Öt gólt lőtt a ZTE, fél lábbal az NB II-ben a Budafok

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.04.20. 17:20
Így örült a ZTE a sikernek (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 30. fordulójának nyitó mérkőzésén a Zalaegerszeg 5–0-ra megverte odahaza a Budafokot az alsóházi helyosztón.
LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ

Zalaegerszegi TE–Budafoki MTE5–0(Koszta M. 35., 37. - az elsőt 11-esből, Szánthó 57., Favorov 66., Futács 89.)

Zalaegerszeg,ZTE Aréna,zárt kapuk mögött. Vezette:Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Helyezésétől függetlenül a Budafoki MTE eddig is bizonyította, hogy szerényen is lehet eredményeket elérni az élvonalban, s bár egyelőre bizonytalan, a következő idényben is az NB I-ben szerepelhet-e, mindenesetre játékosai mellett a szakmai stáb tagjai is kiveszik részüket a megoldandó feladatokból. Olyannyira, hogy a ZTE FC elleni mérkőzés előtt – az NB I-ben teljesen szokatlan módon – a vezetőedző (!) melegítette be négy hátvédjét. Csizmadia Csaba rendületlenül ívelgette harminc-negyven méterre álló játékosai fejére a labdát, s szinte kivétel nélkül pontosan célzott. Néhány perccel később pedig beballagott az öltözőbe, melegítőjét öltönyre cserélte, s kezdésre elfoglalta helyét a vendégek kispadja előtt.

Ahonnan aztán láthatta, hogy csapata cseppet sem engedte át a területet a házigazdának, sőt olykor ellentámadásokat is vezetett, igaz, szemernyi veszély sem volt ezekben az akciókban. Talán nem véletlen, hogy a fővárosi együttes a bajnoki hajrában a 11., kiesést jelentő helyen áll. Mindeközben a tabellán közvetlenül előtte helyet foglaló ZTE FC magasra feltolt védekezéssel már a felezővonal környékén próbált labdát szerezni, hellyel-közzel sikerrel is, de helyzetet a kék-fehérek sem alakítottak ki, még szabad- és szögletrúgásokat követően sem, mert a beívelt labdák gyakran térdmagasságban érkeztek a kapu elé. Ha mégis sikerült megemelni a labdát, akkor – talán éppen a „mesteri” bemelegítésnek köszönhetően – a budafoki védők kifejelték.

Aztán a 35. percben Marko Nikolics úgy gondolta, fejelésnél a könyökét is használja Szánthó Regővel szemben, csak éppen a tizenhatoson belül. A szerb hátvéd foghatta is a fejét, mert a megítélt büntetőből Koszta Márk vezetést szerzett, sőt két perccel később a 24 esztendős támadó távolról is betalált, s csapata pillanatok alatt megnyugtató előnybe került.

A tavaszi napsütést a szünetben özönvízszerű esőzés és szélvihar váltotta fel, illetve Filkor Attilát, Lőrinczy Attilát és Zeke Máriót három budafoki csapattársa. A változtatás egyértelműnek tetszett, bár a Budafok kétgólos hátrányból még nem egyenlített az idényben. Mielőtt azonban a vendégek kibontakozhattak volna, Szánthó Regő az 56. percben eldöntötte a mérkőzést, szépen emelte át a labdát a kapujából kint álló Bese Balázs felett. A vihar gyorsan elvonult, a ZTE FC játékosairól pedig végérvényesen lekerült a teher, míg a budafokiak láthatóan elveszítették motiváltságukat. Lényegében amelyik lövés kapura ment a mérkőzésen, abból a hazaiak gólt szereztek, míg a másik oldalon Demjén Patrik kapujára a 73. percben (!) érkezett az első lövés.

Az ukrán Artem Favorov is szép gólt szerzett, a végeredményt pedig Futács Márkó állította be, győzelmével pedig a ZTE FC tett egy lépést a bennmaradás felé. Három fordulóval az idény vége előtt ugyanis hat ponttal és kettővel több győzelemmel meglépett üldözőjétől, ráadásul gólkülönbsége már huszonöttel jobb a Budafokénál. A siker valódi értékét azonban csak a szerdai Diósgyőr–Puskás Akadémia bajnoki után lehet lemérni, mivel a hazai együttes szintén a zalaiak közvetlen riválisa, s esetleges győzelmével négy pontra csökkentené a hátrányát. 5–0