Továbbra sem megy a Diósgyőrnek az MTK ellen

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.03.05. 19:55
Kemény párharcok, gól nélkül (Fotó: Tumbász Hédi)
A kiesés elől menekülő DVTK nem bírt odahaza az MTK-val a labdarúgó NB I 25. fordulójának nyitó mérkőzésén. A két csapat utóbbi 13 egymás elleni tétmérkőzéséből a DVTK csak egyen tudott győzni.

NB I
25. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–MTK Budapest 0–0
Miskolc,
DVTK Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Iványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kétségkívül a DVTK helyzete a legkevésbé irigylésre méltó (kieső helyen áll), ráadásul a diósgyőrieket érzékenyen érintette Márkvárt Dávid hiányzása, a középpályás öt sárga lap miatt kapott eltiltást. Pótlása fejtörést okozhatott a szakvezetés számára, hiszen kapitányát, irányítóját veszítette el időlegesen az együttes, helyette ezúttal Asmir Suljic kapott bizalmat.

A vendégeknél két változás történt, a kezdőcsapatba került Sebastian Herrera és Kata Mihály – Balázs Benjámin és Cseke Benjámin ült le a kispadra.

Hazai akciókkal kezdődött a péntek esti bajnoki, ám az első védést a DVTK kapusa, Marko Malenica mutatta be Varga Roland szabadrúgása után. A helyzetet követően két esetben zavarba jött az MTK védelme, a kihagyásokat azonban kapott gól nélkül megúszta a csapat. Habár a DVTK többet birtokolta a labdát, a támadásokból hiányzott az átütőerő, szögletekig eljutottak ugyan, Marko Ivanovszki révén még lesgólt is szereztek, és ennyi.

Jött viszont két nagy védés, a DVTK kapusa előbb Varga Roland labdájába vetődött bele, aztán Bojan Mijovszki kísérletét is hárította. Nem volt nagy az iram, ráadásul elég sok átadási hibát követtek el a játékosok, majd a félidő vége felé Hegedűs János rövidre sikerült hazaadása borzolta a diósgyőri kedélyeket, ennél több izgalomra szinte már nem is volt idő.

Érezhették a hazaiak, hogy az első negyvenöt perc során mutatott produkció kevés lehet a hőn áhított győzelem eléréséhez, mert a fordulás után nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak. A fővárosiak kapujuk elé szorultak, és ebben az időszakban csak a védekezéssel törődtek. Egymás után mentek a diósgyőri támadások, érezni lehetett, hogy előbb, vagy utóbb, de „behorpadhat" az MTK védelme.

A diósgyőriek ügyesen váltogatták a széleket, gyors lerohanásokkal igyekeztek megbontani a védelmet, csak a gól, az annyira várt vezető találat nem akart összejönni! Varga Roland csaknem megszakította az egyhangúságot, labdája a lécről a gólvonalra pattant – szóval, az MTK is nekidurálta magát, így aztán mind két kapu előtt nagyobb lett a forgalom.

A vendégek a 65. perc környékén magukhoz ragadták a kezdeményezést, s ez néhány szöglet- és szabadrúgás formájában realizálódott, de a hajrára újból fordult a kocka, akkor ugyanis ismét diósgyőri percek következtek, a hazaiak mindent elkövettek a győzelem kiharcolása érdekében. A nagy akarás közben azonban becsúsztak bosszantó hibák, nem volt gördülékeny és folyamatos az összjáték, s alighanem ennek tudható be, hogy harmadik hazai mérkőzésén is elmaradt a győzelem, a döntetlennel kasszírozott egy pont kevés lehet a végelszámolásnál. 0–0