La Liga: Betis-pontmentés; en-Nesziri parádézott a Sevillában

CS. M.CS. M.
2021.01.23. 20:31
A Sevilla könnyedén tudott nyerni (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójának szombati játéknapján a Sevilla Jusszef en-Nesziri mesterhármasával 3–0-ra legyőzte a Cádizt, a Real Sociedad 2–2-es döntetlent játszott a Betis ellen, míg a Villarrealnak csak gól nélküli ikszre futotta az Huesca otthonában.

Huesca–Villarreal 0–0

Gól nélküli döntetlennel zárult a La Liga 20. fordulójának szombati nyitó mérkőzése. A Villarreal jelenleg a tabella 5. helyén áll, míg az Huesca továbbra is sereghajtó.

Sevilla–Cádiz 3–0

A hazaiak könnyed, háromgólos győzelmet arattak az újonc ellen. A mérkőzés hőse Jusszef en-Nesziri volt, aki a 35., a 39. és a 62. percben is betalált, sőt a 65. percben is eredményes volt, de a játékvezető azt a gólt videózás után kezezés miatt elvette.

A Sevilla marokkói támadója ezzel 1940 óta az első játékos lett a klub történetében, aki két egymást követő hazai bajnoki mérkőzésen mesterhármastszerzett– en-Nesziri ezt megelőzőena Real Sociedad ellenért el három gólt. 81 éve Guillermo Campanal vitt véghez hasonló bravúrt.

Real Sociedad–Betis 2–2

Gól nélküli első félidő után a másodikban remekül kezdett a hazai csapat: az 57. percben már kétgólos előnye volt, hiszen Alexander Isak és Mikel Oyarzabal is betalált (2–0). A 86. percben Sergio Canales szépített, majd a ráadás pillanataiban egyenlíteni is tudott a Betis: a 39 éves Joaquín mentett pontot csapatának (2–2).

Közben az is hivatalossá vált, hogy a Real Sociedad brazil támadója, Willian José a Premier League-ben szereplő Wolverhamptonnál folytatja kölcsönben. A 29 éves csatár az idény végéig kerül az angol egyesülethez, amely a nyáron – sajtóhírek szerint – 20 millió euró fejében végleg megvásárolhatja.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
(en-Nesziri 35., 39., 62.)
Real Sociedad–Real Betis 2–2 (A. Isak 48., Oyarzabal 57., ill. Canales 86., Joaquín 90+2.)
Később
21.00: DeportivoAlavés–Real Madrid (Tv: Spíler2)
Vasárnap
14.00: Osasuna–Granada (Tv: Spíler2)
16.15: Elche–Barcelona (Tv: Spíler2)
18.30: Celta Vigo–Eibar (Tv: Spíler2)
21.00: Atlético Madrid–Valencia (Tv: Spíler2)
Hétfőn
21.00: Athletic Bilbao–Getafe (Tv: Spíler 2)
Korábban
Levante–Valladolid 2–2 (D. Gómez 62., Roger 83., ill. Álcaraz 73., O. Plano 78.)

1. Atlético Madrid 17 14 2 1 33–7 +26 44
2. Real Madrid 18 11 4 3 30–15 +15 37
3. Sevilla 19 11 3 5 26–16 +10 36
4. Barcelona 18 10 4 4 37–17 +20 34
5. Villarreal 20 8 10 2 28–19 +9 34
6. Real Sociedad 20 8 7 5 31–18 +13 31
7. Granada 19 8 4 7 23–31 –8 28
8. Betis 20 8 3 9 26–34 –8 27