Hétgólos meccsen nyert a Mezőkövesd a Paks ellen

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.12.13. 14:18
Nem voltak ritkák a meccsen a tumultuózus jelenetek (Fotó: Földi Imre)
Gólokban gazdag meccsen nyert a Mezőkövesd a labdarúgó NB I 14. fordulójában a Paks ellen, és ezzel feljött a 9. helyre a tabellán. A találkozón végig a hazaiak irányítottak, a Paks hiába kapaszkodott, ez csak arra volt elég, hogy egygólos vereséget szenvedjen.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Mezőkövesd–Paks 4–3 (2–1)
Mezőkövesd, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Bognár Tamás
Gólszerző:Karnyicki (20.), Besirovic (39.), Vutov (52.), Pillár (79.), ill. Ádám M. (37. – 11-esből, 57.), Bognár I. (90+3.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Alig kezdődött el a bajnoki, máris két góllal vezethettek volna a mezőkövesdiek, ám hatalmas helyzetben Nagy Dániel, valamint Cseri Tamás sem talált a vendég paksiak kapujába. Pintér Attila vezetőedző – hogy fokozza csapata hatékonyságát – mielőbb minőségi labdarúgókkal kívánja megerősíteni a keretet. Pénteken megérkezett a szerb válogatott kapus, Branimir Alekszics, aki a vasárnapi bajnokin már a kispadra leült. A hírek szerint a kiszemeltek listájára került a Ferencváros kötelékébe tartozó Varga Roland és Vécsei Bálint – előbbi a Győri ETO-ban futballozott, amikor Pintér Attila vezetésével 2013-ban bajnokságot nyert –, a diósgyőri Molnár Gábor, Márkvárt Dávid páros, valamint a csapat nélküli Egerszegi Tamás is.

Már az esetleges távozókról is hallani: a hosszú ideje sérüléssel bajlódó Guzmics Richárd és Jagodics Márk is elköszönhet, sőt a tavasszal a cserekapus Danilo Rjabenko szolgálataira sem számítana a szakmai stáb. Az első percek alapján látható volt, hogy leginkább befejező csatárra lenne szükségük a mezőkövesdieknek, csakhogy jó és olcsó csatárt nehéz találni a játékospiacon.

Ami a paksiakat illeti: Hahn János, az együttes házi gólkirálya beteget jelentett, így el sem utazott a csapattal, s hogy még nagyobb legyen a baj, a csapatkapitány Böde Dániel már a 2. percben megsérült – kifordult a bokája –, cserét azonban csak a 13. percben kért. A rutinos védő kiválása megzavarhatta a társakat, a 20. percben ugyanis nem figyeltek az előretörő Aljakszandr Karnyickire, aki csatárokat megszégyenítő mozdulattal bombázta a labdát a kapuba. A vezetés némileg megnyugtatta a hazaiakat, a három belső védős játékrendszerről 4–1–4–1-re áttérő Paks átvette az irányítást, s egyre veszélyesebben futballozott.

A Mezőkövesd kontrákra rendezkedett be, de góllá érett a vendégek fölénye, igaz, Andrij Neszterov hibája is kellett az egyenlítéshez, hiszen ártalmatlan játékhelyzetben buktatta Sajbán Mátét a tizenhatoson belül, a tizenegyest pedig Ádám Martin értékesítette. Sokáig nem örülhettek a vendégek, mert Dino Besirovic lövésével újra a hazaiak vezettek. Eseményekben gazdag első félidő után a folyatás sem fulladt unalomba, sőt, az 51. percben csereként beálló Antonio Vutov egy perccel később – első labdaérintéséből – kapuba talált, ám Ádám Martin öt perccel később a második góljával jelezte, hogy nincs még vége a mérkőzésnek.

Egymást érték az események, nem csoda, ha a pálya szélén fagyoskodó rendező megjegyezte: ennyi helyzetet egész szezonban nem látott még Mezőkövesden. Tegyük hozzá rögtön, hogy ennyi gólt sem, mert végül nagy izgalmak közepette a mezőkövesdiek 4–3-ra nyertek. Hatékonyan és nagy akaraterővel futballoztak a hazaiak, s rengeteg gólhelyzetet kidolgozva megérdemelten nyerték az eseménydús találkozót. Az igazsághoz tartozik viszont, hogy a vendégek is végig a támadófutballt helyezték előtérbe.

Pintér Attila továbbra sem lehet nyugodt, mert hiába szerzett négy gólt a csapata, csatárok kellenek a keretbe. Ám tagadhatatlan, hogy az új vezetőedző érkezésével – aki bár valóban nem varázsló – meglódult valamelyest a csapat szekere, négy meccsből két győzelem és két vereség a mérlege, s megkezdte a felkapaszkodást.

1. Ferencvárosi TC 12 10 2 26–5 +21 32
2. Mol Fehérvár 13 7 4 2 31–16 +15 25
3. Puskás Akadémia 14 7 1 6 19–22 –3 22
4. MTK Budapest 14 6 4 4 21–18 +3 22
5. Kisvárda 13 6 4 3 16–14 +2 22
6. Paksi FC 14 6 3 5 27–24 +3 21
7. Budafoki MTE 12 4 3 5 15–21 –6 15
8. Zalaegerszegi TE 13 4 2 7 21–24 –3 14