A Honvéd Pisonttal sem tudott nyerni, igaz, Kisvárdán nem is kapott ki

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.12.12. 14:31
A koronavírus-járvány által megtépázott Kisvárda hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Pisont István irányításával kiálló Budapest Honvéd ellen a labdarúgó NB I 14. fordulójában. A Honvéd már nyolc meccse nyeretlen, a Kisvárda zsinórban harmadszor játszott 0–0–t.
Küzdelmes meccset játszott a Kisvárda és a Honvéd
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Tumbász Hédi)
Küzdelmes meccset játszott a Kisvárda és a Honvéd A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Kisvárda–Budapest Honvéd 00
Kisvárda,Várkerti Stadion, zárt kapus mögött. Vezette: Solymosi

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A mérkőzés előtti nyilatkozatok alapján azt várhattuk, hogy a Kisvárda támad, az edzőváltáson áteső Honvéd pedig védekezik. Apropó edzőváltás... Bódog Tamás menesztése nemcsak annak az esélyét vette el a tavasszal még Kisvárdán dolgozó szakembertől, hogy egy meccs erejéig visszatérjen a szabolcsi kisvárosba, hanem arra is rámutatott: a kispesti volt az első csapat az idényben, amelyik nem a Ferencvárostól elszenvedett vereség után váltott. Korábban a Paks (0–5), a Mezőkövesd (0–3) és a Diósgyőr (1–3) vezetősége is a Fradi elleni meccs után cserélt edzőt, így mindig az MTK-nak kell(ett) elsőként megmérkőznie az új edzőt foglalkoztató riválissal. Azért a Honvéd edzőcseréjéhez is volt némi köze az MTK-nak, hiszen a vele játszott 2–2 után léptek a kispesti vezetők, így a kisvárdaiak is megtudhatták, mekkora bizonytalanságot szülhet, ha nem tudnak felkészülni az új szakvezető által képviselt stílusból.

Hamar kiderült, egyik edzőnek sem kellett csalódnia a másik csapatban: valóban a Kisvárda lépett fel kezdeményezőleg, így a Honvéd volt az óvatosabb. A hazaiak összeállítása egy helyen változott az előző hetihez képest, a két legutóbbi meccsen gólt sem kapott Dombó Dávidnak pozitív lett a koronavírustesztje, így pihenőre kényszerült – a helyére Mihai Minca került. Egy pillanatra úgy tűnt, a vendégek is elveszíthetik kapusukat az első félidő közepén, mert bár Tomás Tujvel biztosan fogta Bohdan Melnik lövését, a labda „elvitte” az egyik ujját, így ápolásra szorult, de folytatni tudta a játékot. Pisont István visszaállította csapatát az ötvédős, kétcsatáros szerkezetre, utóbbiak hozták össze az első félidő legnagyobb helyzetét, amikor Balogh Norbert keresztlabdája után Eppel Márton mellre vettea labdát, majd lövésével csak néhány centivel vétette el a bal alsó sarkot.

Mintha csak mindkét öltözőben az hangzott volna el, hogy ezt a meccset bizony meg lehet nyerni, hiszen nagyobb tempóra váltottak a csapatok. A második félidő első lövése Jaroslav Navrátilé volt, majd a másik oldalon Balogh Norbert „verekedte magát” helyzetig – lövése után Mihai Minca lábbal védett. Továbbra is inkább kisvárdai lábakon járt a labda, de időnként a Honvédnak is sikerült ráerőltetnie az akaratát ellenfelére. Ezt csaknem megbüntette a házigazda, mert amint előrement a Honvéd, kontráztak a várdaiak, de Claudiu Bumba hiába adott remek labdát Driton Camajnak, a támadó túlbonyolította a helyzetet. A montenegrói játékos később Horváth Zoltán átadásával is helyzetbe került, de akkor Tomás Tujvel védte a lövését.

Mint utóbb kiderült, ezek voltak a meccslabdák, mert a hajrában már nagyon vigyázott az egy pontra a Honvéd, és a Kisvárda annak ellenére sem tudta feltörni a védelmét, hogy támadóposztokon frissített, és mindkét centernek, Horváth Zoltánnak és Jelena Richárdnak is volt egy-egy lehetősége. Története első 76 NB I-es mérkőzésén mindössze egy gól nélküli döntetlent játszott a Kisvárda, de azóta rákapott a nulla nullákra, hiszen az elmúlt három meccse ilyen eredményt hozott. Más kérdés, hogy a szabolcsiak immár hét mérkőzés óta veretlenek, míg a másik oldalon a stabilabb teljesítménynek és az idegenben szerzett pontnak örülhettek. 0–0