Pirosból három, gólból csak egy: a Kövesd a Puskás ellen is nyerni tudott

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.12.20. 14:15
A Mezőkövesd Besirovic korai góljával 1–0-ra legyőzte a vendég Puskás Akadémiát a labdarúgó NB I 16. fordulójában. A borsodi csapat a vezetés megszerzése után végigvédekezte a meccset, amely három kiállítást is hozott.
A Mezőkövesd a Puskás Akadémia ellen is nyerni tudott (Fotó: Árvai Károly) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ
Mezőkövesd-Zsóry–Puskás Akadémia 1–0 (Besirovic 6.)
Mezőkövesd, zárt kapuk mögött. Vezette: Pintér
Kiállítva: Karnyicki (15.), ill. Baluta (45+2.), Van Nieff (90+4.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Valami gyökeresen megváltozott Mezőkövesden!

Elegendő, ha rápillantunk a csapat eredménylistájára: a Kövesd az első tíz fordulóban nyolc pontot gyűjtött, Pintér Attila kinevezése óta viszont öt találkozón kilencet! Ezzel el is lépett a sereghajtó dicstelen szerepköréből, és közelít a biztonságot jelentő középmezőnybeli tagság felé.

A vasárnapi bajnokit azonban a vendég Puskás Akadémia kezdte lendületesebben, többet birtokolta a labdát, de ez mit sem ért, Dino Besirovic ugyanis gyorsan vezetéshez juttatta csapatát. A mezőkövesdiek nagy akarással harcoltak, minden labdáért küzdöttek, sokszor saját testi épségüket is kockára tették. Pintér Attilának nem volt oka az idegeskedésre, hiába játszott mezőnyfölényben a Puskás Akadémia, helyzetet nem tudott kialakítani. Aljakszandr Karnyicki meggondolatlansága miatt azonban tizenöt perc elteltével másik dimenzióba került a találkozó, a pályaválasztóra kemény hetvenöt perc várt – emberhátrányban ennyi időt nem egyszerű átvészelni... Egyoldalú játék alakult ki, a vendégek folyamatosan támadtak, a Mezőkövesd erejét pedig lekötötte a védekezés. A kérdés az volt, meddig lehet bírni a nyomást; képesek-e a hazaiak olyan védőmunkára, hogy egyszer se hibázzon a hátvédsoruk?

A félidő utolsó pillanataiban aztán a hazaiak „segítségére sietett” Alexandru Baluta, aki megkapta a második sárga lapját, így mehetett az öltözőbe.

Eltűnt az emberhátrány, új fejezet íródott a meccsen, és változatosabb, érdekesebb lett a találkozó. Az ötvenötödik percben Marin Jurina szép egyéni akció végén a bal kapufa tövét találta telibe, ha kicsivel jobban céloz, eldönthette volna a három pont sorsát.

Élénk volt az iram, a vendégek főleg a jobb oldalon igyekeztek rést ütni a védelmi vonalon, magukhoz ragadták a kezdeményezést, és egyre nagyobb fölényben futballoztak. A hazaiak támadásépítése döcögött, a döntő pillanatokban rendre rossz megoldást választottak Nagy Dánielék. A levegőben lógott az egyenlítés, és Jakub Plsek talán maga sem tudja, hogyan fejelhette a labdát a kapu mellé két méterről – óriási egyenlítési lehetőséget puskázott el. Nem sokkal utána Josip Knezevic is elherdált egy esélyt, igaz, ő akció közben kisodródott, és a védők is szorongatták. A Puskás mindent egy lapra tett fel és rohamozott, látszott, hogy jelentős a játékosokon a pontszerzés vágya. Az akarat azonban nem párosult eredményességgel, így hiába a nagy mezőnyfölény, az idényzárón elmaradt a siker. A Mezőkövesd ellenben remekül helytállt, értékes győzelmet aratott, és bizakodva tekinthet a tavaszi folytatásra, hiszen húsz pontja van már. 1–0