Tovább menetel a Mezőkövesd (Fotó: Meder István)
A Mezőkövesd 2–1-re legyőzte odahaza a vártnál gyengébb futballal kirukkoló Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 20. fordulójában.

Mezőkövesd–Budapest Honvéd 2–1
(Vadnai 23., Jurina 27., ill. Gale 85.)

Mezőkövesd,Városi Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Káprály

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Utolsó előtti élvonalbeli mérkőzését játszotta ebben az idényben szombaton Berecz Zsombor, a Mezőkövesd Zsóry egyszeres válogatott labdarúgója. Az NB II-ben szereplő Vasas ugyanis több mint két év után visszavárja saját nevelésű futballistáját, s teheti, hiszen amikor a középpályás elfogadta a mezőkövesdiek ajánlatát, szerződésbe foglalták, hogy ha a kérő megfizeti a kivásárlási összeget, akkor elengedik a kövesdiek. Nos, a Vasas megtette ajánlatát, s információnk szerint jövő vasárnap estig – akkor jár le az átigazolási időszak – a Mezőkövesd számlájára kerül az összeg.

Addig is profi labdarúgóhoz méltón szolgálja jelenlegi klubját, ráadásul Pintér Attila vezetőedző is ragaszkodik a csapatkapitányhoz, és külön kérte, hogy játsszon a Honvéd, majd a Ferencváros elleni bajnoki mérkőzésen. Berecz Zsombor a mezőkövesdiek legértékesebb és legjobb, legképzettebb labdarúgója, nem mellesleg csapatkapitánya. Bár gólt nem szerzett a szombati találkozón, elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy már a 27. percben két góllal vezetett a hazai együttes.

Pedig a mérkőzés elején kevesen hitték, hogy a kövesdiek átgázolnak a három belső védővel, öt középpályással és két csatárral felálló Honvédon. A kispestiek lendületesen kezdtek, egyből letámadták a labdát kihozni igyekvő hazai játékosokat, csupán az volt a baj, hogy hiába futballoztak fölényben, helyzeteket nem teremtettek. Nem úgy a Mezőkövesd, amely a 23. percben gyors akció végén, a bal oldali védőként játszó Vadnai Dániel hatalmas góljával vezetést szerzett, kisvártatva pedig Marin Jurina is betalált. Meg kell hagyni, egyik szebb volt, mint a másik, s a kétgólos hátrány megfogta a vendégeket. Pisont István vezetőedző érezte a bajt, gyorsan váltott, lecserélte a jobb oldalon futballozó Eke Uzomát, és Bőle Lukácsot küldte pályára, egyúttal 4–4–2-es hadrendre állította át csapatát, amivel stabilabbá vált a Honvéd védekezése.

A szünetben 19-re lapot húzott a kispestiek mestere, amikor újabb támadó szellemű játékost küldött pályára Zsótér Donát személyében. Csakhogy a Mezőkövesd keresztülhúzta a számításait, mert Berecz Zsombor vezérletével sokat futva, mindenhova odaérve uralták a középpályát a hazaiak, így ívelgetésekre, hosszú indításokra kényszerültek a fővárosiak, akik csak a hajrában, szerencsés góllal tudtak szépíteni.

Összességében a játék valamennyi elemében jobbnak bizonyult a Honvédnál a Mezőkövesd, és megérdemelten szerzete meg a három pontot. Sokat elárul a csapatnál bekövetkezett pozitív változásokról, hogy a 10. forduló után még az utolsó helyen szerénykedett az együttes, jelenleg pedig az élmezőny mögött nyomul. Nemcsak a szakmai stáb, hanem a búcsúzni készülő Berecz Zsombor is sokat tett a felemelkedésért.2–1