Simon bombagólt lőtt, hátrányból győzte le az Újpest az MTK-t

2021.02.06. 19:16
Háromszor ünnepelhettek a lila-fehérek, és visszavágtak az MTK-nak az őszi 0–4-ért (Fotó: Balogh László)
Az Újpest hátrányból felállva 3–1-re legyőzte idegenben az MTK-t a labdarúgó NB I 20. fordulójában, ezzel elkerült a kieső pozícióból. A mérkőzés gyors hazai góllal kezdődött, ám még az első félidő közepén négy perc alatt fordított a lila-fehér együttes, sőt még a szünet előtt tovább növelte előnyét a gyengén védekező ellenfelével szemben.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ
MTK–Újpest 1–3(Varga R. 4., ill. Simon K. 28., Mitrovics 32., Stieber Z. 42.)
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Solymosi

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

Mintegy ötven kilométerre, harmincöt-negyven percnyi autóútra van egymástól Bottrop-Kirchellen és Coesfeld Németország nyugati részén. Előbbi település Michael Boris, utóbbi Michael Oenning szülővárosa, és aligha gondolta bármelyikük is, hogy egy szép napon Budapesten, a Hungária körúton mérkőznek meg egymással az MTK Budapest és az Újpest FC vezetőedzőjeként. Volt már német edzői párharc az NB I-ben, emlékezhetünk néhány évvel ezelőttről Thomas Doll (FTC) és Michael Oenning (Vasas) csatáira, volt köztük Magyar Kupa-döntő is, de ez a második német–német párosítás a magyar élvonalban, és természetesen az első két német „Mihály” között.

A nagyobb nyomás nyilván a vendégek mesterén volt, Michael Oenning eddig három mérkőzést töltött a lila-fehérek kispadján, mindhármat elveszítette 2–12-es összesített gólkülönbséggel, csapata pedig lecsúszott a kiesőzónába. Ezt a nyomást fokozta, hogy Varga Roland már a negyedik percben bevágta a labdát Banai Dávid kapujába a léc segítségével.

Bátran, háromcsatáros felállásban kezdett az MTK, de azt azért túlzás lenne állítani, hogy ez vezetett a gólhoz, nagy adag szerencse is kellett hozzá. A vezetés megszerzése után nagyon sok hibával játszott a hazai együttes, át is adta a területet az Újpestnek, amely mezőnyfölényt alakított ki, és lelkesen támadott is, de helyzetig a 22. percig nem jutott el. Óriási luxusnak tetszett ekkor, a félidő derekán, hogy Vincent Onovo középre adása után Simon Krisztián Milan Mijatovics kapusba lőtte a labdát ziccerben hét méterről. Négy perccel később viszont Simon remekül játszotta meg Stieber Zoltánt, aki szintén nem tudta gólra váltani a nagy helyzetet. A 27. percben azonban a lila-fehérek csapatkapitánya jóvá tette korábbi hibáját, és 25 méterről gyönyörű gólt lőtt jobb külsővel a bal felsőbe!

Nyilvánvaló volt, több kell az MTK-tól. Csakhogy a hazaiak megzavarodtak, és a vérszemet kapó újpestiek néhány perccel később megint lecsaptak: Nikola Mitrovics góljával máris náluk volt az előny! Pillanatok alatt remek meccs kerekedett. És Simon Krisztián a 39. percben majdnem lemásolta saját gólját, megint 25 méterről vette célba a bal felsőt, ám ezúttal az MTK kapusa ujjheggyel kapufára tudta tolni a labdát. Ezután sem vett vissza az Újpest, a szünet előtt Stieber Zoltán révén a harmadik gólját is megszerezte az összeomlás jeleit mutató MTK ellen.

A szünet után jobban csipkedte magát az MTK, tulajdonképpen az Újpest térfelén zajlott a játék a második félidő első negyedórájában, ám így sem tudott helyzetet kialakítani a hazai együttes. Sőt, majdnem jött a negyedik vendéggól is, amikor Simon kecsegtető helyzetbe került, de hat méterről ballal nem tudta a kaput eltalálni – a jelek szerint neki ezen a meccsen csak huszonöt méteren túlról ment...

Hármas cserével próbálkozott ekkor frissíteni a csapatát Michael Boris, egyben szerkezetet váltott, háromvédős rendszerre állt át, hogy fölényt tudjon kialakítani a középpályán. Ez sem hozta meg azonban az áttörést, sőt, ha labdát szereztek az újpestiek, már lőtték is előre, mert kevesen voltak hátul a hazaiak. A kék-fehérek ötlettelenül támadtak, és néha talán próbálkozhattak volna átlövéssel is, mert a passzok rendre elakadtak a védőkben a tizenhatos környékén.

Ezen a meccsen az Újpest sokkal motiváltabban és elszántabban futballozott, és hat év után tudta legyőzni az MTK-t, így reményt adott szurkolóinak, hogy talán több van benne, mint amit eddig mutatott. 1–3