nemzetisport.hu 2020.09.11 17:52 Frissítve: 2020.12.04 23:26

LA LIGA 2020–2021 – SORSOLÁS, EREDMÉNYEK, TABELLA

2020. szeptember 12. és 2021. május 23. között rendezik meg a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 90. idényét. A mezőnyt húsz csapat alkotja, a bajnoki címvédő a Real Madrid, a másodosztályból a Cádiz, az Elche és az Huesca jutott fel. Az első négy helyezett a Bajnokok Ligája főtáblájára kerül, az ötödik helyezett – akárcsak a Király Kupa győztese – az Európa-liga csoportkörébe, a hatodik pedig az új UEFA-sorozat, az Európa-konferencialiga playoff körébe. Az utolsó három helyezett kiesik. A spanyol bajnokság mérkőzései idehaza a Spíler TV csatornáin láthatók.

 

 AZ ÁLLÁS
1. Real Sociedad 11 7 3 1 22–5 +17  24
2. Atlético Madrid 9 7 2 19–2 +17  23
3. Villarreal 11 5 5 1 15–11 +4  20
4. Real Madrid 10 5 2 3 16–12 +4  17
5. Sevilla 9 5 1 3 12–8 +4  16
6. Cádiz 11 4 3 4 9–12 –3  15
7. Barcelona 9 4 2 3 19–9 +10  14
8. Granada 10 4 2 4 11–17 –6  14
9. Athletic Bilbao 11 4 1 6 12–12 0 13
10. Getafe 10 3 4 3 9–10 –1  13
10. Elche 9 3 4 2 9–10 –1  13
12. Deportivo Alavés 11 3 4 4 11–13 –2  13
13. Celta Vigo 12 3 4 5 13–20 –7  13
14. Valencia 11 3 3 5 17–17 0 12
15. Betis 10 4 6 12–21 –9  12
16. Osasuna 10 3 2 5 8–13 –5  11
17. Eibar 10 2 4 4 6–9 –3  10
18. Valladolid 11 2 4 5 11–16 –5  10
19. Levante 10 1 5 4 10–15 –5  8
20. Huesca11748–17–9 7
1. FORDULÓ

Szeptember 12., szombat
Eibar–Celta Vigo 0–0
Granada–Athletic Bilbao 2–0
Cádiz–Osasuna 0–2
Szeptember 13., vasárnap
Alavés–Real Betis 0–1
Real Valladolid–Real Sociedad 1–1
Villarreal–Huesca 1–1
Valencia–Levante 4–2
Január 12., kedd
Atlético Madrid–Sevilla

Később meghatározandó időpontban
FC Barcelona–Elche
Real Madrid–Getafe

2. FORDULÓ
Szeptember 19., szombat
Getafe–Osasuna 2–1
Villarreal–Eibar 1–0
Celta Vigo–Valencia 2–1
Szeptember 20., vasárnap
Huesca–Cádiz 0–2
Granada–Alavés 2–1
Real Betis–Real Valladolid 2–0
Real Sociedad–Real Madrid 0–0
Január 6., szerda

Athletic Bilbao–Barcelona
Később meghatározandó időpontban
Levante–Atlético Madrid
Sevilla–Elche

3. FORDULÓ
Szeptember 26., szombat
Valencia–Huesca 1–1
Elche–Real Sociedad 0–3

Alavés–Getafe 0–0
Real Betis–Real Madrid 2–3
Szeptember 27., vasárnap
Atlético Madrid–Granada 6–1
Barcelona–Villarreal 4–0
Cádiz–Sevilla 1–3
Eibar–Athletic Bilbao 1–2
Osasuna–Levante 1–3
Real Valladolid–Celta Vigo 1–1

4. FORDULÓ
Szeptember 29., kedd

Real Sociedad–Valencia 0–1
Getafe–Real Betis 3–0

Szeptember 30., szerda

Huesca–Atlético Madrid 0–0
Villarreal–Alavés 3–1

Eibar–Elche 0–1
Real Madrid–Real Valladolid 1–0

Október 1., csütörtök
Athletic Bilbao–Cádiz 0–1
Sevilla–Levante 1–0

Celta Vigo–Barcelona 0–3
Granada–Osasuna – elhalasztva a Granada El-selejtezője miatt

5. FORDULÓ
Október 4., vasárnap

Alavés–Athletic Bilbao 1–0
Atlético Madrid–Villarreal 0–0
Barcelona–Sevilla 1–1
Cádiz–Granada 1–1
Elche–Huesca 0–0
Levante–Real Madrid 0–2
Osasuna–Celta Vigo 2–0
Real Sociedad–Getafe 3–0
Real Valladolid–Eibar 1–2
Valencia–Real Betis 0–2

6. FORDULÓ
Október 17., szombat
Granada–Sevilla 1–0
Celta Vigo–Atlético Madrid 0–2
Real Madrid–Cádiz 0–1
Getafe–Barcelona 1–0
Október 18., vasárnap
Alavés–Elche 0–2
Athletic Bilbao–Levante 2–0
Eibar–Osasuna 0–0
Real Betis–Real Sociedad 0–3
Huesca–Real Valladolid 2–2
Villarreal–Valencia 2–1

7. FORDULÓ
Október 23., péntek
Elche–Valencia 2–1
Október 24., szombat
Atlético Madrid–Real Betis 2–0
Barcelona–Real Madrid 1–3
Osasuna–Athletic Bilbao 1–0
Sevilla–Eibar 0–1
Október 25. vasárnap
Cádiz–Villarreal 0–0
Getafe–Granada 0–1
Real Sociedad–Huesca 4–1
Real Valladolid–Alavés 0–2
Október 26., hétfő
Levante–Celta Vigo 1–1

8. FORDULÓ
Október 30., péntek

Eibar–Cádiz 0–2
Október 31., szombat
Real Madrid–Huesca 4–1
Athletic Bilbao–Sevilla 2–1
Osasuna–Atlético Madrid 1–3
Alavés–Barcelona 1–1
November 1., vasárnap

Real Betis–Elche 3–1
Celta Vigo–Real Sociedad 1–4
Granada–Levante 1–1
Valencia–Getafe 2–2
November 2., hétfő
Villarreal–Real Valladolid 2–0

9. FORDULÓ
November 6., péntek

Elche–Celta Vigo 1–1
November 7., szombat
Atlético Madrid–Cádiz 4–0
Barcelona–Real Betis 5–2
Huesca–Eibar 1–1
Sevilla–Osasuna 1–0
November 8., vasárnap
Getafe–Villarreal 1–3
Levante–Alavés 1–1
Real Sociedad–Granada 2–0
Real Valladolid–Athletic Bilbao 2–1

Valencia–Real Madrid 4–1

10. FORDULÓ
November 20., péntek

Osasuna–Huesca 1–1

November 21., szombat

Atlético Madrid–Barcelona 1–0

Levante–Elche 1–1
Sevilla–Celta Vigo 4–2
Villarreal–Real Madrid 1–1
November 22., vasárnap

Cádiz–Real Sociedad 0–1
Eibar–Getafe 0–0
Granada–Real Valladolid 1–3
Alavés–Valencia 2–2
November 23., hétfő

Athletic Bilbao–Real Betis 4–0

11. FORDULÓ
November 27., péntek
Real Valladolid–Levante 1–1
November 28., szombat
Elche–Cádiz 1–1
Valencia–Atlético Madrid 0–1
Huesca–Sevilla 0–1

Real Madrid–Alavés 1–2
November 29., vasárnap
Barcelona–Osasuna 4–0
Getafe–Athletic Bilbao 1–1
Celta Vigo–Granada 3–1
Real Sociedad–Villarreal 1–1

November 30., hétfő
Real Betis–Eibar 0–2

12. FORDULÓ
December 4., péntek
Athletic Bilbao–Celta Vigo 0–2
December 6., vasárnap

Alavés–Real Sociedad
Atlético Madrid–Real Valladolid
Cádiz–Barcelona
Eibar–Valencia
Granada–Huesca
Levante–Getafe
Osasuna–Real Betis
Sevilla–Real Madrid
Villarreal–Elche

13. FORDULÓ
December 13., vasárnap

Barcelona–Levante
Celta Vigo–Cádiz
Elche–Granada
Getafe–Sevilla
Real Betis–Villarreal
Real Madrid–Atlético Madrid
Real Sociedad–Eibar
Real Valladolid–Osasuna
Huesca–Alavés
Valencia–Athletic Bilbao

14. FORDULÓ
December 20., vasárnap

Athletic Bilbao–Huesca
Atlético Madrid–Elche
Barcelona–Valencia
Cádiz–Getafe
Celta Vigo–Alavés
Eibar–Real Madrid
Granada–Real Betis
Levante–Real Sociedad
Osasuna–Villarreal
Sevilla–Real Valladolid

15. FORDULÓ
December 23., szerda

Alavés–Eibar
Elche–Osasuna
Getafe–Celta Vigo
Real Betis–Cádiz
Real Madrid–Granada
Real Sociedad–Atlético Madrid
Real Valladolid–Barcelona
Huesca–Levante
Valencia–Sevilla
Villarreal–Athletic Bilbao

16. FORDULÓ
December 30., szerda

Athletic Bilbao–Real Sociedad
Atlético Madrid–Getafe
Barcelona–Eibar
Cádiz–Real Valladolid
Celta Vigo–Huesca
Elche–Real Madrid
Granada–Valencia
Levante–Real Betis
Osasuna–Alavés
Sevilla–Villarreal

17. FORDULÓ
Január 3., vasárnap

Alavés–Atlético Madrid
Athletic Bilbao–Elche
Eibar–Granada
Getafe–Real Valladolid
Real Betis–Sevilla
Real Madrid–Celta Vigo
Real Sociedad–Osasuna
Huesca–Barcelona
Valencia–Cádiz
Villarreal–Levante

18. FORDULÓ
Január 10., vasárnap
Atlético Madrid–Athletic Bilbao
Cádiz–Alavés
Celta Vigo–Villarreal
Elche–Getafe
Granada–Barcelona
Levante–Eibar
Osasuna–Real Madrid
Real Valladolid–Valencia
Huesca–Real Betis
Sevilla–Real Sociedad

19. FORDULÓ
Január 20., szerda

Alavés–Sevilla
Barcelona–Real Sociedad
Cádiz–Levante
Eibar–Atlético Madrid
Getafe–Huesca
Real Betis–Celta Vigo
Real Madrid–Athletic Bilbao
Real Valladolid–Elche
Valencia–Osasuna
Villarreal–Granada

20. FORDULÓ
Január 24., vasárnap

Alavés–Real Madrid
Athletic Bilbao–Getafe
Atlético Madrid–Valencia
Celta Vigo–Eibar
Elche–Barcelona
Levante–Real Valladolid
Osasuna–Granada
Real Sociedad–Real Betis
Huesca–Villarreal
Sevilla–Cádiz

21. FORDULÓ
Január 31., vasárnap

Barcelona–Athletic Bilbao
Cádiz–Atlético Madrid
Eibar–Sevilla
Getafe–Alavés
Granada–Celta Vigo
Real Betis–Osasuna
Real Madrid–Levante
Real Valladolid–Huesca
Valencia–Elche
Villarreal–Real Sociedad

22. FORDULÓ
Február 7., vasárnap

Alavés–Real Valladolid
Athletic Bilbao–Valencia
Atlético Madrid–Celta Vigo
Elche–Villarreal
Levante–Granada
Osasuna–Eibar
Real Betis–Barcelona
Real Sociedad–Cádiz
Huesca–Real Madrid
Sevilla–Getafe

23. FORDULÓ
Február 14., vasárnap

Barcelona–Alavés
Cádiz–Athletic Bilbao
Celta Vigo–Elche
Eibar–Real Valladolid
Getafe–Real Sociedad
Granada–Atlético Madrid
Levante–Osasuna
Real Madrid–Valencia
Sevilla–Huesca
Villarreal–Real Betis

24. FORDULÓ
Február 21., vasárnap

Athletic Bilbao–Villarreal
Atlético Madrid–Levante
Barcelona–Cádiz
Elche–Eibar
Osasuna–Sevilla
Real Betis–Getafe
Real Sociedad–Alavés
Real Valladolid–Real Madrid
Huesca–Granada
Valencia–Celta Vigo

25. FORDULÓ
Február 28., vasárnap

Alavés–Osasuna
Cádiz–Real Betis
Celta Vigo–Real Valladolid
Eibar–Huesca
Getafe–Valencia
Granada–Elche
Levante–Athletic Bilbao
Real Madrid–Real Sociedad
Sevilla–Barcelona
Villarreal–Atlético Madrid

26. FORDULÓ
Március 7., vasárnap

Athletic Bilbao–Granada
Atlético Madrid–Real Madrid
Cádiz–Eibar
Elche–Sevilla
Osasuna–Barcelona
Real Betis–Alavés
Real Sociedad–Levante
Real Valladolid–Getafe
Huesca–Celta Vigo
Valencia–Villarreal

27. FORDULÓ
Március 14., vasárnap
Alavés–Cádiz
Barcelona–Huesca
Celta Vigo–Athletic Bilbao
Eibar–Villarreal
Getafe–Atlético Madrid
Granada–Real Sociedad
Levante–Valencia
Osasuna–Real Valladolid
Real Madrid–Elche
Sevilla–Real Betis

28. FORDULÓ
Március 21., vasárnap
Athletic Bilbao–Eibar
Atlético Madrid–Alavés
Celta Vigo–Real Madrid
Getafe–Elche
Real Betis–Levante
Real Sociedad–Barcelona
Real Valladolid–Sevilla
Huesca–Osasuna
Valencia–Granada
Villarreal–Cádiz

29. FORDULÓ
Április 4., vasárnap

Alavés–Celta Vigo
Barcelona–Real Valladolid
Cádiz–Valencia
Elche–Real Betis
Granada–Villarreal
Levante–Huesca
Osasuna–Getafe
Real Madrid–Eibar
Real Sociedad–Athletic Bilbao
Sevilla–Atlético Madrid

30. FORDULÓ
Április 11., vasárnap
Athletic Bilbao–Alavés
Celta Vigo–Sevilla
Eibar–Levante
Getafe–Cádiz
Real Betis–Atlético Madrid
Real Madrid–Barcelona
Real Valladolid–Granada
Huesca–Elche
Valencia–Real Sociedad
Villarreal–Osasuna

31. FORDULÓ
Április 21., szerda

Alavés–Villarreal
Atlético Madrid–Huesca
Barcelona–Getafe
Cádiz–Real Madrid
Elche–Real Valladolid
Granada–Eibar
Levante–Sevilla
Osasuna–Valencia
Real Betis–Athletic Bilbao
Real Sociedad–Celta Vigo

32. FORDULÓ
Április 25., vasárnap

Athletic Bilbao–Atlético Madrid
Celta Vigo–Osasuna
Eibar–Real Sociedad
Elche–Levante
Real Madrid–Real Betis
Real Valladolid–Cádiz
Huesca–Getafe
Sevilla–Granada
Valencia–Alavés
Villarreal–Barcelona

33. FORDULÓ
Április 28., szerda
Alavés–Huesca
Athletic Bilbao–Real Valladolid
Atlético Madrid–Eibar
Barcelona–Granada
Cádiz–Celta Vigo
Getafe–Real Madrid
Levante–Villarreal
Osasuna–Elche
Real Betis–Valencia
Real Sociedad–Sevilla

34. FORDULÓ
Május 2., vasárnap

Celta Vigo–Levante
Eibar–Alavés
Elche–Atlético Madrid
Granada–Cádiz
Real Madrid–Osasuna
Real Valladolid–Real Betis
Huesca–Real Sociedad
Sevilla–Athletic Bilbao
Valencia–Barcelona
Villarreal–Getafe

35. FORDULÓ
Május 9., vasárnap

Alavés–Levante
Athletic Bilbao–Osasuna
Barcelona–Atlético Madrid
Cádiz–Huesca
Getafe–Eibar
Real Betis–Granada
Real Madrid–Sevilla
Real Sociedad–Elche
Valencia–Real Valladolid
Villarreal–Celta Vigo

36. FORDULÓ
Május 12., szerda

Atlético Madrid–Real Sociedad
Celta Vigo–Getafe
Eibar–Real Betis
Elche–Alavés
Granada–Real Madrid
Levante–Barcelona
Osasuna–Cádiz
Real Valladolid–Villarreal
Huesca–Athletic Bilbao
Sevilla–Valencia

37. FORDULÓ
Május 16., vasárnap

Alavés–Granada
Athletic Bilbao–Real Madrid
Atlético Madrid–Osasuna
Barcelona–Celta Vigo
Cádiz–Elche
Getafe–Levante
Real Betis–Huesca
Real Sociedad–Real Valladolid
Valencia–Eibar
Villarreal–Sevilla

38. FORDULÓ
Május 23., vasárnap
Celta Vigo–Real Betis
Eibar–Barcelona
Elche–Athletic Bilbao
Granada–Getafe
Levante–Cádiz
Osasuna–Real Sociedad
Real Madrid–Villarreal
Real Valladolid–Atlético Madrid
Huesca–Valencia
Sevilla–Alavés

 

2020.11.29 12:53:15

Spanyol labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

Nem sok esélyt hagytak Messiék a pamplonaiaknak, jöhet a Ferencváros!

2020.11.28 20:23:44

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Tovább botladozik a La Ligában a címvédő, amely a legutóbbi három bajnokiján egyetlen pontot szerzett.

2020.11.21 19:56:17

Spanyol labdarúgás T. D.

Sokba került Ter Stegen nagy hibája • Piqué és Sergi Roberto is megsérült.

2020.11.21 14:29:21

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

A realos kölcsönjátékos, Kubo a győzelmet is megszerezhette volna a Villarreal számára a tartalékos bajnok ellen.

2020.11.15 23:49:34

Spanyol labdarúgás THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Szülei egy panelház ablakából szóltak le a gyerek Sergiónak.