Bombagólokkal nyert a ZTE, még mindig gödörben a PAFC

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.10.31. 14:36
Két rossz formában lévő csapat küzdött meg egymással Felcsúton, és bár a hazaiaknak sokkal több lehetőségük adódott, mégis a ZTE nyert (1–2) a labdarúgó NB I 9. fordulójában, így megelőzte ellenfelét a tabellán. A PAFC továbbra is gödörben van, egymás után a negyedik bajnokiját vesztette el.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Puskás Akadémia–ZTE 1
–2 (Mance 13., ill. Lesjak 20., Szánthó 53.)

Felcsút,
Pancho Aréna,789néző.Vezette:Zierkelbach

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ha egy hónappal korábban rendezték volna a mérkőzést, minden bizonnyal azt mondjuk, a forduló rangadóját játsszák a Pancho Arénában, hiszen a Puskás Akadémia akkor még listavezető volt, a ZTE pedig a 3. helyen állt. Csakhogy... Azóta mindkét csapat nyeretlen, mi több, mindhárom bajnokiját elveszítette, így a hazai együttes hetedikként, a vendégtizenegy pedig a tizedik helyről várta az összecsapást.

A hétközi Magyar Kupa-mérkőzését a Puskás Akadémia és a ZTE is sikerrel vette (előbbi a Szentlőrincet verte meg hosszabbításban 4–0-ra, utóbbi a Lipót Pékséget győzte le 3–1-re), de a hazaiak mesterének, Hornyák Zsoltnak a lehetőségeit jól mutatta, hogy sérülés, eltiltás és megbetegedés miatt csak öt futballistát nevezhetett a cserék közé. A vendégeknél a megbetegedő Boér Gábor helyett segítője, Makra Zsolt meccselt, és a fiatal szakember a három belső védős felállásra voksolt, ráadásul számíthatott a sérüléséből felépülő Könyves Norbert játékára is. A Puskás Akadémia futballja arra (is) épült, hogy a széleken a két gyors labdarúgója, Luciano Slagveer és Kiss Tamás versenyfutásra kényszerítse a zalaiak védelmét, és mert az egyik ilyen eset után a holland légiós úgy adhatott be, hogy senki sem támadta meg, Antonio Mance remek lövéssel gólra váltotta a lehetőségét. 1–0

Hamar jött a válasz, Zoran Lesjak lövése ugyancsak szépségdíjasra sikerült (1–1), és bizony a ZTE ekkor megérezte a „vérszagot”, és játékban riválisa fölé kerekedett. Mindezek ellenére Mance közel volt ahhoz, hogy duplázzon, a kapufa azonban kisegítette a vendégeket, majd a horvát támadó fejesénél Szalai Dániel a gólvonal elől mentett – ez is nagy lehetőség volt.

A második játékrészt is a Puskás Akadémia kezdte jobban, Josip Knezevic spiccel leadott lövése centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkot, és jött a büntetés: Szánthó Regő a tizenhatos jobb oldali sarkáról egészen kivételes rúgótechnikával tekert a hazai kapu jobb felső sarkába (1–2). A folytatásban sem unatkoztak a nézők, az is benne volt a mérkőzésben, hogy a hazai együttes egyenlít (ehhez Knezevic járt a legközelebb), de az is, hogy a ZTE egy kontrából megszerzi a harmadik találatot, és lezárja az összecsapást. Nos, ez a bizonyos harmadik gól nem jött össze, a Puskás Akadémia a hajrában mindent egy lapra feltéve támadott, az eredmény azonban nem változott. A felcsútiak sorozatban negyedszer is pont nélkül maradtak, a ZTE ugyanakkor három sikertelenül megvívott találkozó után, újra három pontot szerzett.