Zalaegerszeg–Paks: nekik nyolc!

2021.01.31. 14:00
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Zalaegerszeg végig izgalmas, fordulatos mérkőzésen 4–4-re végzett otthon a Pakssal.
Micsoda mérkőzés volt! (Fotó: Szabó Miklós)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK
Micsoda mérkőzés volt! (Fotó: Szabó Miklós) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I

18. FORDULÓ
ZTE FC–Paksi FC 4–4 (Szépe 6., Favorov 46., Babati 78., Könyves 82., ill. Bognár I. 30., 73., Hahn J. 37., Papp K. 90+4.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Micsoda meccs volt! Alighanem a tavaszi idény egyik legjobb bajnokiját játszotta a Zalaegerszeg és a Paks vasárnap délután, a nyolc gólt hozó találkozó a támadófutball ünnepét hozta.

Az első veszélyes pillanatra is csak a 2. percig kellett várni, a tolnaiak kapusa, Rácz Gergő angyali nyugalommal szemlélte, amint Szánthó Regő jobb oldali, lecsúszott beadása után a labda a lécről pattant vissza a mezőnybe. Nem sokkal később kis szögletet követően a vezetést is megszerezte a ZTE FC – igaz, a kettő között Demjén Patriknak kellett nagyot védenie Szabó János közeli fejesét követően.

A gól után a hazaiak maradtak lendületben, akik a labdaszerzés után az üres területekre beinduló gyors játékosok futtatásában bíztak, na meg persze Zimonyi Dávidban, aki kis területen többször is „befűzte” a kissé nehézkesnek tűnő paksi védőket, ám az előnyt nem sikerült megduplázni. Időközben a vendégek is egyre inkább magukra találtak, Bognár István például két egerszegi védőt is kicselezett, mielőtt ígéretes helyzetben elválasztották a labdától.

A középpályás hevesen reklamálta az elmaradt szabadrúgást, az első félóra végén viszont indulat helyett öröm tükröződött az arcán, megpattanó szabadrúgását követően a labda a tehetetlen hazai kapus mellett a kapuba hullott.

A magyar szinten kifejezetten eseménydús első félidőben mindkét csapat felvállalta a támadófutballt, ám mivel pontatlan átadásokból legalább annyit láttunk, mint szép cselekből – a vasárnap a 150. NB I-es mérkőzését játszó Bojan Szankovics különösen dekoncentráltnak tűnt – igazán nagy helyzetbe egyik csapat sem került. Egészen Bobál Dávid nagy hibájáig, a könnyelműen elpasszolt labda és Hahn János higgadt befejezése elég is volt a Paksnak, hogy a szünetre megfordítsa az állást.

A fordulás után két percig sem tartott az előny, Boér Gábor Futács Márkó pályára küldésével immár három csatárt vetett be, s a merész húzás hamar kifizetődött, a zalaiak egyenlítettek. Más kérdés, hogy a zöld-fehérek, pontosabban Hahn János hamar válaszolhatott volna, ám előbb a szöglet után elé kerülő labdát lőtte a bal felső sarok mellé, majd a Pintér Csaba által talán túl könnyű síppal megítélt tizenegyest is kihagyta – Demjén Patriknak persze akkor is jár a vállveregetés, ha a vendégek támadója gyengén, erőtlenül rúgta meg a labdát.

Szerencsére az első félidőben látott iram a későbbiekben sem hagyott alább, sőt, a meccs egyik legszebb összjátéka még hátravolt. A fél éves mellőzés után érkező Futács Márkó gyönyörűen emelt a védők mögül kilépő Könyves Norbert elé, a válogatottban tavaly bemutatkozó támadó a levegőben előbb átvette a labdát, majd kapura is lőtte, s ha nem téveszti el a jobb alsó sarkot, vélhetően a forduló egyik legszebb gólját szerezte volna.

Így viszont ismét a vendégek kerültek előnybe, Bognár István újabb remek szabadrúgása, és a lécről visszapattanó labda után ugyanis az egész meccsen remekül futballozó Szabó János eszmélt a leghamarabb. Bár a visszajátszások alapján úgy tűnt, lesen volt, amikor a középpályás elrúgta a labdát, a labda már eleve a gólvonal mögül pattant ki, így ennek nem volt jelentősége, Bognár szerezte a gólt.

A fordulatos meccs azonban itt nem ért véget, a csereként pályára lépő Babati Benjámin szinte azonnal egyenlített – nem kérdés, a tavasz egyik legjobb mérkőzését játszották a csapatok.

A gólok sora itt nem ért véget, Tajti Mátyás remek indítása után a harmadik paksi gól szerzője nem tudta megállítani Könyves Norbertet, így ismét a ZTE került előnybe, sőt úgy tűnt, a meccset is megnyeri, ám a 94. percben nem tudott felszabadítani a védelem,s Papp Kristóf egyenlített.

A gólzáporos találkozó 4–4-es döntetlennel zárult.