Szabics Imre döntetlennel debütált a Mol Fehérvár kispadján

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2021.04.04. 14:20
A labdarúgó NB I 27. fordulójának vasárnapi játéknapján a Kisvárda hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Fiola Attila kiállítása miatt 55 percet emberhátrányban töltő Mol Fehérvár FC-vel, amelynek kispadján ezen a mérkőzésen debütált Szabics Imre.
Fiola Attilát (5) a 35. percben állította ki Pintér Csaba játékvezető (Fotó: Tumbász Hédi) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Kisvárda–Mol Fehérvár FC0–0
Kisvárda,Várkerti Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Pintér Cs.
Kiállítva:Fiola (35.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Szabics Imre bemutatkozása miatt került igazán reflektorfénybe a forduló húsvétvasárnapi nyitó mérkőzése, hiszen a korábbi 36-szoros válogatott támadó – azok után, hogy szerdán még az osztrák válogatott kispadján ült másodedzőként a dánok által 4–0-ra megnyert világbajnoki selejtezőn – először vezette harcba a fehérváriakat az április elsejétől érvényes kinevezése óta.

Ugyan nem volt durva az első félidő, mégis repkedtek a színes lapok. Ennek Fiola Attila lett az „áldozata”, miután a válogatott játékos megkapta második figyelmeztetését, így a 35. perctől emberhátrányba került a Fehérvár. Addigra a Kisvárda Jaroslav Navrátilt veszítette, igaz őt „csak” sérülés miatt. Az emberfölény után felbátorodott a hazai csapat, Sassá révén volt is egy ígéretes, igaz, középre tartó fejese.

A második félidő elején további játékosok kerültek veszélybe a korán kapott sárga lapjuk miatt, a kisvárdai négytagú védelemből hárman is. Felbillent a pálya, az emberelőnyben játszó hazaiakat a szél is segítette, de ez a fölény jobbára meddő volt. Sassá lábában és a fejében is ott volt a gól, de ott is maradt, Kovácsréti Márk szöglete után pedig gólt reklamáltak a hazaiak, miután Kovács Dániel a gólvonal környékéről húzta ki a labdát.

A végén is inkább a Kisvárda állt közelebb a győzelemhez, de maradt a döntetlen, így Szabics Imre „pontosan”, de nem győztesen mutatkozott be a magyar élvonalban –vezetőedzőként. 0–0