Három góllal tömte ki az MTK a Zalaegerszeget

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2021.03.13. 16:47
Az MTK 3–0-ra legyőzte a vendég Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 26. fordulójában. Schön góljával a második félidő közepén jutott előnyhöz a fővárosi gárda, a hajrában a Zete mindent egy lapra feltéve támadott az egyenlítésért. Lesjak a kapufát találta el, az ellentámadásból újabb gólt lőtt az MTK, majd a ráadásban tovább növelte a különbséget.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Futácsék (fehérben) küzdöttek ugyan, de simán alulmaradtak az Új Hidegkuti Stadionban (Fotó: Balogh László) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

MTK Budapest–ZTE FC3–0(Schön 67., Mezei 90.– 11-esből, Demjén 90+3.– öngól)
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Andó-Szabó

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

Fiatalok a küzdőtéren.

Mindkét edző próbálta meglepni a másikat, és ennek lett az a következménye, hogy két kétezres születésű futballista került egymással szembe: Schön Szabolcsra Németh Eriknek kellett vigyáznia. Michael Boris három belső védővel, négy középpályással és három csatárral kezdte a mérkőzést, és látszott, hogy labdavesztés után próbál nagyon szervezetten védekezni a fővárosi csapat – olyankor 5–4–1-es hadrendben próbálta lezárni a kapuja felé vezető utat. A ZTE négy védővel állt fel, de Zoran Lesjak, aki általában belső védőt játszik, ezúttal egy sorral előrébb, szűrő-középpályásként kapott feladatot.

Ez persze csak játék a számokkal, sokkal fontosabbnak tűnt, hogy a kiesés elől menekülő Zalaegerszeg úgy kezdte a mérkőzést, ahogyan azt a veszélyben lévő csapatnak kezdenie kell. Agresszivitás és gyors futball jellemezte a zalaiakat az első percekben, és az erőteljes fellépés bizony problémát okozottaz MTK-nak. Idő kellett ahhoz, hogy a budapestiek felvegyék a mérkőzés ritmusát és éppen Schön Szabolcs elfutása után került lövőhelyzetbe Varga Roland – ez az akció is jelezte, megfontoltan kell támadni az egerszegieknek, mert veszélybe kerülhetnek, ha túlságosan is kinyílnak. Alighanem erre készült az MTK, amely hagyta a zalaiakat passzolgatni a mezőnyben, átadva a területet, éppen azért, hogy legyen hova sprintelni, ha megszerzi a labdát.

Ám hiába a gondosan kitervelt edzői stratégia, az első félidőben nem láttunk nagy helyzetet, és bár tisztességesen küzdött mindkét csapat, kapura egyik sem tudott igazán veszélyes lenni.

A zalaegerszegiek érezték, egy pont nem nagy segítség a helyzetükben, ezért mindent megpróbáltak elkövetni a győzelem megszerzése érdekében. Boér Gábor át is szervezte csapatát, védő helyett támadót küldött be, Zoran Lesjak lépett vissza, ám amíg a kispadról beszálló Szánthó Regő rájött, hogy védekeznie is kell, az általa üresen hagyott területet bejátszva kétszer is veszélyes helyzetet alakított ki az MTK. Demjén Patrik bravúrja kellett ahhoz, hogy ne kerüljön előnybe az MTK. Ahogyan a szünet előtt, ezúttal is inkább a ZTE birtokolta többet a labdát, de a házigazda számításai jöttek be: labdaszerzés, gyors indítás és a leshatáron kilépő Schön Szabolcs a felezővonaltól vezethette a zalai kapura a labdát, és nem is hibázta el a ziccert. Azonnal érkezett Tajti Mátyás, később Babati Benjamin, de a meccs képe ekkor már megfelelt az MTK-nak. A fővárosiak védekeztek, és próbáltak gyors kontrákat vezetni, de ekkor már a stabilitás volt a legfontosabb a számukra. A vendégek próbálták Futács Márkót megjátszani, és a center mögé érkeztek a második hullámban a társak, de a budapestiek nem sok levegőt hagytak a korábbi horvát gólkirálynak.

A vége izgalmasan alakult, Zoran Lesjak a kapufát találta el, aztán jött a tizenegyes az MTK javára, majd pedig zárásként a harmadik hazai gól – egyre nehezebb helyzetben Boér Gábor csapata...3–0

NB I, 2020–2021, 26. FORDULÓ
HELYSZÍN JÁTÉKVEZETŐ
MÁRCIUS 13., SZOMBAT
Újpest FC–Kisvárda 3–0 Budapest, Szusza Ferenc Stadion Erdős József
MTK Budapest–Zalaegerszegi TE FC 3–0 Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion Andó-Szabó Sándor
Diósgyőri VTK–Budapest Honvéd 0–0 Miskolc, DVTK Stadion Bogár Gergő