Az MTK Kisvárdán törte meg pocsék idegenbeli szériáját

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2021.02.02. 17:17
Schön és Varga volt az MTK két nyerőembere (Fotó: Török Attila)
Az MTK Budapest 2–0-ra nyert a Kisvárda otthonában a labdarúgó NB I 19. fordulójában, ezzel megszakította négymeccses idegenbeli nyeretlenségi sorozatát, nem mellékesen pedig először győzött a várdaiak ellen az élvonalban. A Kisvárda nyolc mérkőzés után kapott ki ismét hazai pályán.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Kisvárda–MTK 0–2 (Schön 39., Varga R. 52.)
Kisvárda,
Várkerti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Káprály

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A jelek szerint mindegy, hogy balhátvéd vagy éppen balszélső, Schön Szabolcs góljaira számíthat az MTK Budapest. A húszesztendős játékos a bajnokságbeli ötödik találatát érte el, most éppen támadóként köszönt be, de két fordulóval ezelőtt, a Budafok ellen bal oldali védőként is megtalálta a kapuhoz vezető utat. Az is újfent kiderült, hogy Varga Roland elfutásaira is alapozhatnak a fővárosi kék-fehérek, hiszen az ő gyorsasága is kellett ahhoz, hogy a 19. forduló nyitó mérkőzésén az első félidő hajrájában előnyhöz jusson az MTK (0–1).

Pedig addig inkább a Kisvárda játszotta a kezdeményezőbb futballt, de megfordíthatjuk mindezt: a vendégek várták a lehetőséget, hogy lecsapjanak egy szabad labdára, és két gyors szélsőjük jóvoltából úgy menjenek át ellentámadásba. Nem lehet azt mondani, hogy a házigazda játékosai addig ne járatták volna olykor tetszetősen a labdát, de veszélyeztetni csak távolról tudtak: Claudiu Bumba és a születésnapos Hej Viktor lövése is elkerülte a kaput, amelyet Milan Mijatovics sérülése miatt újfent Somodi Bence védett.

A tizenegyest pedig újfent Dombó Dávid hárította. A kisvárdai kapus a Ferencváros elleni szombati mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is megfogta a csapata ellen megítélt büntetőt, amelyet a kisvárdaiaktól a sértett Bojan Miovszki végzett el a második félidő elején. A logika szerint ez a szituáció fel kellett volna, hogy hozza a hazaiakat, de íme, a példa, hogy a futballban nem mindig kell keresni a törvényszerűségeket. Az MTK maradt támadásban, és akcióból növelte az előnyét: miként az első gólnál, most is szélső játékos, Varga Roland húzódott középre, és ezúttal ő fejezte be eredményesen az akciót a balról érkező beadás után (0–2). A gyors szépítés adta volna meg az esélyt a Kisvárdának, hogy nyílttá tegye a hajrát, de mivel Lazar Csirkovics közeli fejesét védte Somodi, a hazai védője druszája, Lazar Zlicsics lövését pedig az utolsó pillanatban blokkolták, arra egyre kevesebb esély mutatkozott.

Nyert az MTK, ezzel megelőzte a forduló előtt még dobogós ellenfelét, így a Hungária körúti legénységet aligha éri olyan probléma, mint két éve, amikor hasonló pozícióból hullott alá. Kisvárdán pedig továbbra is hiánycikk a befejező csatár, hogy nyugodt legyen a befejezés, ahhoz sürgősen meg kellene találni valakinek a góllövő cipőjét.