Négy góllal nyert az MTK a tartalékos Újpest ellen

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.11.01. 15:44
A sok-sok koronavírus-fertőzött miatt roppant tartalékosan felálló Újpest nem tudott csodát tenni, az MTK biztosan győzött a Megyeri úton a labdarúgó NB I 9. fordulójában (0–4).
Prosser Dániel duplázott, az MTK 4–0-ra nyert (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Prosser Dániel duplázott, az MTK 4–0-ra nyert (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Újpest–MTK 0–4 (Prosser 4., 10., Miovszki 18., 90+3.)
Budapest,Szusza Ferenc Stadion,1150néző.Vezette:Solymosi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az Újpest FC a szerdai, Dunaújvárosban 6–0-ra megnyert Magyar Kupa-mérkőzés után hivatalosan közölte, rengeteg játékosa produkált pozitív tesztet, a szakmai stáb sem tudott részt venni a hétközi edzéseken és az MK-találkozón, ezért a szabályok adta lehetőségükkel élve kérvényezték a mérkőzés elhalasztását. Ehhez az ellenfélnek is hozzá kellett volna járulnia, ám a kék-fehérek nemet mondtak a lilák kérésére: az újpesti szurkolók persze sportszerűtlenséggel vádolták az ellenfelet, éles füttyszó fogadta az ellenfél pályára lépő játékosait, gyakran lehetett hallani az MTK-t szidalmazó kórusokat. Nagy volt tehát az indulat, hiszen mindenki tudta, példa nélküli módon tartalékos lesz a házigazda: a kora délután megjelent hivatalos összeállításban még ott volt Banai Dávid és Szakály Péter neve, ám a kezdés előtt kiderült, mindkettejük megismételt tesztje pozitív lett, így őket sem lehetett benevezni a találkozóra – így az újpestieknél négy labdarúgó, Németh Márk, Nagy Zsolt, Hajdú Péter és Fehér Csanád bemutatkozhatott az első osztályban. A hazai szurkolókat nem nagyon érdekelte, hogy sokan hiányoztak az MTK-ból is, sőt mindkét csapat átlagéletkora alig valamivel haladta meg a huszonnégy esztendőt.

Az egyenlőtlennek tűnő küzdelem hatására a fiatal kapus, Németh Márk minden mentését, bátor kivetődését hatalmas vastaps fogadta, és azért sem bántotta senki, hogy még húsz perc sem telt el, de már harmadszor kellett kiszednie a labdát a hálóból – Michael Boris csapata azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és Prosser Dániel főszereplésével pillanatok alatt eldöntötte a mérkőzést. A támadó előbb Bojan Miovszki beadására érkezett jó ütemben, majd látványos mozdulattal fejelte a labdát a hálóba, hogy aztán visszaadja a kölcsönt: a harmadik MTK gólt az ő beadásából Bojan Miovszki szerezte.
Úgy tűnt, a háromgólos előny birtokában az MTK lefékezett, így a lila-fehérek egyre többet birtokolták a labdát az ellenfél térfelén, a kevés tapasztalt játékos egyike, Stieber Zoltán próbálta szervezni az újpesti akciókat, de a legelöl helyezkedő ék, Junior Tallo a legtöbb esetben leküzdhetetlen túlerővel találta magát szemben, így igazi újpesti helyzetet nem tudtunk feljegyezni.

Aztán menet közben az is kiderült, több újpesti játékos nem produkált pozitív tesztet, de vasárnap délutánra négyen is belázasodtak, így ők azért nem léphettek pályára. A második félidőt nem könnyű szakmailag értékelni, az MTK Budapest őrizte az előnyét, nyugodtan, higgadtan futballoztak a vendégek, az Újpest mindent megpróbált, de talán már a mérkőzés előtt beletörődött abba, hogy ezen a délutánon pont nélkül marad. Michael Boris még azt is megtehette, hogy pályára küldte Biben Barnabást, a fedezet három hét múlva lesz csak tizenhét esztendős. Ment előre, próbálkozott a lila-fehér csapat, minden helyzetet, lövési kísérletet jókora vastaps fogadott.

A mérkőzés utolsó szakaszában főleg az volt a kérdés, megszerzi-e a hazai együttes a szépítő gólt, és erre bizony volt is esélye, főleg a második félidőre feljavuló Stieber Zoltán passzai, beadásai okoztak veszélyt a vendégek kapuja előtt. A találkozó záró szakaszában egyre gyakrabbá váltak a cserék, s ha már ilyen különös körülmények között rendezték ezt a bajnokit, kiderülhetett az is, hogy a tizenhét esztendős Varga György kimondottan ígéretes tehetség, több látványos megoldással is jelentkezett – a szurkolók pedig nagyon hálásak voltak mindegyikért. S említhetjük az ifjú kapust, Németh Márkot is, aki a második félidőben is bemutatott több szép védést, igaz, a végén Bojan Miovszki lövésénél nem volt esélye. 0–4

A meccset, ahogy azt várni lehetett, az MTK Budapest nyerte meg – nagy kérdés, hogyan alakul az Újpest FC következő néhány hete...