérkőzés.

Rossz átadásból, elkésett belépőkből, reklamálásból jóval többet láttunk, mint szép megoldásból, ezzel együtt a hazaiak vezetőedzője elégedetten mosolyoghatott az első húsz perc végén: az idényben először állította a kezdőbe Zimonyi Dávidot, aki máris góllal hálálta meg a bizalmat. A támadót nemcsak azért illeti dicséret, mert a nála ránézésre legalább tíz kilóval nehezebb Robert Pillárral és Szeles Tamással is felvette a harcot, hanem azért is, mert két védő között sem az esés és a tizenegyes lehetőségét kereste, hanem végig a labdára összpontosított – meg is lett a jutalma.

A gól után a ZTE FC talán nem akart, a Mezőkövesd pedig nem tudott felpörögni. A vendégjátékosok vélhetően már a szünetet várták a könnyen felejthető első játékrész végén, ám túl korán kezdték meg a pihenőt: Tajti Mátyás szabadrúgása után csúnyán kihagyott a védelem, így Szépe János közeli lövésével a hazaiak megduplázták előnyüket.

Nem véletlen, hogy Pintér Attila hármat cserélt a szünetben, s ha már Antonio Vutov pályára lépett, a tizenhatos jobb csücskétől elvégzett szabadrúgással próbálta meglepni Demjén Patrikot, ám az utánpótlás-válogatott kapus leért a bal alsó sarokra. Nagy Dániel már jóval tisztább helyzetben lőhetett kapura néhány perccel később, csakhogy a támadó éppen Demjén kezébe küldte a labdát. Ekkor már nem véletlenül fogta a fejét Pintér, csapata érezhetően próbálta fokozni a tempót, próbált közelebb kerülni ellenfeléhez, ám a gólszerzés nem jött össze.

A kék-fehérek eközben megelégedtek az eredmény őrzésével, átadták a területet a vetélytársnak, s többnyire az elöl lévő Könyves Norbert, Zimonyi Dávid páros megindulásaiban bíztak. Csakhogy a támadók sokáig egyetlen olyan labdát sem kaptak, amellyel kapura törhettek volna. Az idő viszont a ZTE FC-nek dolgozott, a kövesdiek hiába birtokolták többet a labdát, nem tudtak helyzetbe kerülni a szervezetten védekező ellenféllel szemben. Tíz perccel a lefújás előtt egy gyors kontra mindent eldöntött: Szánthó Regő gólja után semmi esélye sem maradt a Mezőkövesdnek, az előző idény meglepetéscsapatának még nagyon sokat kell dolgoznia, hogy elkerüljön a veszélyt jelentő zónából.

Ezzel szemben a helyzeteit hatékonyan kihasználó Zalaegerszeg fellélegezhetett. Más kérdés, hogy jövő szombaton a Ferencváros elleni idegenbeli bajnoki következik. 3–0