Hengerelt az Újpest: három góllal elintézte a Kisvárdát

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2021.03.13. 14:30
Egy félidő elég volt az Újpestnek a labdarúgó NB I 26. fordulójában, hogy mattot adjon a gyengén játszó Kisvárdának, 3–0-ra nyert. A három találatból kettőt Giorgi Beridze szerzett.
Újpesti öröm, kisvárdai bánat (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Újpesti öröm, kisvárdai bánat (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Újpest FC–Kisvárda 3–0 (3–0)
Budapest,Szusza Ferenc Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Erdős
Gólszerző:Beridze (11., 35.), Croizet (14.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Banai Dávid, Stieber Zoltán, Dombó Dávid és Ötvös Bence – aztán hosszú szünet... Nem volt túlságosan nehéz összeszámolni a pályán lévő honi legényeket, tiszta szerencse, hogy hat játékvezető is ott volt a gyepen (vagy éppenséggel a füves területek mellette), alaposan megemelve a magyarok átlaglétszámát. Az újpesti és a kisvárdai szakmai stáb is két-két hazai játékost állított a kezdőcsapatba, és miután a Szusza Ferenc Stadionban nézők híján síri csend volt, érdekes nemzetközi nyelvbemutatót hallhattunk. Természetesen a közös az angol volt, ám olykor becsúszott egy-egy szerb, görög, grúz, ukrán, bolgár, albán, román, portugál vagy éppen francia csatakiáltás. Hangosabbak az újpestiek voltak, hiszen negyedóra sem telt el a mérkőzésből, máris két góllal vezettek. Yohan Croizet elemében volt, a francia játékos előbb kihagyhatatlan helyzetbe hozta Giorgi Beridzét, majd megszerezte első NB I-es gólját. A találat ráadásul mesteri volt, az más kérdés, hogy egy „köszönöm" járt a kisvárdai védőknek is, hiszen hagyták, hogy hosszú másodpercekig dédelgesse a labdát, senki sem támadta meg. A bizonytalanság már csak azért is meglepő volt, mert a várdaiak hátsó alakzata eddig viszonylag biztos lábakon állt, az más kérdés, hogy maga Supka Attila jegyezte meg a közelmúltban: amióta négy-öt új futballista is érkezett hátulra, megbomlott az egység.

S valóban…

Egyértelműen a lila-fehérek irányították a játékot, Michael Oenning vezetőedző az oldalvonal mellett nem győzött tapsolni, nem számoltuk, de a leggyakrabban használt kifejezése biztosan a „bravó” volt. A gördülékeny futball és a vele járó két gól meghozta a hazaiak önbizalmát, olykor olyan cselekre is vállalkoztak, amelyet korábban – a kieséstől fenyegetett hetekben – nem láttunk tőlük. Az újpestiek az első negyvenöt percben ötször találták el a kaput, és miután háromgólos előnnyel mehettek szünetre, a mutató meglehetősen jónak volt mondható. A harmadik találatnál Stieber Zoltán, Yohan Croizet és Giorgi Beridze volt a labda útja, pontosan úgy, ahogy az elsőnél. Supka Attila finoman fogalmazva sem tűnt nyugodtnak, amit az is jelzett, hogy még a szünet előtti percekben kettőt cserélt.

A második félidőre a duplázó Beridze is bent maradt az öltözőben, és ha nem is ezért, ám a hazaiak támadójátéka ekkor már kevésbé volt hatékony. Hosszú indításokkal (is) próbálkoztak az újpestiek, a beálló Simon Krisztián is gondot okozott a vendégvédőknek, és ha a hazaiak jobban összpontosítanak, nagyobb különbségű is lehetett volna a győzelmük. Ha Supka Attila mindenképpen kapaszkodót keres, a mérkőzés kiértékelésekor legalább azért megdicsérheti a futballistáit, mert a pocsék első negyvenöt perc után nem zuhantak össze, és a fordulás után megúszták kapott gól nélkül. A két együttesnek hamarosan – április 14-én – újabb randevúja lesz, a Magyar Kupa elődöntőjében mérik össze erejüket. A bajnokságban szombaton fordult a kocka: míg a Kisvárdát néhány hete a dobogóra is esélyes együttesek közé sorolták, az újpestiek pedig a kiesés elől menekültek, addig utóbbiak mostani győzelmükkel pontszámban beérték, több győzelmüknek köszönhetően meg is előzték riválisukat.3–0

NB I, 2020–2021, 26. FORDULÓ
HELYSZÍN JÁTÉKVEZETŐ
MÁRCIUS 13., SZOMBAT
Újpest FC–Kisvárda 3–0 Budapest, Szusza Ferenc Stadion Erdős József
MTK Budapest–Zalaegerszegi TE FC 3–0 Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion Andó-Szabó Sándor
Diósgyőri VTK–Budapest Honvéd 0–0 Miskolc, DVTK Stadion Bogár Gergő