A labdarúgó NB I 19. fordulójának szerdai játéknapján a címvédő és listavezető Ferencváros idegenben 4–0-ra legyőzte az Újpestet.
A Ferencváros simán elintézte az Újpestet (Fotó: Török Attila) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Újpest–Ferencváros 0–4(Isael 24., Tallo 47. – öngól, Uzuni 76., Vécsei 90.)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Iványi

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Poénnal kezdte a felvezetést az újpesti műsörközlő: „A mai minden idők legkevesebb nézője előtt rendezett derbi...”

Kristin László a kezdő sípszó előtti pillanatokban aztán újra megszólalt, mondván, ilyenkor szokta arra kérni a tábort, hogy torka szakadtából szurkoljon, most az odahaza a fotelben ülőket bátorítja arra, zengjen-zúgjon a nappali. A Megyeri úton eközben olyan csend volt, hogy a környékbeli varjak károgását is lehetett hallani.

Mindaddig, amíg el nem kezdődött a mérkőzés.

Merthogy a játékosok nagy lelkesedéssel vetették magukat bele a küzdelembe, csatakiáltásoktól, utasításoktól és a sípcsontvédők csattanásától volt hangos a stadion. Az első húsz percben egyáltalán nem látszott a pályán a két csapat közötti (akkor még) huszonnégy pontnyi különbség, az Újpest kezdett aktívabban. Negyedóra sem telt el a derbiből, a hazaiak – jogosan – meg nem adott tizenegyest kértek számon a játékvezetőn, a Ferencváros pedig köszönte, s nem sokkal később, első veszélyes támadásából megszerezte a vezetést. A jelek szerint Szerhij Rebrov ismét jól keverte meg a kártyát, a legutóbb a cserepadon kezdő Isael és Roko Baturina hozta össze a gólt. Az első fél órában látottak alapján joggal voltak idegesebbek az újpestiek, alig akadt olyan szabálytalanság, amely után ne reklamáltak volna valamilyen nyelven Iványi Zoltán játékvezetőnél. Feszült hangulatban ért véget az első félidő, a hazaiak bosszúsága érthető volt, amiért negyvenöt percnyi játék után vesztésre álltak.

Ha jó folytatásban, összeszorított fogakkal kiküzdött, megfordított eredményben bíztak az újpestiek, akkor nem sokáig élt a reményük... Két perc telt el a második félidőből, és máris lehorgasztott fejjel bámulták a gyepet. Junior Tallo ezúttal a saját kapuja előtt ugrott a legmagasabbra, pechjére olyan „mesterien” csúsztatott, hogy képtelenség volt védeni.

Ezzel el is dőlt a derbi.

Ekkor talán csak Michael Oenning hitt a feltámadásban, a vezetőedző cserékkel próbált frissíteni csapatán, ám a lila-fehérek sorozatban ötödik találkozójukon maradtak gólképtelenek a Ferencváros ellen – legutóbb 2019 májusában az Üllői úton Nagy Dániel talált be a zöld-fehérek kapujába. A rangadó utolsó fél órájában nem igazán maradt nyitott kérdés, a zöld-fehérek könnyedén érték el a gólokat, előbb Myrto Uzuni mattolta Banai Dávidot, majd Vécsei Bálint talált a kapuba, utóbbi első gólját szerezte ferencvárosi mezben (0–4).

A szerda este duplán fájhatott az Újpestnek: a Fradi elleni vesztes csata mindig érzékenyen érinti a csapatot, a vereséggel pedig kieső helyre csúszott vissza.