A fehérvári kölcsönjátékos, Zsóri öngóljával nyert a Mol Fehérvár

BABJÁK BENCE (összefoglaló), PÓR KÁROLY (percről percre)BABJÁK BENCE (összefoglaló), PÓR KÁROLY (percről percre)
2021.03.07. 20:00
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Mol Fehérvár FC szerezte meg a vezetést Budafokon, de a hazaiak úgy is egyenlíteni tudtak az első félidőben, hogy kihagytak egy tizenegyest. A meccs hajrájában a Fehérvárról kölcsönkapott Zsóri Dániel öngóljával ismét a vendégek kerültek előnybe, és meg is nyerték a mérkőzést.
Skribek Alen (jobbra) egyenlített, de végül mégis pont nélkül maradt a Budafok  (Fotó: Dömötör Csaba) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Skribek Alen (jobbra) egyenlített, de végül mégis pont nélkül maradt a Budafok (Fotó: Dömötör Csaba) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Budafok–Mol Fehérvár 1–2 (Skribek 40., ill. Zivzivadze 17., Zsóri 84. – öngól)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Nyolc pont.

Amikor Zierkelbach Péter játékvezető jelet adott a kezdésre Budafokon, éppen ennyi választotta el a Mol Fehérvárt a második helyen álló Puskás Akadémiától. Így aztán az idény előtt még a Ferencváros megszorításában reménykedő fehérváriaknak az ezüstérem szempontjából vált égetően fontossá a vasárnap esti győzelem. Az első percekben próbálták is magukhoz ragadni a kezdeményezést, Nikolics Nemanja többször fellépett Budu Zivzivadze mellé, és a kétcsatáros játék már az első negyedóra végén kifizetődött. Nikolics remek lekészítése után a grúz csatár hajszálpontos lövéssel juttatta előnyhöz csapatát, más kérdés, hogy ettől még vélhetően senki sem nyugodott meg Fehérváron. Az együttesnek ugyanis tavasszal nem az előny megszerzésével, sokkal inkább annak megtartásával akadtak gondjai.

Úgy tűnt, ezúttal sem örülhetnek sokáig a Fejér megyeiek. A Budafok ugyanis nem roppant meg a góltól, a megszerzett labdákkal bátran indult meg a kapu felé, és amikor Loic Nego a tizenhatoson beül buktatta az ezúttal egy sorral előrébb futballozó Csonka Andrást, óriási esély kínálkozott az egyenlítésre. Csakhogy a csapatkapitányi karszalagot viselő Kovács Dávid ezúttal nem koncentrált eléggé, Emil Rockov megérezte az irányt, és hárította a tizenegyest.

A szerb kapus védése akár további lendületet is adhatott volna a fehérváriaknak, ehelyett az újonc maradt lendületben, és az első játékrész végéhez közeledve egy gyors bedobással megoldhatatlan feladat elé állította a vendégek védelmét. Az egyenlítés után próbált rákapcsolni a piros-kék együttes, az első negyvenöt perc utolsó lehetőségei a hazai kapu előtt adódtak, ám Ivan Petrjak kétszer is eltévesztette a bal sarkot. A második kísérleténél csak néhány centiméter hiányzott az újabb fehérvári gólhoz, a labda a kapufát is súrolta, ám döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulás után a szünetben pályára lépő Bolla Bendegúz beadása után Nikolics fejelt a léc fölé, majd a Fiola Attila labdavesztése után gyors kontra végén a tizenegyest hibázó budafoki támadó lövése suhant el a bal sarok mellett. A sokáig kiegyenlített mérkőzésen egyik csapat sem tudta igazán ráerőltetni akaratát a másikra, olykor az élvonal újonca, máskor a Fehérvár birtokolta hosszabb ideig a labdát, ám a második gól egyik oldalon sem jött össze: az egyenlítő gól szerzője ígéretes helyzetben rúgott luftot, míg Bese Barnabás kapuja előtt Nikolics volt túlságosan önzetlen. A rutinos támadó később még nagyobb ziccerbe került, ám a budafokiak kapusa remek ütemben mozdult ki, és védett.

Az utolsó negyedórában aztán egyre inkább beszorította ellenfelét a Fehérvár, a nyomás pedig egy szabadrúgás utáni öngóllal érett góllá (a Fehérvárról kölcsönkapott Zsóri Dániel talált a saját kapujába). Hiába küzdött szívósan az újonc, az újabb egyenlítésre már nem futotta erejéből, így a vendégek mind a három pontot elvitték a Promontor utcából.

Káprály Mihály
Budafoki MTE–Mol Fehérvár FC 1–2Budapest, Budafoki MTE SporttelepZierkelbach Péter