Nem tudott újabb csodát tenni a DVTK, győzött a Paks

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.01.24. 15:36
Nem tudott újabb csodát tenni a DVTK, győzött a Paks (Fotó: Árvai Károly)
Az első félidőben előbb lesgyanús gólt szerzett a Paks, majd DVTK-öngóllal növelte előnyét az NB I 17. fordulójában, a folytatásban a vendégek ugyan egy tizenegyessel szépíteni tudtak, de a meccset elveszítették (2–1).

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Paks–Diósgyőri VTK 2–1 (2–0)
Paks,Paksi FC Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Karakó
Gólszerző:Papp K. (32.), Grozav (44. – öngól), ill. Ivanovszki (70. – 11-esből)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Mindenkinek megvan a saját története...

Már a kezdés pillanatában az tűnt érdekesnek, hogy Papp Kristóf ott van a pályán, Asmir Suljic pedig nem. A Paksi FC középpályása sokat szenvedett a súlyos sérülését követően, olyannyira, hogy 2020-ban nem is tudott NB I-es mérkőzésen pályára lépni. Az esztendő végén három harmadosztályú találkozón tudott csak játszani, de úgy tűnt, immár végleg túljutott a nehezebb időszakon, és Bognár György bizalmat szavazott neki. Ráadásul, és ez az első pillanatokban máris kiderült, kulcsszerepe lehet a hazaiak futballjában: a pálya közepén Bognár István és Haraszti Zsolt szervezte a zöld-fehérek akcióit, e két játékos mögé pedig kellett valaki, aki a védelem előtt egyensúlyt tart, stabilizálja a csapatjátékot.

Asmir Suljic évekkel ezelőtt az Újpest, majd a Videoton szurkolóinak volt a kedvence, és a hét közben szerdán tért vissza az NB I-be, immár a Diósgyőr játékosaként. Nem is akárhogyan, mert a Groupama Arénában csereként beállva győztes gólt szerzett a Ferencváros ellen, ám gyorsan le is cserélték, mert a borsodiak télen kinevezett edzője, Zoran Zekic úgy volt vele, az utolsó pillanatokban védekezni tudó emberekre van szükség... A néhány perces, de annál fontosabb, mi több győzelmet érő szereplés azonban nem volt elég ahhoz, hogy a légiós bekerüljön a csapatba, pedig az edző változtatott: az Üllői úton látott együttesből kimaradt Augusto Max és Mirko Ivanovszki, helyettük Florent Hasani és Rui Pedro került be a kezdőbe – Asmir Suljic ezúttal is a kispadon foglalt helyet.

Bognár István kapáslövése jelezte, hogy a házigazda támadólag lép fel, egy perc sem telt el a mérkőzésből, amikor az irányító vezetést is szerezhetett volna, Antal Botond bravúrral védett. Ezt követően is inkább a paksiak akarata érvényesült, a vendégek térfelén zajlott inkább a játék, amikor a félidő derekán egy kavarodást követően ki más, Papp Kristóf lőtt közelről a kapuba (tegyük hozzá: lesről). Egy biztos: a játék nélkül eltöltött hosszú hónapok során a futballista rengeteget álmodott hasonló pillanatokról. Hátrányba került a Diósgyőr, megpróbált gyorsítani a tempón, egyre többször zajlott a játék a paksi térfélen. Mint mindig, ezúttal is Márkvárt Dávid volt a borsodiak futballjának meghatározó egyénisége, a védelem előtt helyezkedve ő gyűjtötte össze a labdát, és kezdte el a támadások építését.

Bertus Lajos veszélyesen csavarta a labdát a kapu elé szögletből, Gheorghe Grozav pedig olyan szerencsétlenül ért bele a labdába, hogy az a saját kapujába pattant – öngól, 2–0! Nem volt meglepő, hogy kis túlzással sort cserélt a DVTK horvát edzője, három játékosa is az öltözőben maradt, és a cserék között már ott volt Suljic, az Üllői úti hős is.

A második félidő első huszonöt percében azonban nem lehetett látni, hogy döntő változás állt volna be a vendégek játékában vagy a mérkőzés képében. Jellemzően a pálya középső zónájában zajlott a küzdelem, és úgy tűnt, a zöld-fehérek megfontoltan őrzik az előnyüket, amikor büntetőhöz jutottak a vendégek, és sikerült is szépíteniük (az addigra már pályára vezényeltMirko Ivanovszki révén). Mintegy varázsütésre felpörgött a mérkőzés, Zoran Zekic pályára küldte Molnár Gábort is, és világos volt, hogy a vendégegyüttes mindent egy lapra feltéve rohamozni kezd az egyenlítés érdekében. Persze, Bognár György sem nézte tétlenül az eseményeket, a házigazda szakvezetője is cserékkel frissített csapatán. A DVTK mindent megpróbált, a Paks próbált zártan védekezni, az utolsó pillanatokban a pálya bármelyik részén labdát szerzett a vendégcsapat, a labdát azonnal a paksi kapu előterébe próbálta eljuttatni, de igazán nagy gólhelyzet már nem alakult ki.

Így a Paks nyerte meg az összecsapást, fontos lépést téve a kiesés elkerülése felé. Természetesen a kiesés elkerülése a célja a borsodiaknak is, akik nem tudták megismételni a hétközi bravúrjukat. 2–1

12. Diósgyőri VTK17411220–33–1313

Az 5. fordulóból – a Fehérvár és az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztott Kisvárda–Mol Fehérvár és Budafoki MTE–Ferencváros meccset 2021. január 27-én játsszák le.